Help, het zal er allemaal bijhoren, maar ik ben nu al een paar weken zoooo verkouden. Even leek het over te zijn, maar een week geleden begon het weer. Ik gebruik nu al een week neusdruppels (zo'n 4x per dag) om toch adem te kunnen halen, maar ik weet dat dit eigenlijk niet langer mag omdat het dan schadelijk kan zijn. Nu hebben we een dochtertje van 16 maanden die ook bijna doorlopend verkouden is, dus waarschijnlijk pak ik nu alles op. Ik merk ook dat mijn weerstand echt slecht is i.t.t. ' anders' . Herkennen jullie dit of moet ik toch even langs de huisarts? Groet Merel.
Ik merk wel dat ik sneller wat ga hoesten en niezen enz. Maar moet zeggen dat het gelukkig bij mij tot nu toe nog niet super erg is. En vrij snel weer overgaat. Maar vat het wel sneller op.
Hey merel, Ik ben nu ook al een paar weken verkouden. Ben nu zelfs doof, hoor bijna niks meer. Gaat idd maar niet over. Ik merk wel dat ik lang niet de enige ben, zijn er heel veel die net zo snipverkoude zijn. Zal wel de tijd van het jaar zijn. Maar even uitzitten, kindje wordt er vast ook heel erg sterk van. En ja, heb nu iets verminderde weerstand, dus daar zal het ook wel van komen. Ben in ieder geval blij dat ik geen voorhoofdholteontsteking heb! beterschap!
Je weerstand is idd lager tijdens je zwangerschap. Ik wist dat ook niet, maar volgens mijn vk is die wel met 50% afgenomen! Goed voor jezelf zorgen met vitamine C, echinacea en probiotica (de meeste weerstand wordt in je buik bepaald). Je huisarts zal niet zoveel kunnen doen aan je verkoudheid, dat is een virus dat je gewoon uit zal moeten zieken, helaas. Als er een bacterieele ontsteking in je keel, oren of bijholtes bij komt, zal je er een ab-kuur voor kunnen krijgen. Neussprays met xylometazoline mag je idd iet langer dan een week gebruiken, maar je hebt er ook op basis van fysiologisch zout of op plantenbasis. Stomen met kamille of spoelen met zout werkt ook verlichtend, maar de verkoudheid gaat er niet sneller van over.
Hoi hoi, Ik slik elke dag zo'n vitaminepil voor zwangeren, eet veel groente en fruit en toch ben ik het afgelopen half jaar al 4 keer snipverkouden geweest. Ook al koortslip 3 keer. Het komt inderdaad door je weerstand en deze wintermaanden helpen ook niet echt mee. Valt niets aan te doen denk ik. Maar is wel vervelend.
Ik was ook een aantal weken flink verkouden, eigenlijk hetzelfde verhaal als jij. Maar het werd steeds erger en ik bleef er maar mee doorlopen ( ben altijd al vatbaar geweest voor bronchitis) Gevolg: lichte longontsteking en twee flinke antibioticumkuren. Dus: blijf er zeker niet te lang mee doorlopen, maar ga even naar je huisarts! Ze schrijven niet snel een kuur voor maar zeker als je nog een kindje rond hebt lopen lijkt het me een betere oplossing dan aankwakkelen.
Dank je, goed om te weten! Toen ik van de eerste zwanger was heb ik ook een beginnende longontsteking gehad, daar kun je niet voorzichtig genoeg mee zijn! Inderdaad: ik kijk het nog twee dagen aan en als het niet beter wordt, ga ik even langs de huisarts. Groet Merel
Als je zwanger bent is je slijm ook wat dikker dan normaal... Dus dat is ook een reden dat het wat langer duurt dan wanneer je niet zwanger bent... combinatie van verminderde weerstand en verdikt slijm! Er is wel het een en ander dat je kan en mag gebruiken hoor tijdens je zwangerschap en het is ook best verstandig even met je huisarts te overleggen.. Hij/zij weet immers precies wat je nu wel en niet mag hebben! Beterschap!
Verkoudheid is een virus, daar helpt antibioticum niet tegen. Pas als er een ontsteking of bateriele infectie bijkomt als longontsteking, oorontsteking, keelontsteking of een bijholte-ontsteking kan ab wat uitrichten.