we zijn aan het denken om een huisdiertje te gaan halen voor Elyesa. we dachten eerst een schildpadje maar nu las ik dat die niet zo stres bestendig zijn, en dat is met onze 2 jarige wel nodig . nu dacht ik aan een cavia of een dweghamstertje of goudhamstertje ofzo wat zouden jullie kiezen? wil graag een beestje voor hem omdat ik bang ben ondat hij anders beestenschuw gaat worden want hij is nu al bang van een vlieg. een hondje of katje gaat niet omdat we op een appartemant zitten en vind toch dat die beestjes buiten moeten kunnen.
een cavia zal ik voor kiezen ik ben altijd dol geweest op cavia's en zijn ook niet zo super klein dus makkelijk op schoot te houden. Vind dat een hamster of iets altijd snel is. En cavia kan rustig blijven zitten..
ik zou geen dwerghamster nemen die beesten zijn zo super vlug hahahahaha ik heb er ook een paar gehad en die beesten ren je echt niet zomaar achterna hahahah dus zou een cavia kiezen of een konijn.
Ik zou bang zijn dat hij die hamster in een dag dood heeft geknepen in die kleine handjes. Dan zou ik eerder voor een cavia (of juist twee, hebben ze elkaars gezelschap) kiezen en alleen samen met jou erbij hem ze te laten knuffelen, zodat hij leert dat hij lief en zacht voor diertjes moet zijn. Cavia's zijn over het algemeen wel lieve, redelijk rustige diertjes. Vogeltjes ofzo lijken me niet zo leuk, daar kunnen ze niet mee knuffelen en ik denk dat een schildpad na een week ook niet interessant meer is voor de meeste kinderen.
Ik zou niet apart voor m,n kindje een huisdier nemen, maar vooral omdat ik het zelf leuk vind Zorg komt toch volledig op jullie neer... Ik denk dat ik voor een cavia, konijn of tamme rat zou gaan. Nou ja eingelijk alles keer 2 want zowel cavia's als konijnen als ratjes zijn sociale dieren die gelukkiger zijn met z,n 2tjes en niet graag alleen in een hokje wonen. Hamsters zijn nachtdieren en overdag meestal erg chagerijnig dus die zou ik niet aanraden
Ja, of regelmatig naar de kinderboerderij gaan i.p.v. een huisdier te nemen zou ook kunnen. Daar hebben ze vaak ook konijnen enzo die ze kunnen aaien (en waar jij niet vervolgens elke week een half uur druk mee bent om hun hok schoon te boenen).
ik zou ook idd voor een cavia of konijn gaan. hamsters heb ik zelf als kind gehad en ben menig keer gebeten door eentje. ze zijn ook erg klein en vliegens vlug. kinderboerderij is ook idd een idee om hem met dieren in aanraking te laten komen.
een konijntje is ook een optie. en idd een hamster kan hij niet stevig knuffelen. in d ekinderboerderijen hier bij ons mogen de kindjes niet meer bij de beestjes daar heeft hij niks aan. en om het hok schoon te maken vind ik helemaal niet erg hoor.
Er is op internet veel info te vinden over konijnen en cavia's. Ik raad je aan eens wat te gaan lezen, dan kom je er vanzelf achter wat in jullie gezinssituatie past. Wil je zelf graag een dier?
