Onze oudste gaat sinds een week naar school. Nou eten ze daar elke ochtend fruit in de klas, maar schillen het zelf niet.... Eerste dag geprobeerd een appel mee te geven, met als reserve een banaan. En dat was maar goed ook want de appel was helemaal bruin. Nu kom ik dus niet verder dan een banaan..... Maar wat geven jullie allemaal voor fruit mee naar school? Of hebben jullie tip om te zorgen dat het niet bruin wordt? Mijn moeder had al een bakje gekocht waarin het zogenaamd niet bruin zou worden, maar dat werkt dus niet......
Druiven Geschilde mandarijn Geschilde sinaasappel Bessen/frambozen/bramen Perzik of nectarine in partjes Kiwi in plakjes Ananas stukjes etc Volgens mij kan dit allemaal mee zonder te verkleuren . Alleen appel en peer verkleuren echt dacht ik.
Hoe je soms over de meest simpele dingen na kan denken hè? Allemaal dingen waar ik niet eens opgekomen ben terwijl ze die thuis toch regelmatig eet! Bedankt!!!
Mijn dochter neemt vaak een appel mee naar school. Die schil ik en snij hem in stukjes en doe het dan in een tuperwarebakje. Heb net even aan haar gevraagd, maar ze heeft geen bruine appel op school. Vandaag had ik stukjes mango in een bakje gedaan en dan geef ik ook een klein vorkje mee. Viel me op dat er nog maar weinig kinderen fruit mee naar school nemen. Vaak hebben ze een koek of iets dergelijks bij zich.
hier wordt de appel ook niet bruin in haar mepal bakje. Maar misschien hangt het ook van de soort appel af? Dat de ene soort sneller verkleurd dan de andere.
Appel schillen en daarover wat citroensap. Appel is zelfs nog mooi als ze hem mee terug neemt na school. Verder aardbeien en druiven zijn ideaal . Gewoon groen of takjes eraf en in een bakje. Banaan geef ik mee in schil. Verder geef ik wel is schijfjes komkommer mee of kiwi door de middel met een lepeltje.
hier word de appel ook niet bruin, mijn dochter heeft een bakje in de vorm van een appel. bij haar op school is elke woensdag gruitdag (groenten en fruit) zelf neemt ze mee: appel , mandarijn , druifjes, aardbeien , worteltjes, tomaatjes ,banaan
M zit nu 2 weken op school en tot nu toe nam hij mee: appel (niet bruin geworden), druiven, frambozen, aardbeien, meloen, bramen, mango en kiwi.
Woensdag gruitdag? En de andere dagen niet dan? Hier krijgt ze naar de psz altijd fruit mee, dat vragen ze ook. Meestal snij ik het ook, maar soms wil ze t perse niet. Een appel kun je ook alleen het klokhuis uit boren.. En dochter wil soms perse mét het klokhuis erin, maar dat doe ik alleen thuis. Maar stukjes worden hier ook niet erg bruin, soms een beetje. Zit gewoon in een plastic afgesloten bakje. Verder neemt ze vaak druiven, kiwi, mandarijn, perzik of banaan mee. Soms peer of meloen. Liever geen rood fruit als aardbei of andere bessen. Thuis eet ze dat met een slab, vind t een beetje zonde van dr kleren als er van die rode vlekken op komen (die er moeilijk uit gaan).. Groente kan natuurlijk ook, maar doe ik eigenlijk nooit. Komkommer, wortel of paprika bv..
Als je denkt dat het fruit gaat vervelen dan kun je het een beetje opleuken. Een banaan met een gezicht is héél grappig! Dus behalve afwisseling kun je het bestaande fruit ook op een andere manier interessant maken.
Worteltjes en komkommer, hier ook een succes! En ik geef ook gewoon appel mee. Weet niet of het bruin wordt, ze eet hem gewoon op. Verder inderdaad banaan, druiven.
hier krijgt f op de psz altijd fruit mee dingen die ik mee geef. meloen aardbeien appel druiven banaan mandarijn kiwi eigenlijk alles wel
Appel doe ik altijd in een luchtdicht plastic zakje. Wordt nooit bruin. Verder krijgt hij naar school mee: - Komkommer - Tomaat - Appel/banaan/peer - Zomerfruit, ligt er even aan wat er is ( frambozen, besjes, pruimen etc. ) - Mandarijntjes/sinaasappels - Nectarines of perziken - Druiven ( vaak met wat walnootjes enzo er tussen ). - Kiwi door de helft, met zo'n speciaal kiwi lepeltje er bij - Worteltjes, en dan die kleine geschilde dingetjes in zo'n zakje En als ik zin heb, een hele fruitsalade. Stukjes watermeloen, galiameloen, appels etc. Ik snij trouwens alleen de appels in partjes, verder niet.
Hier hebben ze op school een appelsnijder. Heel handig! Ik geef gewoon een complete appel mee en juf hakt hem in 10 seconden in 8 stukjes zonder klokhuis. Ken meer scholen die dat gewoon in de klas hebben. En anders misschien leuk spontaan kadootje voor juf Verder krijgt ze eigenlijk gewoon alles mee... Ik ben nogal van het seizoensfruit dus appels en banaan het hele jaar. Op het moment ook nectarines, perziken, peer, en druiven. Alleen pruimen zijn echt onhandig.
Hier een nogal kieskeurige kleuter. In de winter krijgt hij mandarijn (ik maak vast een beginnetje in de schil, maar schil hem niet helemaal voor het uitdrogen). In de zomer aardbeien, druiven, komkommer, meloen, frambozen. Als hij elke dag zijn fruit op heeft, mag hij op vrijdag een koekje mee als beloning (altijd al een slechte fruiteter geweest). Hier eten trouwens volgens hem ook ál zijn vriendjes elke dag koek, hoor, ik weet niet of dat echt zo is, eigenlijk. Hij moet van mij in elk geval fruit, ik ben de moeder van z'n vriendjes niet.
Hier net zo ee bakje, maar het was helemaal bruin toen ze thuiskwam..... Misschien nog eens proberen? Bakje niet goed dicht?
En anders bij het appeltje er een klein beetje kaneel erover strooien. Ook bruin natuurlijk maar dan juist lekker !
Ik maak vaak een fruitsalade wat ik mee geef, ook wel met appel. Heb zo'n klein flesje citroensap in huis wat ik er dan over sprenkel. Even husselen en het fruit blijft lekker fris en wordt niet bruin.