Hier was ik zwanger van de oudste en ouders/ schoonouders wisten al de naam. Mijn schoonouders waren toen op visite bij familie en kregen het over namen en toen zei een nichtje dat ze een geboortekaartje met de naam G.ijs had gekregen van iemand en dat ze dat toch echt zo'n rare naam vond! Een paar weken later bevielen wij van onze zoon G.ijs! Nichtje schrok zich kapot Tja je moet van de naam houden en vele vinden hem inderdaad boers, raar en ga maar door maar als ik naar mijn zoon kijk dan kan ik toch echt alleen de naam G.ijs bij hem zien als zijn naam en geen enkele andere. Mijn dochter heeft ook weer een oerhollandse naam en die word juist weer gezien als Helemaal fantastisch door de meeste mensen. Ach voor mij is het gewoon de naam die mijn man en ik zorgvuldig voor onze kinderen hebben gekozen en als hun hun naam maar mooi vinden en wij als ouders zal de rest mij een worst wezen
Nee. Wij kiezen wat wij mooi vinden en de rest mag helemaal zelf weten wat die er van vind, ik zal er geen nacht minder om slapen. Ik zou zelf alleen niet snel om een mening vragen hier, ik denk dat ik dan toch wel zou gaan twijfelen. Gelezen commentaar komt toch altijd harder over dan wanneer iemand in je vriendengroep zou zeggen van 'nou, wat hebben jullie een kakkerige smaak zeg!'.
Ik laat me er absoluut niet door beïnvloeden. Sterker nog ik vind het leuk dat als ik ee'n poll open "mijn" naam de minste stemmen krijgt. Ik hou van anders en appart dus als iedereen een naam helemaal leuk vind dan ga ik twijfelen
Als een vriendin/bekende/onbekende in het normale leven om jouw mening vraagt, gebruik je dus ook woorden als laag opgeleid, analfabeet, etc? Oké, dan vergis ik me in de manier waarop mensen met elkaar om kunnen gaan. Ik zou persoonlijk zeggen dat ik voor een andere spelling zou kiezen omdat ik het niet mooi vindt.... Of zeggen dat een bepaalde naam mijn smaak niet is. Ook prima toch? Is ook duidelijk genoeg ipv die afsnauw woorden ertussen.
Ik zou het kunnen zeggen zoals ik het opschreef. Ik vind dat daar geen 'afsnauwwoorden' in staan. Maar het hangt van de setting en de vraag af. Als iemand concreet vraagt welke associaties of welk gevoel een naam oproept, wat schiet diegene er dan mee op als ik om de hete brij heen ga zitten draaien?
Valt me op dat mensen een mening van "aso/ordinaire naam" wel beledigend vinden maar een mening "kaknaam" weer niet. Komt dat doordat de kaknaam word geassocieerd met hoogopgeleide goed verdienende mensen en de aso/ordinair naam met laagopgeleide/ lage inkomens? Waardoor het een harder aankomt als het ander?
Nou ja, 'kak' is ergens ook wel verwerpelijk, maar kaknamen zijn vaak wel heel klassiek, waardoor ze toch een bepaalde status hebben zegmaar. Zelfs als je ze saai vindt, hebben ze wel die klassieke status. Net zoiets als een grote oude kerk of een Romeins gebouw. Misschien niet jouw stijl, maar je kunt het niet echt pauperig noemen. Ordinaire namen (of popi yuppennamen trouwens) hebben geen status van jaren, juist het omgekeerde, die zijn meestal heel erg tijdgebonden.
Nou dat denk ik wel. Als ik hier weleens lees hoe mensen blijkbaar over laagopgleiden denken dan klinkt dat vaak niet positief. Termen als lage sociale klasse, ordinair, aso etc zijn niet echt positief te noemen. Een 'kaknaam' vind ik een stuk positiever klinken. Hetzelfe als iemand zegt dat een naam boers klinkt. Dat is dan niet (persee) negatief maar een categorie. En ja dan kan je ook zeggen dat aso/ordi in een bepaalde categorie valt maar iedereen kan toch zelf wel snappen dat dat gewoon beledigend is.
Nee, eigenlijk nooit een moment gehad aan de behoefte van andermans mening. We waren bij beide namen er ook heel snel uit. En het zijn hele gewone en populaire namen.
Mijn zusje zei tijdens mijn zwangerschap dat ze een bepaalde naam niet mooi vond omdat ze die assosieerde met een minder leuk persoon. Ze wist niet dat die naam al door ons gekozen was. Het interesseerde me werkelijk niet wat ze van de naam vond, dan associeer je m maar met een nieuw kind, straks na de geboorte Ik zou zelf nooit de mening van een ander over de naam vragen, precies omdat het hier al is uitgelegd: je hebt grofweg 3 kampen met mensen die van een bepaalde naamsoort houden en die gaan er hun mening over geven. Dikke prima, maar daar heb je natuurlijk helemaal niks aan