Ik heb sinds vorige week elke keer van die rare lichtflitsen (soort van kleine sterretjes zeg maar) voor mn ogen. Dat komt dat ineens opzetten, en gaat dan ook zo weer weg. Manlief zei al tegen me, je staat dan vast te snel op ofzo..maar dat is het juist niet..gister zat ik namelijk gewoon rustig op de wc (en ik zat daar al best een tijdje..voor de rest zal ik geen details geven), en de keer daarvoor dat ik het had liep ik gewoon rustig in de stad te winkelen. Het is vorige week begonnen, en ik moet zeggen dat ik vorige week ook niet echt lekker in mn vel zat..net of je tegen de griep aan hangt zeg maar..steeds vlagen met hoofdpijn enzo enz enz. Ik ben dus net even op internet aan het kijken wat het kan zijn die lichtflitsen/sterretjes. Nu kom ik dus steeds uit op hoge bloeddruk. En daar staat bij dat je last kan hebben van een algeheel malaise gevoel, hoofdpijn, gezichtstoornissen met oa die lichtflitsen/sterretjes. En ook dat je een bandgevoel heb rond je maagstreek. Dat heb ik dus ook sinds vorige week. Ik dacht eerst dat het mn ribben waren, maar gister dacht ik nog; het lijkt net of je bh te strak zit, alleen zit dat gevoel dan lager zeg maar. Nu begin ik mij toch een beetje zorgen te maken..want hoge bloeddruk kan gevaarlijk zijn toch?? Elke keer als ik bij de vk op controle kom ik mijn bloeddruk altijd 120/60, dus ik vind dit toch een beetje raar. Gelukkig moet ik morgen ochtend om half10 week voor controle, dus ik wil het er dan wel even over hebben met de vk. Maar nu ben ik benieuwd..konden jullie ergens aan merken dat je een hoge bloeddruk had?? Of komen deze dingen die ik heb jullie bekend voor?? Ik ben benieuwd naar jullie reactie's
Ik heb zelf nog nooit hoge bloeddruk gehad maar als je je zorgen maakt gewoon de VK bellen en uitleggen hoor. Zij kan beslissen of ze je gerust kan stellen of dat ze je toch even wil zien/checken.
Ik zou toch even bellen. Bandgevoel, hoofdpijn en sterretjes zien zou kunnen wijzen op zwangerschapsvergifitiging. Gewoon even bellen, dan kan zij beoordelen of ze je wil laten komen. Ik had zelf heel veel hoofdpijn en zag veel sterretjes. Ik heb mijn hele zwangerschap te maken gehad met een hoge bloeddruk, na diverse opnames in het ziekenhuis heeft het vorige week geleid tot een spoedkeizersnede. Maar mijn bloeddruk was ook extreem hoog. Maar meid, bel gewoon als je het niet vertrouwt. Succes!
Heel snel gaan bellen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! De klachten die je hebt kunnen heel goed horen bij hoge bloeddruk of erger bij (pre-eclampie / Hellp) Het is echt belangrijk dat je de bloeddruk laat controleren maar ook even je urine op eiwitten laat stippen. Niet wachten tot morgen, echt even bellen. Dit ziekte beeld kan zich heel snel ontwikkelen en je kunt er heel ziek van worden (weet ik uit ervaring) Niet twijfelen maar gewoon even langs de verloskundige. Ook als je bloeddruk niet mega verhoogd is (boven de 90) toch even je eiwitten laten stippen niet alle verloskundigen doen dit maar het is belangrijk dat het gebeurt en het is een hele kleine moeite die veel leed kan voorkomen. Ik wil je echt niet bang maken, maar ik weet hoe het is als je te laat bent en dat moet je echt voorkomen. Liever een keer te vaak naar de verloskundige met deze klachten dan een keer te weinig!
Ik zou gaan bellen! Ik kan het zelf voelen ik krijg dezelfde dingen die jij opnoemt..Ook krijg ik een knijpend gevoel in mijn armen.
Toen ik met 38wkn op controle ging, bleek dat ik een bloeddruk had van 130/90. Erg hoog dus, vooral omdat ik juist bekend sta met erg lage bloeddruk. Ik heb hiervan echter niets gemerkt. De verloskundige wist het toen ook even niet, aangezien ik me prima voelde. Sávond toch naar het ziekenhuis, aan de bloeddruk meter, op de top was mijn bloeddruk 150/105!! Ik voelde me prima, en de baby had ook nergens last van. Toch de volgende dag ingeleid, ivm risico's. Maar bij twijfel altijd bellen!! Want als je er druk over maken, is ook niet goed.
hier ook last van hoge bloeddruk en merk gelijk wanneer die wat aan de hoge kant is... Ik krijg dan last van onderandere: sterretjes/ lichtflitsen/duizeligheid/ licht aanvoelen in me lichaam en wil gelijk zitten.... verlos houdt mij ook zeer in de gaten met me bloeddruk en moet al paar weken elke week komen om het te laten controleren... niet leuk maar ja als bevallen ben is het weer voorbij....
