Totaal of topic, waarom heb jij deze mening. Mij werd het laatst door een andere ouder namelijk geadviseerd en wil wel graag weten waarom jouw mening zo sterk is voor ik het mijn dochter geef.
Kleine nuance, de Vlaamse mensen gaan heel anders om met medicatie als Nederlandse mensen. In België is het normaal om bij een kleine ziekte naar de kinderarts te gaan. Dit gaat zonder de tussenkomst van een huisarts. En die kinderarts schrijft gewoon meteen medicatie voor. Die arts zal een moeder echt wel kunnen zeggen dat ze perdolan en nurofen kan geven aan het kind. Zetpil of siroop. In Nederland ga je pas naar de huisarts als de ziekte al vergevorderd is en met huismiddelen niet opgelost kan worden. De huisarts zegt dan vaak uitzieken. In België is het normaal om naar ibuprofen te grijpen ook voor kinderen. In Nederland is het eerst paracetamol. Voorbeeld een verkoudheid met keelpijn. Nederlanders, gebruiken een dropje/ tijmsiroop , eventueel paracetamol en misschien een neus spray, de eerste dagen. Belgen, gebruiken zeker neus spray, keel spray, tabletten tegen sinusitis, en pijnstilling. Daarnaast spoelen ze de neus met sprays of steriel water. in België zijn medicijnen niet bij de Kruidvat of supermarkt te krijgen. Moet je echt voor naar de apotheek. Het is wel zo dat je zomaar bij elke apotheek terecht kan. Gevaar van shoppen lonkt in België meer las in Nederland. Ik denk dat er bij dit geval wel wat psychische aspecten aanwezig zijn. Maar als kraamverzorgende kom ik in gezinnen die echt medicatie niet snappen en maar wat doen. Ik kan wel snappen dat het een keer grandioos misgaat.
https://zorgnu.avrotros.nl/nieuws/item/ibuprofen-gevaarlijk-voor-kinderen/ Ff Google. Meerdere onderzoeken. Ik slik ze zelf ook niet omdat man keer zware maagbloeding heeft gehad na inbuprofan op recept. Ben toen op onderzoek uitgegaan en blijkt veel voor te komen. Pas als paracetamol niet werkt zou ik in overleg met kinderarts of dokter inbuprofan gebruiken. Het zou uit de vrije handel moeten. Overdosering is bij paracetamol bijna niet mogelijk. Bij inbuprofan helaas wel. Zeker voor die kleine lijfjes. Mijn zoon heeft meerdere medische aandoeningen, opnames gehad en operaties maar nooit geen inbuprofan gegeven. Onze kinderarts zou het het liefst uit de vrije verkoop willen omdat er te vaak kindjes in het zh komen met complicaties door inbuprofan. Het zou enkel op recept verkrijgbaar moeten zijn .