Ik wil heel graag werken, maar kan niks vinden. Dus ik zit er al een tijdje over te denken om een opleiding te volgen. Daarnaast wilde ik eigenlijk al mijn hele leven als verpleegkundige werken, maar kon dit niet door een slechte heup. Ik heb nu een nieuwe heup en er gaat een wereld voor mij open. Ik zou in principe de opleiding eindelijk kunnen doen. Alleen...ik heb wel handeczeem. Ik heb constitutioneel eczeem over mijn hele lichaam, maar door zalven word dit enorm goed binnen de perken gehouden. Op mijn handen is het helaas wat erger en heb geregeld kloven, wondjes en veel jeuk. Sterilium kan ik dus bijvoorbeeld niet gebruiken, maar er moet toch iets anders zijn dan dit? Lijkt me niet dat ik daardoor dit werk niet zou kunnen. Ik ben ook allergisch voor Latex, maar ik weet dat daar gewoon andere handschoenen voor zijn. Dus de vraag, wie werkt er als verpleegkundige en kan mijn vragen beantwoorden. Het lijkt me zo enorm leuk!
Lastig... Als ik naar een vriendin kijk die ook hele erge eczeem op der handen heeft en ook latex allergie zeg ik nee zei heeft ook in de zorg gewerkt maar zoveel last van haar handen die sprongen echt kapot Mijn zusje is ook verpleegkundige en heeft ook eczeem gelukkig niet zo erg op haar handen en dat gaat super goed. En in de toekomst zal je denk ik meer hebben aan een verzorgende IG diploma... Die mogen steeds meer en verpleegkundige zijn vaak te duur dat zie ik ook bij de grote instelling waar ik werk.
Het kan wel maar je gaat er toch hinder van ondervinden. Je zal veel vaker met water en zeep in aanraking komen, je wast een patiënt,wast daarna je handen weer etc etc. Sterilium is er wel die minder agressief is maar het blijft een rot middeltje. Een collega van mij heeft een poos met handschoenen de patiënten gewassen maar daar werd alles alleen maar erger door. Lastig hoor!
Een vriendin van mij heeft ook eczeem op haar handen en is verpleegkundige. Hoewel het absoluut niet besmettelijk is zijn er toch wel aardig wat patiënten die er opmerkingen over maken of bang zijn het ook te krijgen. Dat vind ze soms wel lastig. Met hormoonzalf is het even (lees een week op twee) onder controle te houden maar het komt bij haar altijd weer terug. Nu wil zij minder op de werkvloer gaan werken en meer de management kant op, vooral omdat het erg zwaar werk is voor haar maar ook wel een beetje door het eczeem, dat wordt er namelijk niet beter op door al het wassen enz.
Je moet wel erg vaak je handen wassen en na iedere patiënt contact met desinfectie je handen reinigen. Dat zal je handen niet ten goede komen als je er al zoveel last van hebt. Wat je zou kunnen doen is contact opnemen met iemand van de ziekenhuishygiene en de situatie uitleggen. Misschien hebben hun er wel vaker mee van doen gehad en oplossingen waardoor dit geen belemmering zou kunnen zijn om je droom na te streven. Succes in iedergeval.
Dan mag je toch gewoon nitriel handschoenen gebruiken??? Oké, ze zijn wel iets duurder, maar als jij een goede kracht bent, dan zullen ze daar niet over vallen (of je schiet het zelf voor of doet 50-50 ofzo). Ik denk dat je daarmee de mogelijke problemen al een stuk verder voorbij bent...
Een collega had dit (verzorgende) en dat was wel er lastig. Je hebt vaak zweterige handschoentjes aan en je komt op een dag veeeel in aanraking met water en zeep. Jtijdens het wassen van clienten maar ook tussendoor moet je vaak je handen wassen en ook desinfecteren met alcohol. Vraag is, kan je daar tegen? Collega had echt open handen ..
Ik ken collega's die het hebben. Er zijn latexvrije handschoenen sowieso en het handdesinfectans is hier ook verbeterd naar iets nieuws. Maar of dat toereikend is... Vaak handen wassen is eigenlijk iets dat niet nodig is / hoort.... hoe je het ook wilt noemen. Alleen als je handen zichtbaar verontreinigd zijn dan was je ze, anders gebruik je de desinfectans. GOED drogen na het wassen is sowieso iets dat erg aan te raden is, anders gaan ze bij mij ook nog kapot.
Heb je al eens lichttherapie geprobeerd? Ik werk ook in de zorg en had op een gegeven moment zoveel last van mijn handen dat ik al aan t kijken was naar omscholing. Uiteindelijk bij een dermatoloog beland en daar heb ik ongeveer 4 maanden lichttherapie gehad en sindsdien (2 jaar) bijna nergens meer last van . Het is wel een kwestie van goed blijven smeren met beschermende crème en na het werk met voedende crème. Water is trouwens schadelijker voor je huid dan sterilium. Met handenwassen week je de bovenste huidlaag eraf en veeg je die vervolgens volledig weg bij het afdrogen. Bij sterilium week je de huid ook los, maar aangezien dit moet opdrogen wrijf je de huid niet weg. Hopelijk heb je hier iets aan.
Over het algemeen niet heel erg positief dus....ik zal even gaan informeren bij ziekenhuizen hoe hun ertegen aan kijken. Misschien helpt dat. Ik kan mijn handen weinig wassen, na 1x is het eigenlijk al zo droog en gaat het schilferen en stuk. Ik kan denk ik wel ophouden met deze droom, want dit word niks denk ik... Ik zit ook nog steeds te denken aan Medisch Secretaresse. Ben daar nu ook meer info over het verzamelen. Ik wil gewoon zo graag iets doen in dat wereldje Lichttherapie heb ik al geprobeerd, werkte bij mij niet. Ik kreeg er knalrode handen van en ze jeukte enorm.
Je zult veel met latex vrije handschoenen kunnen werken. Ik heb zelf verder geen ervaring ermee maar waarschijnlijk moet het dan lukken toch? Leuk dat je de opleiding wilt gaan doen!
Nee dat kan je wel vergeten. Zelf ben ik nu zeven jaar hierdoor de zorg uit, nadat ik het heel erg lang had geprobeerd..... maar het echt op moest geven. Uiteindelijk ben ik bij een arbeidsdermatoloog terecht gekomen en die heeft me eerst drie maanden ze de ziektewet in gegooid en zelfs daarna waren ze nog niet dicht, ik kon er wel mee ophouden was de boodschap. Niks aan te doen. Ik ben zelf ook allergisch voor latex en voor mij hadden ze latexvrije handschoentjes, was een grootverbruiker en werkte bij de thuiszorg. Maar de handschoentjes zweten en als je ze een paar uren draagt word het alleen maar minder helaas. Helaas kreeg ik er pas last van na mijn opleiding anders was ik er nooit aan begonnen Maar begin dit jaar kreeg ik last van mijn mond bij het eten van bepaalde dingen na een allergietest bleek ik allergisch te zijn voor bepaalde soorten voedsel. Sinds ik dit niet meer eet ben ik van mijn handexceem af. Ze zijn nog wel kwetsbaar, maar ik heb geen kloven en pijn meer.