Welke achternaam is jou bijgebleven / opgevallen omdat je hem zo mooi vindt? Ik trap af: Oremus Menalda Maillé (mah-JEE)
Had de mijne net gepost in een ander topic: Purperhart. Ben benieuwd wat je zo mooi vind klinken aan Oremus en Menalda?
Op de één of andere manier spreekt de klank mij gewoon heel erg aan, ik vind het krachtig en bijzonder klinken. Ik denk dat het vooral komt doordat de klemtoon bij beide op de tweede lettergreep ligt, dat komt niet zo vaak voor bij achternamen in Nederland en vind ik gewoon heel mooi klinken.
prachtig maar wat een hel lijkt me dit om iedere keer te moeten spellen ik vind van die dubbele spaanse achternamen altijd wel wat hebben. van nederlandse achternamen vind ik maar weinig echt mooi. soms wel grappig, of bijzonder maar niet echt mooi. soms is de oud hollandse spelling nog wel leuk. bijv. broeckhuysen ipv. broekhuizen
Brunet de Rochebrune Mazzoccone Beiden overduidelijk niet Nederlands van oorsprong maar wel achternamen van twee Nederlandse mensen die ik ken. Edit: de personen in kwestie hebben ook nog allebei een voornaam die allitereert, maakt het denk ik voor mij nog extra aantrekkelijk haha. En laatst in het Sinterklaasjournaal heb ik hartelijk gelachen om de familie “van Ramp tot Overmaat”
Oh, teveel om op te noemen. Een vriendin van me haar meisjesnaam is Eskandar. Egyptisch Arabisch voor Alexander is dat. Haar getrouwde naam vind ik ook mooi. Die is Moluks, maar zal hem niet delen, anders wordt ze wel erg goed vindbaar In het Nederlands vind ik namen die beginnen met Ver- vaak mooi. Verheij, Verhulst, Verduijn, etc. In het Engels veel te veel om op te noemen
Ik vind Egyptische achternamen ook mooi, iig mooier dan de gemiddelde achternaam in noordwest Afrika. Merk wel dat ze daar vaker "voornamen" als achternaam hebben. Iskander is hier bv ook gewoon een voornaam, klasgenoot van mijn jongste heet toevallig zo.