ben nu 16 weken zwanger en slaap ontzettend slecht snachts,wordt telkens wakker door kuitkramp die dan maar niet door zet.iemand hier nog meer last van en wat kan ik e ttegen doen.
Ik heb het beide zwangerschappen gehad, bij mij helpt het goed om een glas melk te drinken voor het slapen gaan en tijdens het slapen mijn voeten wat hoger te leggen (b.v. kussentje onder je voeten).
Hier van hetzelfde laken een pak. Tis hel vervelend en je kunt er gewoon niet door slapen. Ik masseer, zit zodra het kan met de voetjes omhoog, slik de multi vit voor zwangeren, maar het mag allemaal niet baten. Overdag lijkt het wel alsof mijn kuitspier te kort is. Lopen is geen pretje zo. Mischien dan toch maar dat stuk zeep onder het matras leggen.
Probeer je benen niet te strekken 's nachts en als je dat doet dan hiel naar beneden duwen en tenen omhoog, zo voorkom je de krampen. Ik heb het voor de zwangerschap een aantal keer gehad maar heb mijzelf aangeleerd om nooit met een gestrekte voet mijn been te strekken en tijdens mijn zwangerschap heb ik nog geen enkele keer gehad!
ik had gelezen dat je dan meer magnesium moet eten dat zit in pure chocola. Ik heb het zelf nog niet geprobeerd dus weet niet of het echt helpt.
heb er ook veel last van... en vooral s'nachts dan... het trekt nu ook naar mijn bovenbeen... zeer pijnlijk hoor... mijn voetjes begin ik ook serieus te voelen
ik heb het nu ook een paar keer gehad, wat bij mij goed helpt is om mijn tenen richting mijn buik te trekken, ik probeer om in mijn benen niet helemaal te strekken
Benen omhoog leggen. Wat je ook kunt doen, klinkt heel stom, is een zeepje neerleggen aan je voeteneind! Dit doen ze bij ons in het ziekenhuis ook.
nou ,ik heb vannacht goed geslapen,heb 2 glazen melk gedronken voordat ik naar bed ging en ik had nergens last van,of het nu door de melk komt of omdat het gewoon weg was weet ik niet maar een goede nachtrust is reuze fijn
magnesium slikken kan helpen (mag ook tijdens zw.sch.) en inderdaad een kussen onder je onderbenen (of onder je matras aan voeteneind). verder voeten strekken zoals beschreven; tenen naar je toe, hiel omlaag duwen. ik heb er heeel vele last van na 3 hernia-operaties (mijn zenuw is gewoon een beetje kapot gegaan daardoor) en magnesium helpt mij het best.
Herkent iemand dit ook als spierpijn in de bovenbenen? Heb echt ontzettende spierpijn daar, ook licht in mn kuiten..
Ik had van de week kramp in mijn hamstring... veel te lang gezeten in de bioscoop. Thuis gekomen nog even met de benen omhoog gezeten en een warme kruik (waterzak) eronder. Hielp heel erg goed!
Ik heb hier ook veeel last van. Elke ochtend zit ik recht overeind in bed van de kramp. Ik ga het eens proberen met een glas melk!
Het schijnt inderdaad dat het te maken heeft met magnesium. Ik slikte van die multi-vitaminen voor zwangere vrouwen, daar zit ook magnesium in, en als ik die een paar keer was vergeten kreeg ik ook kuitkramp. Weer aan de multivit en weg waren ze weer.