Ik ben docent en vind het bullshit. Het is je werk en waardering krijg je niet op een dag van het jaar maar op momenten die ertoe doen. Al dat gereguleer van wie je wanneer een veer in z'n reet moet steken in de vorm van een cadeau. Op commando... Dat is precies wat ik als docent niet wil: dat jonge mensen stoppen met nadenken en meelopen in de kudde. Ik heb liever dat ze me bedanken als ik ze help. Of als ik streng ben, maar ze er wat aan hebben.
Dit is precies wat ik mijn kinderen wil meegeven! Hopelijk treffen zij straks op school juffen/meesters met deze instelling
Wauw, wat een reactie. Jij zou het dus niet waarderen als ouders dit onderling voor je zouden regelen? Ben blij dat de juffrouw van mijn zoontje wel erg blij was vanmorgen. Ik verplicht niemand als klassen moeder om mee te doen maar leg wel de optie neer dat de mogelijkheid er is om mee te doen. Even goede vrienden als mensen het niet willen, ik zal nooit iemand verplichten.
Na jah, toch zal het als een verplichting aanvoelen als de hele klas mee doet. Hier doet niemand mee aan zo'n dag, maar stel dat het wel zo was...dan had ik niet gewild dat mijn kinderen de enige zijn die niks mee hebben.
Wow loussaa Dus als er een kindje in je klas komt met een aardigheidje omdat er vanuit huis eraan gedacht is pak jij t kadotje niet aan met de mededeling dat je t onzin vind?? Want aanpakken dat is een dikke no go bij jou omdat je t bullshit vind. Heavy Dat je t niet leuk vind tot daar aan toe maar een kindje kwetsen omdat t lief bedoeld is......
Snap niet dat het als een verplichting moet aanvoelen als gewoon duidelijk aangegeven word dat je er niet aan mee hoeft te doen. Het is niet zo ( in geval van mijn klas ) dat als je als ouder niet mee doet dat jouw kind er dan niet bij betrokken word. Ik heb gewoon op de kaart die ik vanmorgen ook gaf aan de juf iedere naam opgeschreven van de kindjes in de klas en echt niet iedere oudere heeft mee gedaan om er aan mee te betalen en dat verwacht ik ook totaal niet. Ik vind de reactie van Lousaa jammer, ik zou het sneu vinden als je dit ook zo zou uiten naar je leerlingen toe. Maar goed, wie ben ik
nou ja, ook daar doen wij niet aan. Alleen Vaderdag/Moederdag, en dan wil ik echt alleen maar een knutseldingetje van de kinderen en een kopje thee van mijn man (die hij normaal ook wel voor me zet ) En met deze dingen ben ik hartstikke gelukkig en blij. Ze mogen van mij écht geen gekochte cadeautjes geven. Alleen maar commercieel, maar goed, dat moet ieder voor zich weten. Het is gewoon mijn ding niet.
Ik ben het hier mee eens. En ik denk dat Lousaa vast wel het cadeautje aan zou pakken van het kind en er heus wel blij mee is, maar dat ze het nóg leuker zou vinden als een kind op welke willekeurige dag een mooie tekening voor haar zou maken met een lieve tekst, het komt op zo'n dag als vandaag wel erg "gedwongen" over, als een verplichting omdat het de dag van de Leraar is. Mijn kinderen maken thuis ook wel eens gewoon zomaar een tekening voor de juffen, maar dat is dan gewoon spontaan en niet "omdat het moet".
Vorig jaar werd ons ook gevraagd om voor de juffen een bloem mee te nemen, mocht inderdaad gekocht, uit eigen tuin of zelf geknutseld zijn. In elke klas stonden hele grote bonte boeketten. Dit jaar kregen wij vanuit de directeur de vraag of de kinderen hun juffen/meester een kaartje wilden sturen zodat ze vandaag een berg kaarten zouden ontvangen. Ook heel simpel en daar kun je van maken wat je wilt.
