kat valt mij aan

Discussie in 'De lounge' gestart door Bambi93, 29 jul 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Bambi93

    Bambi93 Fanatiek lid

    4 apr 2013
    1.173
    0
    36
    Wij hebben vorig jaar een schat van een kat geadopteerd. Ze was gedumpt aan de rand van een bos. Ze is altijd super lief geweest. Ook naar mijn stiefzoontjes toe, nooit een poot naar uitgestoken.

    Nu ben ik 4 weken terug opgenomen in het ZH voor de bevalling. Toen at ze niet omdat ze mij miste. Na 5 dagen mocht ik pas naar huis. Toen ik thuis kwam met baby heeft ze een hele dag geknuffeld. En daar stopt het. Sindsdien valt ze mij alleen maar aan. Nooit als ik de baby vast heb. Maar gewoon als ik rondloop echt op mij springen en bijten.
    Ze krijgt echt nog aandacht van me, maar ze bijt ook dan. Mijn vriend en stiefzoontjes laat ze met rust. Ook de baby is niet interessant. Echt alleen mij. Ze wilt ook geen snoepjes voor mij of eten.
    Iemand tips? Wil haar echt houden maar dit is geen doen. Vanaf volgende week ben ik helemaal alleen met haar en de baby.
     
  2. Shopaholicnl

    Shopaholicnl Fanatiek lid

    3 mrt 2013
    2.775
    0
    0
    NULL
    Brabant
    Oei dat klinkt wel heel heftig! Sterkte ermee!
     
  3. lioness74

    lioness74 Niet meer actief

    Haar links laten liggen. Besteed een tijdje geen aandacht aan haar.
    Als ze je aanvalt, duw je haar weg.
    Het kan even duren, maar het gaat echt over.
    Laat je man haar eten geven, aandacht enz.
    Negeren die hap en dan gaat het over.

    Ik snap dat dat moeilijk is, maar jij was haar vrouwtje, en ineens ga je weg,kom je terug, met een baby.
    Maar het komt echt goed, volhouden hoor!
    Succes!
     
  4. Sterre82

    Sterre82 VIP lid

    23 sep 2008
    8.211
    3
    0
    In de wolken
    Oei dat is vervelend. Misschien even de DA bellen wat te doen? Misschien weten zij meer.
    Ik weet wel dat bij ons vroeger mijn stiefvader altijd 2 weken 'ruzie' had met de kat als we op vakantie waren geweest en de kat in een pension had gezeten of dat iemand hem gewoon thuis verzorgt had. Was hij echt boos om die kat ;)
     
  5. jessy77

    jessy77 VIP lid

    9 aug 2007
    8.640
    5.947
    113
    Ik heb sinds 2 weken precies hetzelfde met mijn jongste kat (3 jaar). Twee weken geleden is mijn aandere kat van 11 erg ziek geworden en heb ik deze met spoed naar de dierenarts moeten brengen. Helaas heeft hij het niet overleefd.
    Ze waren beste maatjes en ik heb het idee dat de jongste mij er de schuld van geeft dat ik zijn vriend heb meegenomen maar niet meer heb teruggebracht en dat ie daar boos om is:( Hij 'jammert' ook nog regelmatig bij de voordeur en ligt regelmatig op de lievelingsplek van zijn maatje alsof ie zich daarmee wilt troosten, hartverscheurend vind ik het.
    Het aanvallen wordt wel iets minder maar het is nog niet helemaal over. Weet ook niet wat ik er aan kan doen.
     
  6. lioness74

    lioness74 Niet meer actief


    Ook bij jou: de katten uiten hun frustraties bij degene die hun het liefste is.....zit geen persoonlijk kwaad achter en door te negeren gaat het over.
     
  7. Bambi93

    Bambi93 Fanatiek lid

    4 apr 2013
    1.173
    0
    36
    Zo frustrerend he?
    Altijd mijn maatje geweest en nu wilt ze niks meer met me te maken hebben. En ik heb ook niet altijd de baby vast, mijn vriend net zoveel en de kinderen zijn er ook mee bezig maar hebben ook nog hun speel uurtje met de kat.

    Misschien dat negeren helpt. Ik denk dat het komt Doordat ze al een keer verlaten is. Ze dacht misschien dat ik haar ook in de steek gelaten had.
     
