Hai dames Ik ben nu 38 weken zwanger en wil graag bv geven wanneer de kleine er is. Aangezien ik niet in Nederland woon ben ik op info van boeken en internet aangewezen. Ik lees telkens wat anders mbt voeden van de kleine. De ene keer wordt gezegd dat je op aanvraag moet voeden en de andere keer dat je het volgens een vast schema moet doen . Ik wil natuurlijk het beste voor de baby maar hoop ook een soort ritme te ontwikkelen op den duur waar door er wat regelmaat komt in haar leventje als die van mij. wat is nou het beste en hoe pak ik dit aan?
Ik heb altijd op aanvraag gevoed, want ik ben ervan overtuigd, dat dit het vraag en aanbodsysteem wat borstvoeding is, het beste laat werken. En ik vind ook dat geen enkel kind hetzelfde is en dat er dus geen standaard schema's passen bij een niet-standaard kind . Je kindje drinkt naar behoefte, neemt de behoefte toe, krijg je een aantal regeldagen waarin het wat vaker komt en daarna wordt het weer rustiger. Het kan even duren ( maar dat hóeft niet) voor er bij sommigen een mooi eigen schema ontstaat. Of dat is wat jij in je hoofd had, blijft natuurlijk de vraag Succes met je keuze!
Hier eerst in het begin een schema gehad om de 3 uur maar dit houdt ze nu niet meer vol ik voedt haar gewoon op aanvraag werkt veel beter
Altijd op verzoek. In het begin keek ik wel wat op de klok, maar vooral om te zien dat er niet te veel tijd tussen de voedingen kwam.
Hoi, zeker op verzoek, dat ritme komt er vanzelf in, echt! Bij de ene wat sneller dan de ander, maar het komt wel. Als je wat meer over ritme wil lezen kan ik je het boekje van Ria Blom adviseren over Rust, regelaat en reinheid. Let wel, staar je er niet blind op! Ik heb het als houvast genomen. Hierin staat bijvoorbeeld dat er over dag het liefst niet minder dan 2 uur tussen de voedingen zit, maar ja, onze kleine man was zeer groot bij de geboorte en in de eerste weken vroeg hij mn 's ochtends om het 1,5 u om voeding en uiteraard ook gegeven! Geef jezelf en je kleine straks de tijd om hierin te wennen, maar echt het komt goed! Ik heb altijd in mijn achterhoofd gehouden dat ik zelf ook wat drink of eet als ik trek heb en ja dat kan ook wel eens een half uur schelen met de ene of andere dag Iig top dat je voor de BV gaat. het moment van het wegen op het CB (heb jij dat ook daar waar je woont?) en je hoort dat hij goed groeit, is dat van jou! Succes, heb vertrouwen!
hier de eerste 3/4 weken op verzoek, maar daarna op schema. Ik had voor mezelf tijden in het hoofd die het beste bij het gezin paste. En daar werkte ik naar toe. De eerste tijd zul je zien dat je nog best veel naar je kindje toewerkt, maar op een gegeven moment pasten de meiden zich hier heel mooi aan. Zo heb ik beide meiden 1 jaar bv gegeven en dat hoop ik nu ook weer te bereiken. Persoonlijk houd ik zelf ook van een stukje regelmaat en ik heb ervaren dat baby`s vanaf een paar maand prima te sturen zijn.
Absoluut op verzoek! Dat is de enige manier om in de eerste weken je melkproductie goed op gang te krijgen en te houden. Een ritme volgt vanzelf, maar dat kan wel een paar maanden of langer duren... Als je niet in NL woont, maar wel op zoek bent naar informatie, is de site www.borstvoeding.com heel goed. Succes!!
de eerste 6 maanden altijd op verzoek. dat werkte voor mijn zoon gewoon het beste. toen hij bijvoeding kreeg ben ik langzaam zelf een ritme gaan invoeren en dat ging toen ook heel gemakkelijk. mocht er een 2e komen bij ons, dan ga ik het weer op dezelfde manier proberen te doen
Hier ook op verzoek en dan zul je inderdaad merken dat er vanzelf een ritme in komt. Maar...het hangt natuurlijk helemaal van de omstandigheden af. Mijn oudste heeft eerst een paar dagen om de kinderafdeling gelegen en ik kreeg haar mee naar huis in een keurig schema...en dat hebben we altijd aangehouden, werke ook prima.
Bedankt voor de antwoorden dames. Dat is duidelijk. Als ik t goed begrijp hebben jullie dus ook nooit de baby gewekt voor een voeding?
Overdag wel hoor....in het begin na 3 uren en daarna na 4. Nu nog steeds als ze na 4 uren nog slaapt. 's Nachts niet....maar dat spreek voor zich
eerste dagen op schema willen doen, maar beide kids vertikte het om te drinken als ze wakker gemaakt werden. Dus al snel overgegaan op verzoekvoeden, daniel sliep na 1 week door, lydia sinds 3 nachten Alleen jammer dat ze altijd net voor of onder het eten wil drinken maar ach, dat is straks weer makkelijker als ze gaat mee-eten. Maar zolang als ze nog alleen bv krijgt, gewoon lekker op verzoek. Regelmaat hebben wij zelf ook niet echt
Thirza wilde hier nooit in een schema, die dronk (en nog steeds: eet) alleen als ze voldoende honger heeft. Zoniet, dan bleef dat mondje stijf dicht en kreeg ik er geen druppel in. Wel een periode gehad dat ze heel veel terugspuugde, (tussen 3 en 10 weken), waardoor ze elke keer maar een paar slokjes dronk en dan natuurlijk heel heel heel erg vaak. Maar dat was na 1 behandeling bij de osteopaat over en toen ging ze elke 2,5-3 uur drinken. Korter ertussen ging niet als dat mij uitkwam, en rekken was hier ook geen optie. Ritme kwam er een beetje in toen de bijvoeding kwam.
Hier zoveel mogelijk op verzoek gevoed, maar ook af en toe mijn eigen verzoek. Zo laat ik er overdag niet langer als 4 uur tussen. En soms als ik bv weg moet dan kan ik ze goed even van tevoren voeden ook al is het nog geen tijd.