Dit voelt echt als een bevrijding. Ik ga nu alleen nog maar wegen bij de VK en niet meer thuis op de weegschaal staan. Ik word er stiksjaggerijnig van. Onze weegschaal was toch al niet zuiver. Ga je er 'smorgen om 8 uur opstaan en weeg je bijvoorbeeld 85 kilo. Sta je er een 1/2 uur later op dan staat er ineens 86 kilo en een uur later weeg je ineens weer 84 kilo!! Vlgns mij was dat ding helemaal van slag haha. Ik eet gezond en die kilo's zullen er toch wel bijkomen en iedere mnd bij de VK erop vind ik al confronterend genoeg en als dat thuis ook nogeens doorgaat word ik het helemaal beu, Straks wanneer ik na de bevalling weer een beetje mezelf ben geworden ga ik wel een nieuwe kopen. Voelt echt heerlijk om dat ding het huis uit te hebben. Mijn man weegt al ruim 20 jaar hetzelfde dus dat zal ook niet veranderen en wat de kinderen wegen vind ik nooit zo heel interessant.Ze groeien prima dus geeft niet veel meerwaarde moet ik zeggen. Gr.
Dat zal als een bevrijding voelen! Denk niet aan de kilo's, eet gezond en als je kindje het goed doet, boeiend wat die weegschaal zegt! Dat komt later wel weer goed!
Oh heel herkenbaar hoor, bij mn vorige zw.schap ook steeds thuis op weegschaal gaan staan, maar dat ding gaf elke keer wat anders dan bij de vk aan.. dus vanaf die tijd ook nie meer thuis dr op geweest. Nu 21 weken zwanger van de 3e, en weeg alleen bij de vk. (waar overigens blijkt dat ik alleen nog maar afval ) Na bevalling maar goeie weegschaal voor thuis kopen.
Hahahaha goed zo! Mijne ging gelukkig in de eerste maand stuk (volgens mij batterij leeg) vind het goed zo.
Maar jullie moeten dus bij elke controle op de weegschaal? Ik hoef nooit op de weegschaal bij de vk. Ook niet bij de vorige zwangerschap, 2 jaar geleden. Van de zwangerschappen daarvoor kan ik het mij ook niet herinneren, nu ik erover nadenk. Laatst wel verteld bij de vk dat ik al 13 kilo ben aangekomen. Vond ze helemaal niet boeiend volgens mij.
Moest bij intake ff wegen (10 weken) En verder ben ik er niet meer op geweest bij de VK en thuis 1x en daar had ik meteen spijt van dus ook niet meer gedaan Ik ga net voor ik moet bevallen nog wel keertje wegen dan kan ik daarna bij houden hoe snel de kilo's er weer af gaan Nu heeft het wegenn geen zin, afvallen mag toch niet dus is het alleen maar frustrerend.. ik was net 14 kilo kwijt toen ik zwanger raakte nou die zitten er allemaal weer aan.. haha
Haha nou ik ga werkelijk never nooit thuis op de schaal staan hoor....veel te confronterend. Zou zeker niet een paar keer per dag erop klimmen Ik moet bij de gyn elke controle op de weegschaal. Maar heb ook zw suiker ms dat dat scheelt? Bij de verlos vroegen ze elke controle hoeveel ik woog. Dan deed ik een gokje )
Nee, ik hoefde bij de vk in principe ook nie elke keer op de weegschaal, maar wilde ik zelf. Alleen nu val ik tot nu toe alleen nog maar af (onbewust, doe er niks voor) dus nu moet ik elke keer op weegschaal, omdat ze het in de gaten willen houden.
Haha ik vermijd mijn weegschaal ook, ik heb tot nu toe maar hooguit 5x gewogen sinds dag 1.. en ik schrik me telkens kapot. Ik check nu wel vaker omdat je de laatste weken een pond per week aan hoort te komen en dat klopt (gelukkig?) wel bij mij. Mij is nooit gevraagd om op de weegschaal te gaan staan bij de controles, alleen bij de intake. Ik denk dat het gewoon verschilt per praktijk en of je misschien last hebt tijdens deze of de vorige zwangerschap van bepaalde kwaaltjes (niet kunnen eten of zw diabetes) of iets te zwaar bent of zo, dan houden ze het graag in de gaten.
Ik moet elke afspraak op de weegschaal (en elke afspraak urine en elke afspraak bloeddruk), maar ben tot nu toe alleen maar afgevallen. Maak me er soms wel zorgen over, want ik geef helemaal niet over oid, maar val toch af. De vk zei dat niet erg was, maar dat ik vanaf de volgende afspraak (dan ben ik 20 weken), wel moet gaan aankomen en niet meer afvallen. Dus ben benieuwd hoeveel ik volgende week weeg bij de 20 weken afspraak.