Persoonlijk zou ik als het echt alleen om de kleine gaat, nog even wachten met een diertje aanschaffen zo tot de 3 jaar. En dan idd met een cavia of konijn beginnen. Hou er dan wel rekening mee dat je het dus niet alleen kan laten bij je kindje EN dat je er zelf ook tijd in moet steken anders worden de diertjes handschuw en heeft niemand er wat aan. En een schildpad voor een kind is helemaal uit den boze vind ik. Reptielen zijn geen knuffeldieren en de doorsnee reptiel houd totaal niet van aandacht. Bovendien moet je je even beseffen dat die schattige lieve kleine waterschildpadjes in de dierenwinkel vaak al veel te klein zitten en de beestjes zelf mits je ze goed verzorgt minstens 30 cm (schild grote van kop naar staart) worden! Reken maar eens uit wat voor aquarium je tegen die tijd nodig hebt. Ook de zorg voor een schildpadje wordt door de doorsnee dierenwinkels veel makkelijker omschreven dan het in werkelijkheid is (de beestjes hebben speciale warmte nodig en n speciale lamp voor UV licht, een plek om helemaal droog te kunnen worden anders krijgen ze schildrot enleven niet alleen op droog voer oa). En als zo'n beestje de verkeerde zorg krijgt dan zal het zoals elk ander dier weg kwijnen en dood gaan. Alleen zijn schildpadden hele sterke dieren en kan t heel lang duren voor dat hij daadwerkelijk kassie wijle gaat....maar dan is hij wel al die tijd bezig met dood gaan.... (Houd zelf n landschildpad en heb vele reptielen gehad en kan niet zo goed tegen de verkoop praatjes van gewone dierenwinkels en al helemaal niet tegen van die palmboom bakjes die ze er nog steeds bij durven verkopen...sorry voor t lange verhaal )
Idd wij zijn gister ook naar de kinderboerderij geweest en daar mocht Yildiz konijntjes aaien, en eerst was ze wat bang maar later vond ze het geweldig dat ze zelfs de geiten ging aaien Overigens is Yildiz ook bang voor vliegen en andere insecten omdat ze altijd op haar af lijken te komen. Ik zelf heb een cavia gehad en die kon nog wel eens gemeen bijten ( kunnen konijnen ook natuurlijk)
Ik zou zelf pas met een klein diertje beginnen als ze een jaar of 6 zijn zelfs,tenzij je er als mama altijd bij bent,dat kan ook Weet dit uit ervaring van toen ik zelf nog klein was *bloos* Wilma,goed stuk! Vind het belangrijk dat mensen zoiets weten en vooral het vreselijke bakje met palmboompje wat afgeschaft moet worden
Ik zou dan voor een tamme rat gaan. Wij hebben hier zo'n beetje alle knaagdiertjes gehad en de tamme ratjes waren toch echt het leukste! Ze zijn slim, kunnen vast gehouden worden, bijten minder snel dan andere knaagdieren en ze zijn ook nog eens gewoon grappig en leuk! Maar dan zou ik er wel twee nemen, in hun eentje zijn ze doodongelukkig. En toch zou ik niet speciaal voor mijn kind een huisdier nemen. Ik zorg voor de dieren hier en de kleine groeit gewoon met ze op. Maar ik neem aan dat je zoontje van 2,5 nog niet zelf kooitjes kan gaan verschonen
Een jaar of 6 vind ik idd nog beter als 3. Maar rond de 3 jaar oud krijgen die kleintjes n beeeeeetje door dat de wereld niet helemaal alleen om hun draaid. Dus dat zou voor mij de minimale leeftijd zijn dan En idd dat vind ik ook belangrijk. Helaas vinden dierenzaken het belangrijker geld te verdienen
wij hebben voor ons zoontje voor zijn 2e verjaardag 2 schildpadden gekocht. HIj vindt het fantastisch...
Ik zou er nog helemaal geen 1 nemen speciaal voor je kindje! En konijnen en cavia's kunnen behoorlijk uithalen als ze iets niet fijn vinden, ze lijken mij niet geschikt voor een klein kind van 2,5 Of je wacht tot idd een jaar of 6, of je neemt een dier omdat JIJ het leuk vind. En je kindje kan je er dan bij betrekken. Maar let op het blijven dieren, dus kunnen altijd uithalen! En wij hebben 5 katten en wonen in een apartement. Gaat prima! Een kat vind ik denk ik nog het meest geschikte dier voor een klein kindje? Ga zoals ook al gezegd is regelmatig naar de kinderboerderij
Prima zolang hij er niet bij kan, de schildpadden zo verzorgt worden als het hoord EN je bereid bent de beestjes de ruimte te geven die ze over n paar jaar nodig hebben (en elke maat bak die er dan tussendoor nodig is). Zeg ook niet dat t niet kan...maar toch liever niet (is mijn mening!) Houd er ook rekening mee dat die bekkies gemaakt zijn om vlees van dieren af te scheuren...die zijn zo scherp als die van n papegaai en ERG krachtig...zeker als ze groter zijn (ook op je eigen vingers letten dus!)!