Noem het maar uren! Mijn zoontje van 3,5 week is niet stil te krijgen, keihard krijsen en met zijn armen en benen heel onrustig heen en weer bewegen. Moet ik hem gewoon in zijn bedje leggen na de fles van 19:00 of bij ons houden? Ik kan hem trouwens nooit wakker in zijn bed doen want hij valt nog niet zelf in slaap. Vanaf wanneer moet je aanleren dat ze zelf in slaap moeten komen? Volgens mij heb ik dit met de oudste pas na 2 maanden gedaan dus na de fles in bed gelegd. Hij ging wel huilen maar elke dag paar minuten minder.
Hier leg ik ze bij de eerste tekenen van vermoeidheid in het bedje. Gaat altijd goed, behalve s avonds, dan zijn ze ook onrustig(er) en meestal gaat er na 2 uur al weer een fles (bv) in en dan gaan ze wel slapen. Carmen maait dan ook veel met haar armen en als ze eventjes huilt (5 min) is ze ineens weg/slaapt ze ineens. Dus ze huilt dan echt en opeens stopt t, raar kind
Ik hield ons mannetje in het begin ook bij ons, maar dat werkte averechts. Hij ging steeds later slapen, totdat het een tijdje iedere keer om 12 uur 's nachts was. Toen zijn we daar dus mee gestopt en sindsdien is hij steeds ietsje eerder gaan slapen. Hij gaat 9 van de 10 keer ook huilen als ik hem in bed leg. Ik blijf er dan bij totdat hij rustig wordt. Ik leg mijn hand over zijn bolletje, zing zachtjes een liedje en wieg zijn wieg zachtjes heen en weer. Als hij wat rustiger wordt, geef ik hem de speen (eerder pakt hij hem niet) en daarmee gaat hij dan vervolgens slapen.
Jeetje meid, wat rot voor jou en je kleine man! Op deze leeftijd is het nog heel erg zoeken wat er bij jou en je kind past. Het ene kind heeft het 'in slaap huilen' nodig, en het andere kind heeft meer 'mama-honger' en ligt het liefst de hele dag in je armen. Wellicht kun je de overgang naar het zelf in slaap vallen makkelijker maken door hem wel in zijn bedje te leggen en dan eventjes erbij te blijven? Rustig een liedje zingen, of ssssss-geluidjes maken, over het bolletje aaien (weet ik het) waar hij rustig van wordt en dan zelf in slaap valt? Kun je daar wat mee? Succes!
Hier krijst hij zo hard dat laten liggen geen zin heeft volgens mij, ben ook bang dat als ik hem in bed leg mijn oudste wakker wordt van zijn gekrijs. Hij wordt ook direct wakker als je hem plat neerlegt dus overdag ligt hij op het voedingskussen met een kussensloop erom heen zodat hij er niet inzakt.
Is inbakeren misschien iets? Vooral omdat hij zo maait met beentjes en armpjes? Ik deed dat bij beide kinderen rond die leeftijd en ze vonden het heerlijk.
weet je zeker dat het geen honger is? Ons kindje huilde toen hij zo klein was ook uren.... We dachten dat het krampjes waren... Ik gaf bv maar dat liep dus terug en iedereen maar zeggen dat ik niet binnen de 2 uur mocht voeden Was dus honger..... vreselijk dat ik dat toen niet wist.
Bij echt opvallend veel huilen zonder dat hij te troosten was gaf ik hem ook een voeding (eerst borstvoeding later flesvoeding). Dat kan inderdaad ook wel eens helpen. Ik was trouwens ook bang dat mijn oudste wakker zou worden van het gehuil, maar dat bleek hartstikke onterecht. Hij slaap er dwars doorheen en is er nooit wakker van geworden
En inbakeren vind ik ook wel een goede tip. Mijn jongste slaapt op zijn buik en dat is een beetje hetzelfde effect: hij kan daardoor niet maaien met zijn armpjes. Als hij op zijn rug ligt, is hij veel moeilijker te troosten.
