Ik vind het best wel bijzonder hoe sommige mensen kortzichtig denken in de trant van "ik leef nu en wat er gebeurt als ik kom te overlijden is de zorg van een ander". En wij zorgen voor elkaar...dat zou ik een familielid niet aan willen doen. Overwaarde nu op je huis zegt niets voor de toekomst, zo ook een spaarrekening niet. En inderdaad, boven ik geloof 20.000 aan spaargeld komt de Belastingdienst ook even innen.
21.139 pp . Dus dat duurt voor de meeste stellen wel even voor je vermogensbelasting gaat betalen. Overigens telt de uitvaartverzekering voor een bedrag boven de 6859 ook gewoon mee voor de vermogensbelasting.
Dat is wel erg, hoe slecht zorg je dan wel voor iemand als je dat iemand niet aan wil doen? Maar ik snap de opmerking eigenlijk niet. Het is toch niet zo dat we er de samenleving mee opzadelen. Wij lossen het zelf op en iedereen voelt zich daar goed bij. Ik heb het in ieder geval graag voor mijn ouders of broertje of zusje over. En al kost t me m'n laatste cent, i don't care. Prima dat jij dus dat niet voor je familie over hebt, vind ik persoonlijk weer raar, maar gelukkig zijn we allemaal anders. Enne.. Als we het over zekerheid hebben, dan heb je die dus ook niet met een verzekering, blijkt maar weer uit dit topic Enne vermogensbelasting dat is bijna verwaarloosbaar hoor, misschien als je het over miljoenen hebt. Volgens mij hebben mensen het idee dat ze boven die 21.000 ineens duizenden euro's kwijt zijn aan belasting. Op een bedrag van 60.000 is dat nog geen 500 euro. En dan heb je de rente nog die je op dat bedrag krijgt. Dus zoveel schade is er niet.
Die opmerking bedoelde ik natuurlijk als zijnde dat ik niet afhankelijk wil zijn van familie en ook niet wil dat een familielid afhankelijk is van mij. Je weet nooit wat er gebeurd. En als jullie dat zo willen, dan is dat mij prima. Vind het alleen een flinke gok. Van de 21.000 per persoon wist ik niet en ik dacht ook dat de belasting hoger was.
Ja joh, het is ook voor iedereen anders. Afhankelijk van vermogen, wensen, familiebanden... Het maakt uiteindelijk ook niet uit wat je regelt, als je maar iets regelt. xxx
Hè wat vreselijk om mee bezig te moeten zijn. Ik heb niet alles gelezen, dus ik weet niet of het al genoemd is.. Maar kisten kun je voor veel minder online kopen! Klinkt misschien gek, maar de prijs is dan veel goedkoper, worden binnen 24 uur geleverd en veel keus. Sterkte en succes..
Informeer eens bij de woningbouw hoe het geregeld is na het overlijden. Ik werk zelf bij de woningbouw en als je broertje als medehuurder staat ingeschreven is er niets aan de hand, maar anders heb je kans dat hij het huis wordt uitgezet.
Wat ik me afvraag bij mensen die aangeven zelf te sparen....stel dat jouw hele gezin in 1x omkomt. Jullie hebben netjes zelf gespaard en voldoende op jullie spaarrekening staan, maar familie heeft dat geld niet en niet de mogelijkheid om de begrafenissen/crematies voor te schieten. Bij jullie rekening komen kunnen ze ook niet op korte termijn. (mits er een machtiging is afgegeven) Hebben jullie daar over nagedacht?
Hier was dat niet zo, mits je maar zoveel jaar erbij had gewoond, dus ingeschreven stond op dat adres. Dan werd je als medehuurder gezien.
Machtigingen vervallen bij overlijden direct. Er zijn speciale werkwijzen bij overlijden waaronder het voldoen van de uitvaartnota. Deze kan aangeleverd worden en dan wordt het betaald van de geblokkeerde rekening(en) aan de uitvaartondernemer.
Was even stil van mijn kant... Er is een probleempje bij gekomen. Blijkt dat mama een levensverzekering heeft ipv een uitvaartverzekering. De erfgenamen (mn broertje en ik) krijgen de 4100 euro uitgekeerd bij haar overlijden. Probleem is dat we haar erfenis willen verwerpen, omdat ze schulden heeft. Dan mogen we dus ook de 4100 euro niet ontvangen. Dan zouden we de hele uitvaart dus zelf moeten bekostigen Gelukkig is het mogelijk om de begunstigden te veranderen, dus dat is de volgende stap. En naar de notaris om het een en ander aan informatie in te winnen. (inloopspreekuur... gratis en alsof je even naar de dokter gaat Pff wat een geregel... Zou echt gek worden als je dit allemaal vlak na het overlijden moet uitvogelen.
Ik vind het juist heel erg dat je zo kunt denken over je moeder. Je moeder heeft jou het leven geschonken.
je kunt de erfenis ook benificiaar aanvaarden, dwz dat schulden en lasten worden verrekend met wat nog binnenkomt. een levensverzekering valt buiten de erfenis, die wordt uitgekeerd aan de kinderen en niet aan je moeder en valt dus buiten de erfenis. Heb net zelf met dit te maken gehad. Je kunt vrijblijvend met een notaris bellen om daarover te vragen. Als je de erfenis verwerpt gaan de schulden naar de volgende erfgenamen, dus eerst jullie kinderen en daarna naar broers en zussen. Google eens op goedkope uitvaart en er komen internet begrafenis ondermeners te voorschijn die ook erg goed zijn. Wij waren 2700 euro kwijt voor een crematie. Zonder opbaren of kaarten maar gewoon heel basic een plechtigheid met muziek en gelegenheid tot spreken en de crematie zelf. voor vragen sttuur maar een pm
Wij hebben ook heel bewust geen begrafenisverzekering. Dat is de grootst mogelijke geldklopperij. Wij hebben geld apart staan voor noodgevallen, en verder is het so wie so de bedoeling om alles zo sober mogelijk te houden en zoveel mogelijk in eigen beheer te doen als dat kan, want die begrafenisondernemers en -verzekeraars leven er veel te goed van.