Een oprechte vraag, absoluut niet seksueel getint... Gisteren zijn we met het gezinnetje een dag naar het strand geweest. Vroeger (waar is de tijd!) zag je nog overal monokini's en ging bij mij het topje ook al wat sneller uit. De laatste jaren ben ik daar veel voorzichtiger in geworden (je weet nooit wie je filmt/fotografeert en je later met je afhangers op internet gooit), en gezien de onpopulariteit van de blote tiet gisteren ben ik niet de enige die er zo over denkt. Toen we het hier over hadden stelde mijn man al grappend voor dat we dan maar eens een naaktstrand moesten uitproberen. Langs de ene kant lijkt dat mij enorm bevrijdend. Maar ik ben echt bang van gluurders of mogelijke beelden die kunnen gemaakt worden. Ik las ooit dat sommige stranden worden gebruikt door homo's als ontmoetingsplaats en daar wil ik - met alle respect - niet tussen belanden. Niet dat ik het meteen van plan ben, maar ik vraag me af of er uberhaupt gezinsvriendelijke naaktstranden zijn in Nederland (of Vlaanderen)?
Ik dacht dat een monokini zo’n badpak met bivakmuts was, die Japanse vrouwen dragen als ze niet tegen de zon kunnen of bleek willen blijven.
Ik denk dat je het risico om gezien/begluurd te worden of gefotografeerd te worden altijd wel loopt of je nou topless in je achtertuin ligt of in je blote kont op het strand. Dus volgens mij moet je jezelf de vraag stellen of je dat zou willen en erg zou vinden? Ik ben weleens in een bos op het naakt gedeelte geweest. Was zelf niet helemaal naakt maar meerdere mensen lagen wel gewoon bloot. En moet zeggen dat het gewoon gemoedelijk was en mensen verder uit elkaar lagen en iedereen elkaar in hun waarde liet.
Een monokini is eigenlijk een bikini met een vast tussenstuk. Jij bedoelt denk ik gewoon topless zonnen. Tja..ik deed het vroeger ook wel, nu niet meer al zou ik het prima kunnen. Ik voel me er gewoon niet prettig bij ivm het maken van foto's. Maar eigenlijk vind ik een bikini gewoon ook leuker staan. Een naaktstrand heb ik nooit begrepen, waarom zou je in je hele blootje tussen al die vreemden willen. Ik zou alleen maar continu nadenken hoe ik buk enzo en hoe dat er dan uitziet. Laat staan een potje badminton met de kinderen ofzo.. nope..niets voor mij. Ik hoef dat sowieso niet van iedereen te zien.. alsjeblieft niet.. Ook kinderen volledig naakt zou ik om de reden van foto's ed nooit doen, ik wil ze daar niet aan blootstellen. Ik weet ook echt geen strand waar je dit risico niet loopt..dat heb je denk ik overal.
Elk naaktstrand (in Nederland) is ook geschikt voor kinderen. Zijn net echte mensen hoor, die nudisten
Ik ben geen nudist maar ga hier in de buurt naar het naaktstrand. Heerlijk rustig, paar grijze dakduifjes en heel veel ruimte. De geklede kant van dit strandje in de buurt is een waar tokkie walhalla. Loslopende honden, luide muziek, overal zwerfvuil. En vreselijke mensen om naast te moeten zitten, ongemanierd en simpel.
Ik ging als kind altijd naar naaktstranden en dat was echt 99% van de tijd heerlijk, ook echt geen gluurders of bv mensen die daar kwamen voor seks. Echt gewoon heel fijn en leuk. Die overige 1% waren dan plekken waar bv het geklede strand er meteen aan grensde en waar tieners dan stonden te wijzen en lachen. Ook niet schokkend, wel vervelend.
Een tankini is een hemdje met broekje een mono kini is meer een badpak waar de zijkanten ontbreken -stuk bloter dus. Maar nog nét geen bikini omdat het over het middenstuk vast zit.
Geen ervaring - maar zwemmen bij de sauna vind ik ook altijd heerlijk, zo in je blootje. Dus een nudisten strand lijkt me echt wel prettig op zich. Misschien wat gebrek aan lef? Maar ik ben wel bekend met nudisten in een zwembad (in de winter, op mijn werk) en het is altijd heel gemoedelijk. Ik denk dat iedereen wel alert is op mensen die misbruik van hen willen maken door foto's etc. Hoewel je natuurlijk een béétje lak moet hebben eraan. Met een flinke lens kun je soms ver komen natuurlijk.
Ik ben dan wellicht te preuts. Voor mij badpak, tankini of bikini. Ik houd er ook niet van om anderen bloot te zien dus ik blijf ver van het naaktstrand. Maar leven en laten leven. Gelukkig hebben we daar keus in, in Nederland.
Dat snap ik. Ik citeer Lisa die dacht dat het om een bikini die doorliep op de buik ging. En dát is een tankini volgens mij. Edit misschien had ik haar berichtje verkeerd geinterpreteerd
Ik ben opgegroeid in een naturistenfamilie en met bloot zijn an sich geen probleem. Zelf ga ik gerust naar een naaktstrand, maar ik vind het vervelend dat er geen enkele toezicht is op het gebruik van camera’s. In ieder geval hier in de buurt niet. Ik vind dat voor mijn kinderen niet prettig. Ik vind het risico te groot dat ze naakt op internet belanden. Overigens gaan mijn kinderen wel mee naar de sauna en naar de naturistencamping van opa en oma, maar daar zijn hele strenge regels omtrent het gebruik van mobieltjes en camera’s. Kans blijft altijd aanwezig, maar is daar veel kleiner. De sociale controle is daar heel groot, ook omdat iedereen naakt recreëert op deze plekken. Ik vind het wel jammer, want zwemmen en zonnen in je blootje voelt veel fijner dan plakkerige badkleding. De naaktstranden hier hebben echter te weinig toezicht.
Vlakbij Scheveningen is een klein stukje naaktstrand, en meteen ernaast is nog een strandtent waar mensen gekleed zijn. Dit gaat prima naast elkaar zo. Het zijn overigens vooral wat oudere mensen volgens mij
Hier in Italië liep vandaag een vrouw met enorme blote siliconen tieten en een string door het kinderzwembad dus hey.. alles kan..