sinds ik zwanger ben, nogal wat last van een lastige stoelgang. Soms ga ik 1 keer in de 2 dagen, maar dat is niet echt een probleem. zolang het er maar uitkomt! Alleen het vervelende is dat het nogal pijnlijk is vanwege harde ontlasting. Wie heeft nog wat tips en/of huismiddeltjes voor dit probleem? Zelf drink ik al voldoende vocht (water, vruchtensap, kruidenthee) Eet volkorenproducten (alleen maar) Beweeg regelmatig Eet ook voldoende boterproducten
Vervelend he? Het betekent dat je ECHT zwanger bent... dat is dan wel weer leuk toch? Er zijn een paar dingen waar je op kan letten naast de dingen die je al doet (prima trouwens). - neem altijd de tijd als je naar het toilet gaat. Moet je? Ga dan ook gelijk en doe rustig aan. Probeer vooral niet heel hard te persen want daar kan je aambeien van krijgen en die zijn heel vervelend. - Fruit als druiven en pruimen maar ook ontbijtkoek wil vaak wel helpen. Geen bananen eten! - Ik heb zelf baat bij Roosvicee Laxo (te krijgen bij de supermarkt). Ik neem hier van 's ochtends een glas van en dat helpt. Sommige vrouwen drinken het de hele dag door - Zonnatura thee voor een moeilijke stoelgang schijnt heel goed te werken (soms een beetje te goed). Ik heb er zelf geen ervaring mee maar hoor / lees goeie berichten. Daarnaast kan je nog een beetje oppassen met niet teveel koolzuurhoudende producten, thee drinken, kauwgom eten. Hiervan kan je veel lucht in je darmen krijgen en dat voelt heel vervelend als je verstopt bent. Oja, gebruik GEEN laxeermiddelen! Als het naar jou idee te erg is, neem dan contact op met je huisarts. Heel veel succes en troost je maar een beetje met de gedachten dat je nu toch heel zwanger bent en er een legertje aan vrouwen met je meepuft! Pien
Hoi Pien, Dank voor je snelle antwoord! Ik ga die Roosvicee eens halen. Die thee van zonnatura heb ik ook gehad, maar ik vond hem zelf niet zo fantastisch werken (heb vroeger er weleens last van gehad). Laxeermiddelen zijn zeker niet goed voor het kindje? Haha voel me inderdaad wel zwanger nu hoor. Ik dacht al even niks te merken. Oh oh het zal toch wel goed gaan? Maar nu word ik er weer even goed aan herinnert Haal gelijk wat vers fruit in huis, nog gezond ook!
laxeermiddelen kan op zich geen kwaad, maar je moet het wel altijd in overleg met huisarts of vk doen. ik heb van de huisarts lactulose gehad en nu net omdat het echt heel erg vast zat (een soort steen aan het eind) op advies van de vk een keertje microlax gebruikt. Ben nu dus eindelijk voor het eerst sinds maandag weer geweest. Wat knap je daar van op zeg Succes ermee!
Ik heb toendertijd uit wanhoop ook een microlax gebruikt (meermalen zelf). Mijn obstipatie ging over toen ik consequent twee glazen lauwwarm water dronk op mijn nuchtere maag. Je darmen reageren dan met een gastrocolisch reflex. Dus daarna was het voor mij altijd rennen naar de WC. Werkte best.
Zure melkproducten zoals yoghurt of karnemelk wil ook vaak goed helpen. Moet je wel dagelijks proberen te eten dan
lauwwarm water heb ik ook weleens geprobeerd, maar dat vind ik ZO smerig. Daar moet ik gewoon van kokhalzen. Gelukkig is het bij mij nog niet zo erg dat ik helemaal niet kan. doet alleen zeer omdat het zo hard is. gewoon vervelend en om erger te voorkomen vraag ik alvast om tips laxeermiddelen zijn dan mijn laatste optie als het echt niet meer lukt. en jaaa ik ken dat gevoel van opluchting! man ben een keer 3 dagen niet geweest ondanks hevige aandrang. deed zo'n zeer! en ik zie dat weer gebeuren als ik er niks aan doe. heb al gelijk een zooi pruimen en druiven in huis gehaald, waren nog in de aanbieding ook
Mijn ontlasting was ook zo ontzettend hard en toen gaf de verloskundige aan dat ik toch te weinig vocht binnen kreeg. Ik dronk ongeveer anderhalve liter per dag maar moest dit verhogen naar 2 en halve liter. heeft bij mij wel geholpen
Ik drink al zo'n 2 a 2,5 liter per dag. Dat deed ik altijd al. Mn hormonen hebben de boel gewoon echt helemaal op zn kop gegooid.
Ik kon voor ik zwanger was iedere ochtend rond 8 uur 's ochtends zonder problemen naar de WC. Is echt heel prettig. Sinds ik zwanger ben, gaat het mis. Ik neem daarom iedere dag een bekertje Activia. Stomme reclames, maar het werkt dus echt wel. De laatste weken moet ik er twee nemen omdat mijn darmen nu echt klem zitten, maar het werkt echt heel prettig. Succes! Groetjes, Sonja
Dit hielp bij mij: - geen gewone thee drinken - heel veel drinken - 's avonds muesli weken in jus d'orange en 's ochtends eten met yoghurt (niet echt lekker, maar helpt wel) - fruit met schil
Trouwens, bij mij waren mijn vitaminepillen voor zwangeren (met extra ijzer) de boosdoener. Toen ik daarmee stopte, was het drama ook vlot over (in combi met dat water dus)
IJzer tabletten of vitamine pillen met ijzer die geven je idd een moeilijkere stoelgang. Dat weet ik nog van de zwangerschap van mn jongste. Toen had ik ijzer te kort dus kreeg staalpillen. Ik heb nu ook n moeilijkere stoelgang. Voor ik zwanger werd was het elke ochtend om 10 uur n gewone. Nu is t soms 3 dagen niks en dan n moeilijke tot harde. Dus ben aan de roos vice laxo geslagen. Elke dag 1 groot glas hielp al heel veel. En soms als ik voel dat t echt vast zit daar neem ik nog zo'n glas. (ik hou overigens niet van mier zoet drinken dus n groot glas is bij mij n gewone hoeveelheid limonade met veel water)
Hey Melloncollie, we zijn bijnaeven ver. En nu begin ik ook een beetje last van te krijgen. Maar het is nog niet zo erg. En naar de 28 feb ga je naar de vk, ik ga op 27 feb. En hoe heb je het afspraak van echo gemaakt? Via je vk of naar de zk gebeld, was even benieuwd naar. groetjes baby25
Hoi baby25, Ik heb de afspraak via mijn VK gemaakt. Die gaf met het nummer met het 'echocentrum' waar ze mee samen werken. Ik ben nu trouwens aan de Roosvicee laxo, en dat helpt wel. Gisteren dacht ik echt dat er met 100-en naaldjes in mijn bips geprikt werd....auuwww nou dan lucht naar de wc gaan echt niet op hoor hahaha
Sinds isk elke dag een stuk of 3 pruimen eet is het probleem helemaal over. De stoelgang is beter dan ooit. Daarnaast natuurlijk veel water drinken.
hmmm, dan zou ik me er even overheen moeten zetten. ik haat pruimen. Maarja, aangezien ik zo erg verstopt zat en van de dokter vandaag een echt klysma heb gehad (een hele fles vol zeg) is het me wel wat waard om dit niet meer mee te maken zeg. heb al de hele dag krampen en kan nog maar met moeite zitten nu.