Moet vanmiddag naar de tandarts, mag dit?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Loe, 29 jul 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Loe

    Loe Niet meer actief

    Vraagje: ik moet vanmiddag voor controle naar de tandarts en dan wordt ook tandplak/tandsteen verwijderd. Kans is daarbij dat het tandvlees misschien gaat bloeden, en nu in de zwangerschap is daar nog meer kans op. Mag je dit gewoon laten doen?:(
    (ik dacht dat ik ooit ergens gelezen had dat het allemaal gewoon kan, maar kan het niet meer terugvinden)
     
  2. MissT

    MissT Niet meer actief

    Jahoor dat is echt geen probleem.
    Ik heb vorige week zelfs verdoving gehad :) kan geen kwaad! Is juist goed dat je naar de tandarts gaat!
     
  3. Doosje77

    Doosje77 Fanatiek lid

    15 nov 2009
    1.762
    1
    0
    NULL
    NULL
    Hoi Loe,
    Ja hoor dat mag gewoon. Bloedend tandvlees of het schoonmaken van je gebit is niet schadelijk voor je kindje. Ze kunnen ook gerust polijsten e.d.
    Wat niet mag is een verdoving (niet heel erg verboden, maar ze raden je dan aan om na de zwangerschap terug te komen). Ik ben zelf ook elke 3 maanden naar de mondhygieniste geweest, omdat je tanden en tandvlees gevoeliger zijn tijdens een zwangerschap en ik deze wel goed wil onderhouden.
    Ze zeggen niets voor niets 'elke zwangerschap kost een tand'....

    Dus lekker doen!
     
  4. MissT

    MissT Niet meer actief


    Verdoving mag wel hoor :). Dit is heel plaatselijk en dus niet schadelijk voor je kindje. Heb het er met mijn VK over gehad, en mijn tandarts zei dit zelf ook!
     
  5. Loe

    Loe Niet meer actief

    Thank joe!
    Enne, geen tanden meer aub, ik mis al twee kiezen (ziet er niet uit zo'n gat)
    Polijsten mag dus ook. Ik probeer natuurlijk ook de troep niet door te slikken. Moet voor het eerst bij een nieuwe tandarts, ben benieuwd.
     
  6. SaschaH

    SaschaH Actief lid

    13 aug 2009
    461
    0
    0
    Het is geen probleem, ik heb ook verdovingen gehad aan het begin van de zwangerschap. Wat wel belangrijk is, is dat je je zwangerschap wel meldt. Of voor mijn part meldt vermoedelijk zwanger te zijn als je het niet wil zeggen.

    Bij mij wilden ze zomaar een rontgen maken namelijk en dat schijnt dan weer niet goed te zijn.

    Succes!
     
  7. Loe

    Loe Niet meer actief

    eh, dus je mag wel verdoving voor als ik een gaatje zou hebben? Ze mogen wel boren? Of is t ook houdbaar zonder verdoving?
     
  8. MissT

    MissT Niet meer actief

    Met gaatje is het wel te doen hoor de pijn.
    Maar ik had een wortelkanaalbehandeling en dat moest wel met verdoving!
     
  9. fafje

    fafje Niet meer actief

    enige wat niet mag, wat ik weet is dat je geen rontgen mag laten maken....straling zou niet goed zijn...maar denk dat een tandarts dat ook wel aan (zou moetn) geven...
     
  10. Loe

    Loe Niet meer actief

    rontgenfoto zou ik absoluut niet doen.
     

Deel Deze Pagina