Omdat hier de meeste (ervarings)deskundigen zitten stel ik mijn vraag hier maar even. Ik werk als gastouder en vang een kindje op van nu 4 maanden oud. Vanochtend werd hij gebracht en naast de borstvoeding was er ook gepureerde appel voor hem meegegeven. De vader gaf aan dat ze begonnen zijn met het proberen van groente en fruit. Hij hoeft het dus niet perse te eten, maar gewoon proberen. Heb het geprobeerd, maar het kindje kan er gewoon eigenlijk niks mee. En ik lees hier altijd dat er wordt afgeraden om voor de 6 maanden te beginnen met bijvoeding. Maar goed, moet ik de ouders hierover informeren? Of kan het verder geen kwaad als ze bijvoeding willen proberen? Het kindje krijgt alleen maar borstvoeding, is een tevreden kindje wat goed groeit ed. De ouders (mn moeder) zijn erg van de gezonde voeding en zijn grote zus kreeg (als ik het me goed herinner) ook pas vanaf 6 maanden bijvoeding.
Ik zou er niks mee doen... Bijvoeden vanaf 4 maanden wordt tegenwoordig volgens mij ook gewoon weer aangeraden door het CB en eerlijk gezegd zou ik er op vertrouwen dat ze hier zelf ook wel over nagedacht hebben, zeker als ze altijd al bewust bezig zijn met voeding.
Ik zou alleen even aangeven dat t kindje het niet wilde eten, maar neem aan dat je dat sowieso wel doet. Verder moeten de ouders bepalen wanneer ze gaan bijvoeden, dus daar zou ik niks mee doen.
salsera, het duurt wel even voor ze het happen en naar achter werken met de tong snappen, die eerste hapjes lijken nergens om maar oefening baart kunst. dus gewoon netjes mee door gaan en elke keer een paar hapjes proberen te geven, zolang er wat van in de mond komt proeft hij het in elk geval.
Bedankt voor jullie reacties. Ze zijn vorige week op het CB geweest, dus ik denk dat ze daarom begonnen zijn. En inderdaad stellen die eerste hapjes nog niks voor natuurlijk. Maar ik hoop gewoon dat ze geen 'verkeerd' advies van het CB heeft gehad en dat nu klakkeloos opvolgt. Ik zal het kindje dus gewoon hapjes aanbieden en aangeven bij de ouders dat het nu echt nog maar mini-hapjes zijn.
Als ouders mag je na vier maanden starten met bijvoeding.... Gewoon aan het kindje aanbieden, het gaat maar om het proeven,proberen,happen van een lepeltje oefenen
De moeder kwam het kindje vanmiddag ophalen dus ik vertelde dat hij maar een paar hele kleine hapjes fruit op had. En toen was ze dus helemaal verbaasd dat er fruit was meegegeven door de vader Klein communicatiefoutje dus tussen de ouders. Het kindje gaat voorlopig (in ieder geval bij mij) geen fruit eten/proeven. Maar alsnog bedankt voor jullie reacties