1 maart 2008 is mijn vriend begonnen op een bedrijf. er werden gouden bergen beloofd ( bonussen, binnen een jaar promotie, reisjes etc.) nou alles ging goed, tot gisteren. hij kreeg ineens te horen dat hij ontslagen gaat worden. dat komt doordat ze iemand hebben aangenomen met veel ervaring. nu willen ze dat een collega van mijn vriend en de nieuwe de werkzaamheden van mijn vriend samen gaan verdelen. in maart was het eerst een maand proef en toen een halfjaarcontract. (1 april dus) nu heeft hij net een bod gehad dat als hij op 1 sepember stopt hij nog tot oktober betaald krijgt. is dat een goed bod? en zijn hun nog iets verplicht naar hem toe of kunnen ze hem zomaar ontslaan?
Na dat 1e half jaar word het toch automatisch verlengt als je er blijft dus sowieso tot oktober ? of moeten ze al een jaar contract geven? Ik dacht het namelijk wel maar weet niet zeker.
Als je een half jaar contract heb kan je contract niet verlengt worden dat kunnen ze doen. Wel netjes dat hij het al weet... 1 maand eerder stoppen tja... ze kunnen ook niks geven en gewoon door werken tot oktober. Ze zijn niks verplicht om je vriend wat te geven.
ja ik vond het ook wel een goed bod, maar m'n vriend ziet het niet zitten. ik vraag me dan af wat hij wel wil, want blijven wil hij toch niet meer. dikke kans dat hij gelijk ergens anders aan de slag kan en die ene maand heeft hij dan wel mooi extra. over contacten heb ik helemaal geen verstand daarom vraag ik het hiet ook even.
ben er trouwens wel goed boos over, de ene maand wordt hij de hemel ingeprezen om je vervolgens te vertellen dat je oprotten kan.
Je virend al vast op zoek naar een andere baan..... Tja dan kan hij zeggen ik kan per 1 sept aan het werk of eerder. Dat moet hij zelf weten. Over die half jaar contract. Als je niks hoor dan blijf je gewoon en krijg je een 1 jaar contract of een vast contract legt aan bedrijf zelf. Maar hij heeft je al gehoord dat hij weg moet dus mogen ze je ontslaan. Maar tot de laatste dag van zijn contract. ( hij heeft een bod gehad dat hij 1 maand eerder uit mag, dat is een mooi bod)
ik vind het absoluut geen goed bod! Ik zal het er eens met mijn vriend over hebben (hij had het laatst over een collega die weg moest, maar wel wegging met een zak met geld...) en als ik nog goede adviezen heb, krijg je ze te horen! Laat hem nog niet akkoord gaan, ZIJ willen dat hij stopt, HIJ niet! vervelend voor jullie zeg... Amber
Maar hij hoorde het gisteren? en zijn half jaar contract is in april afgelopen? dan is hij toch stilzwijgend verlengt tot okt of voor een jaar?
hij is dus 1 maart 2008 begonnen en dan loopt zijn contract af in oktober als ik het goed lees dus dan is het een goed bod
Misschien is het een idee om even zijn arbeidsovereenkomsten erbij te pakken en te checken of zijn contract getekend is VOORDAT het in ging. Hoe zit zijn eerste contract in elkaar dan? Hij had een maand proeftijd, en heeft daarna een contract voor een half jaar gehad? Of heeft hij op 1 maart een half jaar contract gehad waarin een proeftijd van een maand was opgenomen? (Dat laatste is gebruikelijk) En ze zijn niet verplicht (als ze alles juist hebben gedaan) om je vriend extraatjes mee te geven, als een tijdelijk contract afloopt en je werkgever geeft voor die tijd aan dat het niet zal worden verlengd, dan is het gewoon afgelopen met de arbeidsovereenkomst na die datum. Staat er trouwens iets op papier over die dingen die hem zijn toegezegd? Nee zeker?
sorry, zijn contract is 1 april ingegaan. alleen ik heb me vergist, hij verteld net dat hij een jaarcontract heeft, nu snap ik wel dat hij zich niet zomaar wilt laten wegsturen.
mooi niet intrappen, zou dan meer geld vragen bijv 2 maanden of misschien wel 3 en dan in de tussen tijd kijken voor ander werk.
als hij een jaar contract heeft moet zijn baas dus een jaar hem betalen ik zou er niet mee akkoord gaan. en even de CAO erop terug lezen
Tenzij er in het contract staat dat er tussentijds mag worden opgezegd! De baas heeft dan als het goed is wel een dubbel zo lange opzegtermijn als de werknemer. Dus als wn een maand opzegtermijn heeft (wat standaard is met een dienstverband korter dan 5 jaar) dan heeft de wg een opzegtermijn van 2 maanden. Maar dan moeten zij dus wel toestemming vragen aan het CWI. Je vriend heeft dus een jaarcontract en dat wordt dus nu, na een half jaar ineens tussentijds opgezegd? Op zich is een maand doorbetaald krijgen dan heel netjes. Maar het is het meest verstandig eerst het contract door te lezen of er tussentijds Kan en Mag worden opgezegd. Daarnaast ook de CAO er naast leggen of er afwijkende artikelen in staan.
O oke als hij tot 1 april zijn conrtact loopt. Dan kan je niet zomaar ontslagen worden alleen op staande voet. Dus bijv: diefstal,