Mooi gezegd Lousaa. Zo denk ik er al jaren over. (erg jammer trouwens dat haar woorden gelijk weer verdraaid worden. Ik geloof niet dat zij als lerares een kadootje zou weigeren, mocht zij die krijgen. Ik lees het in ieder geval nergens) Hetzelfde voor secretaresse dag ed. Een paar jaar geleden kwam ik er achter dat we op ons werk zelfs een handboek hebben voor wie wanneer een kaartje/bloemen/kado krijgt en voor hoeveel geld (ziekte, geboorte etc). Ik snap dat er rechtlijnen moeten zijn, maar als ik enkel een kaartje krijg als ik ziek ben omdat het in een voorschrift staat, spaar je dan vooral de postzegel. Dag van de leraar... Ik zou niet weten wanneer het is en ik hoef het ook niet te weten.
Staat raar als de hele klas op de kaart staat, behalve kindje x. Ook als mijn kindje alsnog op de kaart stond, dan zou ik me zo'n meelifter voelen. Slaat misschien nergens op...maar zo voelt het dan wel. Wij doen trouwens ook niks aan de verplichte dagen zoals moederdag, valentijn etc. Vind dat zo'n onzin.
Dat zou ik ook stom vinden maar ze zegt dat ze elke naam erop schrijft. Ook degene van die niet meebetalen, tenzij ze aangeven hun naam niet genoemd te willen hebben.
Wij hadden vanmiddag een gesprek op school en onze zoon had tekeningen voor z'n beide juffen gemaakt. Heeft 'ie gegeven met daarbij de woorden dat ze zulke goede juffen zijn (en dat vindt 'ie niet makkelijk om te zeggen, en dat weten zij ook, lukte ook alleen maar omdat we nu op een rustig moment met hen samen waren, zonder de hectiek van een schooldag erbij). De reactie was nogal eh, mild. Niet dat ik verwachtte dat ze helemaal uit hun dak zouden gaan hoor, maar tjee. Maar goed, misschien kwam dat omdat het 'een verplichte dag' is. Kan ik me niets bij voorstellen, want ik ben ook dolblij als iemand zo lief is om aan m'n verjaardag te denken, wat mij dan evengoed een 'verplichte dag' lijkt. Dat is niet anders dan op een willekeurige dag.
Ik wil ook geen gekochte dingen met Moederdag en mijn man wilt dat ook niet op Vaderdag en dat weten de kids, wij krijgen ieder jaar ( zelfs nog van de oudste van 9 ) een mooi knutselwerkje. Wij als ouders dachten dit jaar gewoon eens wat anders dan anders te doen en een keer geen knutselwerkje te geven aan de juf. Als er ouders waren geweest die toch een knutselwerk hadden willen geven dan waren ze daar gewoon vrij in geweest maar iedereen vond het een leuk idee dus waarom dan niet toch?
Als je goed had gelezen dan had je kunnen zien dat ik ieder kindje uit de klas op de kaart heb gezet, OOK de kindjes van de ouders die er niet aan hebben mee betaald. Dat is het hele issue wat ik bedoel met ouders het niet verplichten, ik kom met een idee, de meeste willen er aan mee betalen maar sommige ook niet, geen probleem toch? Ik ga echt Klaasje niet op de kaart schrijven omdat zijn moeder ( om wat voor reden dan ook ) niet aan het kado'tje heeft mee betaald. Ik kan en ik wil niemand verplichten en zo zal ik het altijd blijven doen. En de ouders die dus niet mee hebben betaald voelde zich absoluut geen mee lifter, ik ben zelfs juist door die ouders ( waren er 3 of 4 ) persoonlijk bedankt dat ik toch de kindjes op de kaart had gezet. Ik hoef ook echt niet te weten waarom ze niet hebben mee betaald. Het is een kado vanuit de hele klas dus komt gewoon ieder kindje op de kaart te staan.
Als je goed had gelezen, dan heb ik het over mijn eigen gevoel en niet dat ouder x jou bedankt omdat ze in de kaart genoemd worden. IK zou dat niet willen, omdat IK het gevoel zou hebben dat ik aan het mee liften ben. Prima toch dat het wel goed gaat bij jullie op school. Hier doen ze er niks mee, en daar ben ik erg blij mee.
Nou nou dames, vrede op aarde hoor 😂😂 Zolang het geen verplichting is vind ik het goed. Heel leuk geregeld!