Ik ben net hersteld van een zware angina (zware keelonsteking), heb er een antibiotica kuur voor gehad. Deze sloeg direct aan en hielp goed. Nu mijn vraag, is het normaal dat je nog wat nasleep er van hebt? Zoals nog wat moe zijn en voornamelijk een nog wat rauwe keel af en toe (dus geen keelpijn meer)..?? Vooral als ik veel gedaan heb, merk ik dat. Ben natuurlijk als de doods dat het terugkomt, haha. Was er erg ziek van. Dus iemand die mijn vraag kan beantwoorden?
Herstellen van iets kost enegie. Daarnaast heb je je vast goed ziek gevoeld en weinig ondernomen. Dan holt je conditie ook achteruit. Wat je keel betreft dat heeft gewoon tijd nodig. Zo lang het niet erger wordt kun je gewoon afwachten.
Ik heb ook keelontsteking! *high five* Alleen mijn H.A. geeft bijna nooit antibiotica voor zoiets helaas Hij zegt altijd: als je jong en gezond bent komt het vanzelf goed.. Beetje jammer want ik ben er ZO klaar mee!! Maar hij zegt altijd wel als het blijft mag je terugkomen en als het erger wordt. Bij jou was het wss erger dan bij mij Bij mij is de keelpijn nu al een stuk minder, kan weer normaal slikken!!! Voel met nog wel slap, en ik hoest nog erg . Beterschap!
Zodra ik koortsvrij was kreeg ik ok voor een operatie, meteen mijn neus en keel amandelen er uit laten halen....sindsdiep, nooit meer keelpijn gehad(lees 12 jr)....ben dus erg tevree.
thanks meiden! Heb het al een keer besproken met mijn huisarts maar zo'n operatie doen ze bij volwassenen niet zo snel meer. Dan moet je minstens 5x in het jaar doodziek er van zijn werd mij verteld. Maar goed, ik vermoed dat ik misschien al wat last heb van mijn hooikoorts, dus dat ik daar die wat rauwe keel van heb. Eerst maar eens daarvoor wat innemen. Ik weet van mijn moeder dat het inderdaad nog wel wat weken kan duren voordat je helemaal geen pijnklachten meer heb van je angina. (die had er dus 5 in het jaar en is toendertijd op 18 jarige leeftijd geopereerd) We doen het dus nog maar even rustig aan!
Mijn moeder had vroeger naar eigen zeggen elke maand wel een keer keelontsteking, echt hee lerg! En toen ze zwanger werd en ik geboren werd daarna nooit meer gehad! Dat vind ik zo apart! ZOu het dan toch wat met hormonen te maken hebbeN??
Uhm..ik was 19 toen ze mij opereerde. Ook volwassen dus. Vind t raar dat je huisarts dat zo zegt, tis jouw keel. (ik regel dat soort dingen liever met n kno arts) dan vraag je toch om n verwijzing. laat de kno maar met n gedegen oplissing komen, tis zijn specialisme. Succes, beterschap
ik ga er ook zeker achteraan als ik zo blijf aanmodderen hoor. Maar het is wel algemeen zo dat ze niet zo snel meer zo'n operatie uitvoeren bij een volwassene. Ik ben nu 33 en dan is zo'n operatie dus heel zwaar. Maar als ik zo door blijf gaan, dan ga ik wel eisen dat ze me helpen of in ieder geval doorsturen. Dus dat komt goed! Ben nu mijn hooikoorts pillen aan het slikken en dat heeft altijd een paar dagen nodig om te gaan werken. (geen recept huisarts) Dus even afwachten! Het wordt trouwens niet erger hoor ofzo...dus zal wel weer over gaan!
Zo erg is t ook weer niet hoor, t zijn maar je amandelen, je bent er zo weer vanaf. Ik vond de angina erger dan de operatie/herstel.
