In het voorjaar zijn we verhuisd. Toen we in de winter de verwarming in de bijkeuken aan wilden doen, werd deze maar niet warm. Na enige inspectie bleek dat de vorige bewoners weliswaar een verwarming hadden geïnstalleerd, maar dat de leidingen in de kruipruimte net onder de vloer stopten... We hebben bij de bezichtiging wel vanaf het luik bij de voordeur in de kruipruimte gekeken om te zien of het daar niet heel vochtig was ofzo, maar er niet aan gedacht om ook even door het luik bij de achterdeur te kijken. Die verwarming moesten we dus nog aan laten sluiten.
Wat een verhalen allemaal! Sommige zijn echt heftig. Even een vraag aan diegene die er ervaring mee hebben, hebben jullie dit dan ook aangekaart en vergoed gekregen als verborgen gebreken? Wij wonen nu ongeveer twee maanden in ons nieuwe huis en de verkoper heeft een eikenhouten parketvloer gelegd. Bij overdracht was deze prima maar nu staat eigenlijk de hele vloer open en kun je m er zo uit tillen. Het lijkt alsof het onder de vloer zacht is, alsof er een rotte vloer onderzit ofzo. Zouden we dit nog kunnen verhalen?
Als deze bij de overdracht prima was lijkt het me niet....wat je zou kunnen doen is idd vloer eruit en kijken wat de situatie eronder is, een (schade) expert mee laten kijken van je eigen woonverzekering wellicht of los iemand inhuren en kijken wat die zegt. Alleen is er van zo iemand een rapport ligt die aangeeft wat er aan de hand is, wat de oorzaak is en vooral belangrijk sinds wanneer dat zo is of hoe lang bijv een lekkage al aan de gang is. Bij ons was dag na de overdracht heel duidelijk dat dit niet ontstaan was na de overdracht pas zeg maar. De schade was ook van een dusdanige omvang dat dat ook niet in een week gebeurd is... Maar nogmaals als de vloer bij de overdracht in orde was dan lijkt me niet dat het aannemelijk is dat je hier iets vergoed van kunt krijgen. Maar bekijk eerst de situatie en schakel dan eerst je eigen verzekering in. Als daar dan de conclusie uitkomt dat het probleem (als die er idd is) al voor de overdracht bestond of ontstaan is dan kun je verder gaan schakelen
Geen verborgen gebreken gelukkig, maar de vorige eigenaren waren echt prutsers. Naar wat ik hoorde zou de vader van 1 van de verkopers "handig" zou zijn, nouuu nee, helaas! Ze hebben zoveel rare ondoordachte keuzes gemaakt, met de vloer, vloerverwarming, tuin, badkamer etc. als we dat goed op wwillen lossen kost ons dat klauwen met geld. Maar we doen het rustig aan, we hebben de tijd....
Hier ook geen echte verborgen gebreken maar gewoon creatief bouwen. Plinten die met 8 verschillende schroeven vast zitten, netniet oplossingen. Plafondplinten die met een reden geplaatst blijken te zijn . Heel af en toe hebben we lekkage vanuit dakkapel, oorzaak hebben ze nog niet heel duidelijk gevonden, maar lijken nu te komen door misgeslagen spijkers waarvan de gaatjes niet zijn dichtgekit aan de buitenkant. Dat soort dingen. Huis is verder oerdegelijk, maar gewoon allemaal kleine dingetjes. Bij klussen weet je hier nooit wat je tegen komt.
Tjonge wat een verhalen! Wat ik me afvroeg, hebben jullie hier nog actie op ondernomen en heeft het nog wat opgeleverd? Wij wonen nu 6 weken in ons huis en na klachten een techneut bij de cv ketel gehad en die blijkt dus eigenlijk verrot. De klachten zijn niet van de laatste paar weken dus de vorige bewoners moeten daar ook al problemen mee hebben gehad maar vraag me af of ik daar nog iets mee kan. Denk het niet eigenlijk. Sterkte allemaal, sommige van jullie lopen wel tegen heel veel ellende aan!
Naast een verborgen achterdeur, zijn we niks geks tegengekomen Huis is achter uitgebouwd en de wanden vd uitbouw zijn met witte planken die je er makkelijk af kan halen. Dat moest een keer gebeuren omdat wij toch wel een verwarming in de uitbouw wilde. Bij 1 muur haalden we dus planken weg, en daar zat dus nog de achterdeur .
