Dochter ( 14) gaat dinsdag met school wadlopen. Helemaal geweldig. Ze vertrekken rond 8:30 uur en zijn rond 20 uur weer terug. Eten moeten ze zelf meenemen, ze mogen geen chips, snoep of pepernoten mee. Wat zou jij je kind meegeven, de hele dag alleen brood vind ik ook een beetje saai. Ze hebben twee pauzes , 1 rond het middaguur en 1 rond 17 uur waar ze kunnen eten, in de bus mogen ze niet eten.
Klinkt als weinig tijd om echt te eten. Ik zou denk ik eieren bakken en dat op brood/bolletjes doen. Dat blijft goed en lekker en vult aardig.
Wraps gevuld met hummus en groentes, of met philadelia en komkommer oid. Gekookt eitje Fruit Noten Bifi worstje
Fruit, rauwkost, wraps met roomkaas,kip en sla. Bolletjes met kaas en rauwkost. Gekookt eitje erbij. Handje nootjes/rozijnen. Granenreep. En evt thermosfles met wat soep/ bouillon. Voldoende water en dan moet het goedkomen.
Petitie om met z'n allen ergens op de terugweg te stoppen voor een frietje? Anders zou ik zeggen, een stevige groente-omelet met brood of wrap, of een maaltijdsalade zelf gemaakt of zo'n bak van de AH. Nadeel is dat het dan wel de hele dag buiten de koelkast is.
Ommelet met witte kaas en groente er in, dat het flink vult en er veel energie uit te halen is, of frittata's maken. Zou vooral hoog in energie en hoog in proteïne gaan zitten, zodat ze de dag een beetje door komt. Ik vind van 08.00 (of eerder, want je moet ook nog naar school toe fietsen) tot 12.00 niet eten echt een opgave, zeker als ik een flink stuk ga wandelen. Tussen 12 en 17 vind ik ook heel veel tijd zitten. Verder zou ik dingen meegeven die makkelijk eten tijdens het lopen (breakers, notenrepen, banaan etc). Drinkontbijt is ook makkelijk even een slok van te nemen tussendoor en vult goed. Risico van veel meegeven is natuurlijk wel dat die tas ook flink zwaar wordt.
Ik zou gewoon even aan je dochter vragen wat ze wil. Mijn zoon had onlangs ook een lange excursie (naar Lille voor een dag, 's ochtends vroeg vertrekken en begin van de avond weer terug). Ik had vanalles bedacht (fruit, rauwkost, gevulde wraps, quiche, etc.), maar hij wilde gewoon zelf naar de winkel om wat te halen. Uiteindelijk heeft ie verschillende broodjes mee genomen (waaronder ook frikandelbroodjes ), een bus pringles, wat snoep, flesjes drinken en een pak yoghurt .
Je hebt bij de AH ook van die gevulde kant en klare sandwiches en wraps. Die vind ik zelf lekker om mee te nemen als we een uitje hebben.