Wist je dat je het beste al in februari kon beginnen met je hooikoorts medicijnen, dat is mij eens geadviseerd. Je hebt dan ook minder last van je hooikoorts en elke dag een eetlepel honing blijkt ook te helpen.. Sterkte met je keelontsteking..
echt waar?? Ze zeggen namelijk dat bij volwassenen de amandelen erg vast zitten (en die van mij zijn ook nog eens erg groot) en dat het daardoor een behoorlijke operatie wordt. Tuurlijk het zijn maar amandelen, maar ze zeggen het neem ik aan niet voor niets. Hoelang was je herstel en hoe was het met de pijn (vind ik het belangrijkste) en hoelang duurde het voordat de pijn weg was? Sorry voor alle vragen, maar misschien dat ik er dan toch maar eens sterk over moet gaan nadenken.
Ja ik ken 2 mensen die het als volwassenen hebben laten doen, zij hebben er beide echt een trauma aan overgehouden, met nabloedingen en naar hun zeggen ondragelijk veel pijn. Maar zelf geen ervaring, dus ik weet niet, maar het klinkt mij hee lerg eng!
oh ja ik ben er zeer bekend mee! heb elk jaar er zeker 6 gehad... en het blijft gevoelig.... zodra je een dag teveel hebt gedaan of eens uit bent geweest dan komt het weer opzetten.. tenminste bij mij was dat zo... dan was ik er net 4 dagen vanaf... en dan voelde ik die klieren alweer komen opzetten... ik heb ze begin dit jaar mn amandelen laten weghalen want ik was zo vaak ziek... brrrr als ik er nog aan denk! vreselijk was het! (en dan bedoel ik de angina he! het verwijderen van mn amandelen was echt een peace of cake vergeleken bij die keelontstekingen!) ik wens je veel sterkte toe en als je het nog eens krijgt zou ik je laten door verwijzen naar een kno arts, die ziet meteen wat er aan de hand is en wat je eraan kan doen!
dat valt allemaal reuze mee hoor! ik lag er bij 3 op de kamer een geen van allen had nare reacties... beetje beurd bij het slikken en ijsjes eten prikt iets... maar hey! zo'n angina vond ik 10x zo veel meer pijn doen! de verwijdering van mijn amandelen viel me echt reuze mee! is wel een beetje vies om van die witte aanslag en draadjes achter je huig te hebben hangen... maar verder! echt goed te doen... eerste dagen alleen veel drinken en ijsjes eten... de tweede dag at ik alweer lauwe soep met het binnenste uit een boterham....
Geef het herstel nog even de tijd. Antibiotica behoort alleen gegeven te worden als het echt nodig is. Tenzij je erg graag resistente bacterien wilt kweken. De huisartsen die juist niet elke keer een kuur geven zijn juist goed bezig. Amandelen eruit halen doe je ook niet zomaar. Vergeet niet dat elke ingreep risico's heeft. Denk eens na...waar zijn ze bezig? In je keel. Toch enigzins essentieel voor het ademhalen. Complicaties die kunnen optreden bij deze ingreep moet je niet licht opvatten. Ik zal ze niet allemaal benoemen en ik bedoel het ook zeker niet als bangmakerij. Ik wil alleen erg duidelijk maken dat je het niet zomaar moet laten doen. Een (goede) kno arts zal je echt niet bij je 2e of 3e voorstellen om maar eens de boel weg te halen. Ja het klopt ook dat bij sommigen de operatie meevalt. Die geluksvogels heb je altijd. Maar het blijft een risico dat je af moet wegen. Denk er niet te licht over mensen.
dat heeft niks te maken met een goede kno arts! ik was er nog nooit geweest... hij keek echt een paar sec in mn keel en zei meteen dat moet er echt meteen uit! veel te grote amandelen die bij het minste alweer gingen ontsteken! en sinds ze eruit zijn heb ik nooit meer keelpijn gehad! alleen bij een hevige verkoudheid een beetje een schrale keel.... nou pffff wat een verademing... ook heb ik veel meer ruimte in mn keel... dat voelde wel heel gek maar heel prettig hoor... ik zou het iedereen anraden die telkens angina heeft! want dat is echt zo afzien en zeker zonder een kuur!
Wel goed lezen. Bij mensen die elke keer weer last krijgen is het inderdaad een goede optie. Maar niet als je er zelden last van hebt. Dus niet als je voor de 2e keer in je leven last hebt meteen die dingen eruit willen laten halen.