In mijn eerste huis zeiden ze dat de cv 1e jaar oud was. Maar deze bleek 30 jaar en bekend te staan als een sluipmoordenaar. Gelukkig hadden wij een koolmonoxide meter die aansloeg anders zat ik hier niet meer. Bouwjaar plaatje was er bewust afgehaald. Bouwkeuring heeft dit niet opgemerkt. De oud bewoners hebben 500 euro moeten meebetalen aan de nieuwe CV. Ook een verstopping van de regenpijp. Heel de achtertuin is open geweest. Gelukkig kon mijn vader dit zelf. In dit huis een koelkast die het ineens niet deed, vloerverwarming die vast stond en een monteur moest komen om het los te krijgen. Speakerdraden gebruiken alsof het elektradraden zijn heel gevaarlijkn en als klap op de vuurpijl de wc boven verstopt halverwege de riolering door stront. Toen wij de pot gingen vervangen zat zelfs onder de pot de stront. Heel erg goor!
We wisten van de lekkage in de schuur, maar dat het zó erg was niet. En allemaal oplossingen die net niet kunnen. De vorige eigenaar was nogal een beunhaas. Hij heeft ook het plafond verlaagd en we durven het er eigenlijk niet af te halen omdat we niet weten wat eronder vandaan komt Wij zijn vrij perfectionistisch, mijn man is elektricien en ik heb behoorlijk wat vakkennis omdat ik in een bouwmarkt werk. Echt een goede combi dus Maar we hebben niet zoveel voor het huis betaald
Wij hadden echt niets.. vorige eigenaren waren heel erg van de kwaliteit en perfectie, we hadden geen tijd voor keuring en ik vertrouwde het intuïtief wel. Wonen er nu ruim 2 jaar en dat vertrouwen is tot nu toe terecht.
Wij zitten er nog middenin Het stukje met de verkopers is bijna afgehandeld, hebben het via hun woningverzekering grotendeels de schade vergoed gekregen. En de verkopers zelf hebben het verschil nog bijgelegd na verzoek van onze jurist. Er loopt een aparte zaak tegen VEH, wij moeten nu een goede kostenopgave maken en dan pakt onze jurist dat na de vakantie weer verder op. Heb nog 1 offerte nodig maar vanwege de vakantietijd laat het allemaal op zich wachten... heb ook nog vragen bij jurist neergelegd welke posten nu wel/niet mee te nemen in de berekening zodat t wel gewoon allemaal meteen klopt.
Wij hebben in de badkamer een verlaagd plafond en ik hou mn hart vast volgende week als t eruit gehaald wordt wat er dan aangetroffen wordt haha Hoeven t er gelukkig niet zelf uit te halen dat scheelt dan weer
Oh spannend idd! Ja dat scheelt inderdaad. Wij doen eigenlijk alles zelf. Man is elektricien (en ICT'er), ik ben een beetje allround klusser (werk in een bouwmarkt). Mijn schoonvader is stoffeerder/behanger geweest en mijn schoonbroer is lasser. En we zijn allemaal perfectionistisch... Soort zoekt soort toch
Haha ja wij doen ook wel een hoop zelf, maar dit stukje hoorde bij t weghalen van een bestaande tussenmuur en is verzekeringswerk nou laat hun t maar doen hoor vind t prima haha Ik wil t niet weten ik wil t niet weten ik wil t niet weten haha Mn schoonvader is electricien geweest en doet gelukkig alle elektra voor ons in huis en wijzelf worden per klus handiger Elk nadeel heeft zn voordeel zullen we maar zeggen En dat terwijl dit geen klushuis was toen we t kochten
Jeetje, wat voel je je dan bekocht. Zeker als je de hoofdprijs betaald hebt in deze tijden. Wij hebben tot 3x toe een klushuis gekocht, heerlijk alles eruit dus geen last van stiekeme gebreken.
Ah beter! Ja je wordt vanzelf handiger hahaha. Veel succes nog met de verbouwing en ik hoop voor jullie dat het mee gaat vallen!
Oh help! Op den duur willen we eigenlijk heel graag nog eens een eigen huis kopen, maar ik weet niet of ik dat nu nog wel durf na al deze verhalen.
Wat een verhalen zeg! Gelukkig met 2 koopwoningen dit soort dingen niet tegen gekomen. Ja er waren gebreken en ja er was soms iets onvoorzien. Maar het onvoorziene deel was niet gevaarlijk of gek