Voor de zekerheid je bloeddruk laten controleren. De rest van de klachten passen heel goed bij een zwangerschapsvergiftiging - pre eclampsie. Daar moet je absoluut niet door mee lopen en gelijk controle laten doen. Het kan ook zijn dat het ijzergehalte laag is en dat je daardoor sterretjes ziet. Banden gevoel door druk van je kindje die tegen je bovenbuik ligt.
Bij mij zeiden ze dat als je onderdruk boven de 85 zit je een hoge bloeddruk hebt. Ik zou gewoon bellen en een keer extra langs de VK gaan. Tevens vragen om een test van je urine op eiwitten.
Het ligt echt aan hoe je bloeddruk normaal is hoor . Mijn gyn was bij al tevreden als mijn onderdruk 95 was.. Met medicatie...
Bij mij hebben ze misschien de grens ook wat lager gelegd omdat ik enkele gevallen van hypertensie/hellp/pre-eclampsie aan mijn moederskant heb. Ik had dus al een mooie schrik te pakken toen ze een meting van 84 hadden met 12 weken. Was eenmalig maar ik weet nu wel waar ze bij mij de grens hebben liggen.
Ik merkte het niet, had PE. zag wel vaak sterretjes, maar ik dacht dat mn bloeddruk juist laag was (was nl ook hele zwangerschap zo) Na de bevalling zag ik ook die lichtflitsen en toen werd ik ook echt aan de medicijnen gezet (140/100)
Ik had niets in de gaten.. normaal 60 om 100... woensdag voordat ik ingeleid werd... 95 om 150... achterafgezien... ik was al een paar dagen niet fit. Futloos, hoofdpijn, moe enz... MAar niemand nam bloeddruk... Achterafgezien, bleek uit urine en bloed dat ik beginnende zwangerschapsvergiftiging had.... :S
ik zat nietsvermoedend bij de hap om urine in te leveren dacht dat ik blaasontstekng had.. mocht direct blijven.. bloeddruk 160/115.. pre eclampsie.. niks gevoeld, toen ik eenmaal sterretjes begon te zien ongeveer twee weken later ben ik direct ingeleid..
Ik zou inderdaad bellen. Ik voelde me ook zo. Nu was mijn bloeddruk vanaf 20 weken te hoog 160/85 en kreeg medicijnen voor geschreven. Vanaf dat moment 130/70. Na de bevalling was mn hoge bloeddruk verdwenen en zat ik netjes (zonder medicijnen) op 130/70
Ik heb gister een aantal keren zelf even mn bloeddruk gemeten. Gister avond was het 119/77, dus opzich niet echt hoog volgens mij. Heb gister daarom ook niet gelijk gebeld. Voor de rest voel ik me eigenlijk vrij goed. Ik moet zo om half10 voor controle bij de vk, dus ik ben benieuwd wat die mij te zeggen heeft.
ik vind dat je wel laks bent. weet je wel wat zwangerschaps vergiftiging is tis niet alleen maar hoge bloeddruk dat je moet hebben.
Ik had bij mijn eerste een veelste hoge bloeddruk. En daar heb ik zelf niet veel van gemerkt. Maar soms had ik inderdaad wel lichtflitsen en sterretjes, en voelde ik me belabberd. En dat is een teken! Als je dat hebt, moet je meteen de verloskundige bellen! Doen hoor! Want je bloeddruk kan ook enorm schommelen, en bij die lichtflitsen kun je een piek hebben. Bij mij was er verder niets aan de hand dan die bloeddruk, ik had dus geen zwangerschapsvergiftiging of helpp oid, maar daar testen ze wel meteen op. Want dat is echt gevaarlijk. Ik moest 4 keer per week een uur aan de bloeddrukmeter en de ctg (voor het hartje van de baby). Dat soort klachten moet je dus wel serieus nemen, want het hoeft niet, maar het kan wel iets gevaarlijks zijn. De verloskundige zal het altijd serieus nemen en je meteen willen zien. Vervolgens zal je dan bloed moeten prikken en je urine moeten laten controleren. Afhankelijk van die uitslag wordt bepaald of je bloeddruk voor jou redelijk normaal is. Want wat normaal is, is per persoon verschillend. Nu moet ik ook al vaker langskomen bij de vk, omdat ze mijn bloeddruk nu vaker willen testen.
Vanmorgen bij de vk geweest, daar heb ik flink op mn kop gekregen. Ik mocht niet meer teveel op internet kijken van hem. Mn bloeddruk was vanmorgen weer super netjes. Maar doordat ik gewoon weinig slaap de laatste tijd, krijg je ook zulke reactie's van je lichaam volgens de vk. Ik hoefde mij verder nergens geen zorgen over te maken zei die.