  8. Verox

    Verox Niet meer actief

    Het lijkt mij een vorm van aandacht trekken.
    Volgens mij zit daar geen kwaad of verwijt achter, enkel, ik wil gekroelt worden!
    Wanneer mijn kat te weinig aandacht krijgt komt hij het bij me halen. Hij dringt zich aan me op en als ik daar niet naar zijn zin op reageer, dan zet hij zijn pootjes in mijn vel, bijt zachtjes, en begint te mauwen alsof ik hem pijn doe.
    Gewoon aanstel hoor, en ik duw hem dan ook boos weg. Hij mag gezellig bij me liggen, maar van zulke kapsones ben ik niet gediend!
    Negeren of afstraffen is dan ook mijn advies.
     
  9. Kimi1

    Kimi1 Fanatiek lid

    17 apr 2010
    1.946
    54
    48
    Toen ik in verwachting was had mijn jongste kat dit ook, echt op me liggen en bijten en me vastpakken en schoppen met de achterpoten, alsof ze merkte dat ik zwanger was en jarloers was, toen ik bevallen was ging mijn aandacht voornamelijk na de baby natuurlijk wilde ik haar de fles gaan geven kwam de kat voor lopen en heeeeel hard miauwen alsof ze wilde zeggen ik ben er ook nog.. normaal was ik je baby haha, nu gaat 't heel goed ze is niet meer dominant en heeft mn dochter goed geaccepteerd zeg maar, ze is gelukkig heel lief
     
  10. annet1985

    annet1985 Fanatiek lid

    14 okt 2011
    4.136
    0
    36
    friesland
    Kat is gewoon boos op jou, dat jij bent weggaan, dat gaat wel weer over! Om nou gelijk de kat weg te doen vind ik wat drastisch, zou eerst naar eventueel een gedragsdeskundige gegaan mocht het erger worden. Maar waarschijnlijk is het straks al een stuk minder
     
  11. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Kom ik weer aan met de Feliway :p

    Er is iets veranderd in jullie gezinssituatie wat tot stress heeft geleid bij jullie kat.

    Probeer eens een stopcontactding van Feliway. Scheidt feromonen af waar de kat rustiger van wordt.

    Is altijd het proberen waard. Je kunt het bestellen op de website van Feliway.

    Hier heeft het destijds wel geholpen bij onze onrustige kat.
     
  12. Sandana

    Sandana VIP lid

    9 jan 2012
    5.682
    5
    38
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Onder Eindhoven
    Je hebt tegenwoordig ook gedragstherapeuten voor katten, feline gedragstherapeuten heten die. Wellicht wat voor jou... dit is geen klein probleempje namelijk.
     
  13. Bambi93

    Bambi93 Fanatiek lid

    4 apr 2013
    1.173
    0
    36
    Hebben we al, omdat ze anders de meubels terroriseerd.. Heb gisteren een nieuwe vulling gekocht, kijken of het nu ook helpt.

    En uh ik zei niet dat ik haar meteen zou wegdoen, vroeg tips of dit nog ging veranderen. Ik wil niet dat ze ongelukkig is bij mij.
     
  14. Chilleke

    Chilleke VIP lid

    21 jan 2010
    10.869
    1
    36
    Vrouw
    Verpleegkundige
    Brabant
    Onze kat heeft mij ruim 2 maanden genegeerd toen de kleine er was. Liep met grote boog om mij heen...
    Daarna ging het over!
     
  15. El1983

    El1983 Fanatiek lid

    19 sep 2012
    3.561
    0
    0
    Verzorgende IG
    My little castle
    Onze vorige kat doet het echt om aandacht te hebben of baldadig zijn.
    Maar als ik jou verhaal zo lees, neemt is je kat een beetje boos en is bang dat je weer weg gaat.

    Ik zou het ook negeren of "straffen". Misschien een plantenspuit aanschaffen en als je bespringt nat spuiten?
    Soms zie je het al aan komen als ze je wilt bespringen, die van ons ging dan in zijn jachthouding staan en zwiepen met zijn staart en oortje plat naar achteren. Dan begonnen we bij voorbaat al nat te sprayen. Na een tijdje hield hij ermee op :)
     
  16. kris8

    kris8 VIP lid

    17 aug 2009
    8.032
    3
    36
    ik zou ook even uit laten sluiten bij de da of er niets aan de hand is. Persoonlijk vind ik het erg vreemd gedrag een kat die ineens agressief wordt. Alhoewel ze natuurlijk i.d. wel erg gevoelig zijn voor stress en veranderingen
     
  17. leeuw86

    leeuw86 Fanatiek lid

    10 nov 2009
    4.523
    0
    0
    de kat is boos op je en laat dat ook goed merken, het vervelende gedrag negeren, maar wel gewoon blijven kroelen, zodra ze begint te krabben of bijten de kat wegzetten.

    het heeft even tijd nodig, de kat moet weer vertrouwen in jou krijgen.
     

Deel Deze Pagina