je moet een naam kiezen die jullie beiden mooi vinden. of dat nu een ouderwetse of juist een geheel nieuwe naam is maakt dan toch niet uit?
Ikzelf heb niks met namen als klaas, henk piet. Maar dat moet ieder voor zich weten. Ik had ooit een collega en zijn vrouw is donker dus een halfbloed kindje. Noemen ze dat kind hendrik dat vind ik dus echt niet kunne.
Dat vind ik juist erg leuk! Als een pikzwarte man Jan heet ofzo! Ken ook een halbloedje dat heet Harm. Errug leuk vind ik dan.. Mijn buurjongen van vroeger heette ook Jan en hij is moluks. Nou leuk toch?
het leuke van namen is dat iedereen zijn eigen smaak heeft, waardoor gelukkig niet iedereen dezelfde naam heeft. er zijn ongetwijfeld een boel ouderwetse namen die in deze tijd heel "modern" zouden klinken. wat ik wel belangrijk vind is dat ouders wel bedenken dat hun kind er een heel leven mee moet doen.
Mijn smaak is het ook niet. Hier is pas een Gerrit geboren.. Nee, vind het niks! Ook ken ik een Joep en Huub, daar ben ik eerlijk gezegd al weer wat aan gewend. Maar ik zou het niet doen!
Ik vind Anna een mooie naam. Hilde ook. Ik noem het een klassieke naam 8) Jongensnamen zijn iets sneller uit de tijd dan meisjesnamen lijkt het. Pieter en Erik vind ik wel mooie klassieke namen voor een jongen.
Ik vind 'ouderwetse' namen juist erg leuk. vooral als het lekkere korte namen zijn, zoals jan of joop of siem voor meisjes vind ik het iets moeilijker al vins ik aafke en laura erg mooi, ook femke of zo ik ken een hoop mensen die nu zo hun best doen om een moeilijke "sjieke" naam uit te zoeken, en dan denk je daar moet zo'n kind de rest van z'n leven mee doen. zo heb ik een kennis, haar zoontje heet deodatus , moet van god gezonden betekenen of zo iets, dat vind ik dus wel iets te ouderwets, ze roept hem nu met: Deo kom je binnen (hij is 3) en dat klinkt toch voor geen meter.