Heb een woombie maar merkte voorheen geen verschil met slapen als hij niet in de woombie zat. Heb het idee dat hij het vervelend ving dat hij zij armen niet kan bewegen, hij sabbelt vaak op zijn handjes als hij onrustig is. In mijn buik had hij altijd zijn handjes bij zijn mond namelijk
Ja lastig is dat he... Mijn jongste huilde dus ook gerust een paar uur als hij 's avonds naar bed ging. Dat is pas over gegaan toen we medicijnen voor zijn reflux kregen. Ook omdat hij toen pas de speen goed kon pakken en binnen houden en daarmee krijg ik hem dus 's avonds snel rustig. Uit bed was hij dan ook huilerig, maar kreeg ik hem met veel moeite in mijn armen in slaap. Zodra we hem dan weg legden, begon hij weer opnieuw. Dit herhaalde zich tot een uur of 12 's nachts, dan crashte hij pas. Toen ben ik hem dus in bed gaan leggen en iedere keer als hij begon te huilen naar hem toe gegaan. Dit duurde dan ook zo'n 2 uur, maar dan sliep ie tenminste wel om 22.00 uur. Met de medicijnen is dit om 20.00 uur, al crasht hij pas echt tegen 22.00 uur. Tot die tijd blijft hij op zijn speen sabbelen, maar huilt hij tenminste niet.
Hij krijgt nu trouwens voeding tegen spugen omdat hij alles eruit gooide maar huilde hier nooit bij en was altijd tevreden. Maarja als het reflux is zou hij overdag ook moeten huilen of als het KMA is. Speen pakt hij soms wel en soms niet maar dit deed de oudste ook de eerste weken, die ging pas goed op zijn speen zuigen toen hij 2 maanden was
Hier was het ongeveer hetzelfde als wat jij nu vertelt. Overdag was Tess altijd super braaf maar vanaf 19.00u was het veel huilen. Ik liet haar overdag ook altijd beneden slapen, in de box of in de wandelwagen maar nu weet ik dat ze zo niet aan haar slaap kwam. Ik ben nu het boek van Ria Blom aan het lezen (regelmaat en inbakeren) en ik heb er al super veel aan gehad. Tess slaapt nu standaard boven in haar bedje en vanaf de 2e geeuw gaat ze meteen naar bed. In het begin moest ze echt leren om wakker in slaap te vallen maar nu valt ze echt bijna meteen in slaap. In het boek van Ria Blom staat dat baby's vanaf 2 weken ongeveer al wakker in bed gelegd kunnen worden en dat je er het best zo snel mogelijk mee begint. Op die manier creeër je ook een vertrouwde omgeving voor je kindje: hij weet namelijk waar hij wakker gaat worden. Oké, ik weet het: makkelijker gezegd dan gedaan Kwam er maar een handleiding bij die baby's he
Wij hebben dit ook gehad toen Simone een maand of 2 oud was en toen zijn we met een bedritueel begonnen. Het stelt niet veel voor, we verschonen haar, doen de pyjama aan en haar slaapzak en ondertussen vertellen we dat de dag voorbij is en dat ze lekker moet gaan slapen en dan leggen we haar neer en zeggen 'tot morgen' en dan gaan we weg. En als ze huilt gaan we elke 5 minuten even troosten. Zelfs als ze zo klein zijn helpt dat blijkbaar toch, die duidelijkheid dat de nacht begonnen is, want nu slaapt ze vanaf dat moment tot de volgende ochtend (met 1 late voeding waar we haar voor wakker moeten maken). We hebben geen vaste bedtijd, we kijken gewoon naar haar, soms stort ze om 6 uur al in, vandaag was ze om kwart voor 8 pas moe. In beide gevallen is ze binnen 5 minuten stil en slaapt ze door. Overdag hebben we wat minder succes, soms wil ze wel in bed slapen, soms niet en beneden slaapt ze nu minder lang en minder diep dus dat zijn de dagen dat ze om 6 uur al de nacht in gaat. Oh en als het toch nog langer duurt dan een kwartier 's avonds is het honger. Zonder uitzonderingen....
Nou gister was het niet honger in ieder geval want op een gegeven moment viel hij in slaap en heb hem om 10 uur een fles gegeven maar hij dronk net aan 30 à 40 cc op terwijl hij sliep daarna in bed gelegd en heeft hij tot 2 uur geslapen. Ga hem proberen overdag ook meer in bed te doen, hij slaapt nu inderdaad in de box maar die kleintjes slapen zoveel liggen ze dan niet constant in bed?