Ja hier moet je helaas iedere controle op de weegschaal.Dit was bij de vorige 2 zwangerschappen ook al.Ik kan me nog wel herinneren dat ik bij de tweede met 35 weken een keertje extra moest komen omdat ze een aantal dgn ervoor niet goed konden voelen hoe de baby lag.Toen heb ik dus geweigerd om er weer op te gaan staan omdat ik niet voor een zwangerschapscontrole kwam maar enkel om de ligging te beoordelen.Was een VK in opleiding en die wilde het eerst wel maar mijn eigen vk vond het ook niet nodig. Ik snap eerlijk gezegd ook niet wat nu helemaal de meerwaarde is om iedere keer te wegen wanneer je voor de rest geen hoge bloeddruk,zwangerschapsdiabetes oid heb.Ik zal het bij de volgende controle eens vragen.Ben ieder geval blij dat de weegschaal thuis nu weg is.
Hier dus net zo, doe er niks an.. en val toch af, dus willen ze ook in de gaten houden. vraag me alleen af wat ze willen doen as ik weer afgevallen ben
Groot gelijk. Zo'n ding geeft mensen de meeste tijd alleen maar een rotgevoel. Het gaat erom hoe jij jezelf voelt en niet welk cijfertje op die weegschaal staat. Hier bij de intake maar een gewicht gegokt (had al meer dan 2 jaar niet meer op een weegschaal gestaan) en verder geen gewichtscontroles gehad. Zou het ook hebben geweigerd als ze het hadden gevraagd. De kleine doet het nou eenmaal goed, ik voel me goed en dat is wat telt. Dat valt aan die cijfertjes niet af te lezen.
Snap je helemaal hoor! Bij mijn vorige zwangerschap moest ik ook elke controle op de weegschaal, ook nog zo'n groot ding weet je wel... En dan met kleren en schoenen aan! Dan ben je sowieso zwaarder! Ik wilde al keurig mijn laarzen toen uit doen maar dat hoefde niet... Elke controle werd ik weer nerveus van die weegschaal. Tuurlijk weet je dat je groeit maar vind het veel te confronterend. Nu ben ik zwanger van de tweede en zie alweer op tegen het weegmoment. Ben nu ook nog wat zwaarder dan ik toen als begingewicht had...blegh... Ik vind elke keer wegen ook niet nodig hoor maar ja, bij de praktijk waar ik ga moet je wel steeds gewogen worden. :x
Hier ook.....:x Mijn weegschaal heb ik nieuw,dus kloppen moet hij haast wel. Maar zelfs ik word erg knetter gek van. Bv op maandag week ik 60 kilo,en dinsdag avond ineen x 65 kilo. Dan schrik ik echt wel...gelijk over de zijk dat ik weer teveel heb gegeten enz.. Eerste zwangerschap was ik namelijk meer dan 30 kilo aan gekomen. En de 2e zwangerschap 23 kilo. Ik wil nu eigenlijk niet meer dan 20 kilo aankomen Aan het einde is het gewoon heel erg zwaar als je zoveel aankomt. Ik gooi hem niet weg.Omdat hij nieuw is,maar probeer er wel zo min mogenlijk op te staan. PS: mijn verloskundige weegt niet!!
hier weegd de vk wel thuis sta ik er ook wel eens op en deze heb ik liever (is standaard 3kilo minder dan vk haha) naja we zien na de tijd wel weer kan er ook niks aan doen was nu in 5 wekentijd zelfs afgevallen maar 1 kilo maar toch bij de andere 2 was ik tussen de 6 en 9de maand weer op oude gewicht hopelijk nu ook weer
Ik doe sowieso altijd mijn schoenen uit bij de VK met wegen en trek altijd lichte kleding aan.Ik weeg bij de VK ook 4 kilo zwaarder dan thuis dus ik had nog een reden temeer om dat ding weg te mieteren.Stap je er daar vol goede moed op en weeg je ineens 4 kilo zwaarder dan dat je uur eerder thuis deed.
Mijn vk weegt ook altijd en eigenlijk maakt me dat niks uit hoor. Het is wel belangrijk overigens, wat als je ineens enorm aankomt of afvalt kan dat wel degelijk een teken zijn dat er iets aan de hand is. Dus....gewoon een controle, niks meer, niks minder. Ik hoor de vk nooit commentaar geven hoor...
Hier ook bij elke controle wegen. Vorige week controle gehad en toen was is 3,5 kilo aangekomen vanaf het begin. Het gemiddelde wat een vrouw aankomt is 9 tot 12 kilo zei ze(in de gehele zwangerschap dan heh ).