Spannend hoor, ik zal voor je duimen dat alles goed gaat en vervolgens ook goed blijft Wij zijn idd allebei getest, je moet ook allebei drager zijn om het door te kunnen geven. Best knap op zich dat we elkaar hebben weten te vinden als je bedenkt dat 1 op de 30 nederlanders drager is van dat gen.
Hoi iedereen, Ik zie hier veel over PGD voorbij komen. Ikzelf zit ook in dit traject en wil jullie graag mijn verhaal delen. Ik ben draagster van het fragiele-x syndroom. Na 1 natuurlijke zwangerschap, welke wij hebben moeten afbreken, omdat het kindje fragiele-x had, ook eens verder gaan kijken wat er nog meer is dan Maastricht. Wij hebben er bewust voor gekozen om PGD niet in Nederland te doen, wegens de lange wachtlijst en de lange voorbereidingstijd. Wij zijn in april gestart met onze eerste PGD/icsi behandeling in Istanbul. Via human First zijn wij in contact gekomen met Dr Cem. Hij heeft het hele traject begeleid. Waarom Istanbul? Kort traject, persoonlijke begeleidster (talk), geen wachtlijst, een algehele narcose bij de punctie en het wordt helemaal vergoed door de zorgverzekering... Helaas heeft ons bezoek in april geen zwangerschap opgeleverd. Ik zit nu op het wachtbankje, na terugkomst afgelopen vrijdag uit Istanbul. Ik hoop dat jullie hiermee wellicht ook naar Istanbul gaan, mochten jullie nog twijfel hebben of vragen, jullie mogen me altijd benaderen.
Hoi Fems, welkom! Wat toevallig, jouw verhaal over Istanbul. Wij waren tot voor kort met onze reisplannen bezig, ook via Human First. Een vriendin van mij is hiermee zwanger geraakt en is heel positief over de organisatie en de kliniek. Met het ontbreken van een wachtlijst voor ons reden genoeg om dit in gang te zetten. In afwachting van mijn menstruatie waren we druk op zoek naar vlucht en accommodatie. We konden namelijk al in december terecht. Maarja, als je zwanger bent kun je lang op de menstruatie wachten De week dat we eigenlijk wilden boeken testte ik positief! Wat een leuke verrassing was dat voor ons! Nu alles dus afgezegd en hopen dat dit kindje gezond mag zijn. Heel spannend, zo na je terugplaatsing. Ik hoop op het beste voor jullie! Laat je het even weten als je nieuws hebt?
Dank je wel Manieki. Bizar he, dat dragerschap.. aan de ene kant weinig 1 op 30, maar aan de andere kant ook weer veel. Taaislijmziekte staat geloof ik ook op nr 1 als het gaat om erfelijke aandoeningen. Bij SMA is dat 1 op 40 ongeveer en staat als nr 2... Ik wens jullie echt heel veel geluk toe met het krijgen van een gezond kindje.
Dank je Mardaisy. Ja best veel inderdaad. Maar ik heb ook nieuws, vanmorgen had ik een positieve test! Heel blij maar idd ook heel spannend of het allemaal wel goed zal zijn. De tijd zal het ons gaan leren.
Gefeliciteerd Manieki, ik duim heel hard voor jullie! Ik vind 1 op 30 eigenlijk bizar veel als ik er over nadenk. B. had een enorm zeldzaam syndroom. Hij was de 10e ter wereld ooit waarbij deze diagnose gesteld is, en je krijgt het alleen als je 2 zieke delen van dat gen hebt. Man en ik zijn dus allebei drager van iets wat eigenlijk nooit voorkomt en hebben, net als de rest hier, elke zw.sch. 25% kans op een ziek kind. Ook echt bizar dus hoe wij elkaar hebben weten te vinden
Gefeliciteerd Manieki! Nu zitten we in hetzelfde schuitje... Laten we hopen dat we allebei goed nieuws uit de vlokkentest krijgen straks!!! Ondertussen zit ik mezelf hier helemaal gek te maken... die miskraam heeft er flink ingehakt. Ik heb veel minder kwaaltjes dan de vorige zwangerschap (de miskraam-keer) en hoewel ik weet dat het niet veel zegt, zit ik me toch helemaal op te vreten. Ik heb gelukkig wel meer echo's dus hopelijk stelt dat wat gerust, maar het duurt nog zo lang tot er meer duidelijkheid is! Slopend..!
Dat begrijp ik Mardaisy. En die 11 weken duren ook zo lang. En dan daarna nog eens wachten op de uitslag... Eigenlijk kunnen we er echt helemaal niets aan veranderen, behalve afwachten. Hier moet het ook nog wel even doordringen hoor, dat er natuurlijk best een grote kans is dat het allemaal niet goed is en we de zwangerschap straks alsnog moeten afbreken.
Ik probeer wel vast te houden aan de 75% wat nog altijd veel meer is! Maarja, als het al eerder is misgegaan is het wel moeilijk om positief te blijven... Ook hoop ik dat we nu toch ook eens een keer wat geluk mogen ervaren na al die ellende... Ik blijk nu precies even ver als mijn stiefzusje. Aan de ene kant leuk natuurlijk, maar aan de andere kant wel heel zuur als het bij één van beide misgaat.
Wat een berichtjes lees ik Voor de nieuwkomers: welkom in dit topic! Wat fijn om de positieve berichten te lezen.. Voor degenen die (weer) zwanger zijn: gefeliciteerd met dit nieuws. Hopelijk komt het allemaal goed. Zelf zit ik dinsdag op de 38 weken. Emotioneel ben ik aardig gesloopt. Tot ongeveer 33 weken ging het prima (naar omstandigheden) Op een gegeven moment werd deze zwangerschap steeds confronterender.. Schuldgevoel naar onze kleine meid begon te groeien, waardoor ik ook niet echt kon genieten. Momenteel vind ik dat nog steeds erg lastig. Het voelt alsof het niet mag en ik haar in de steek laat. Ik hoop en weet haast zeker dat als dit kleintje er straks is het anders zal zijn.. Dat moet ook wel, daar heeft hij/zij recht op. 3,5 week terug hebben we een zwangerschapsshoot gehad, net als bij onze eerste en tweede. Heel mooi, maar ook weer zo confronterend. Qua emotie hoop ik dat dit wondertje wat eerder zal komen. We zijn zo toe aan dit wondertje❤️ Liefs
Ik heb afgelopen dinsdag het hartje zien kloppen! Wat een opluchting. Gisteren had ik het even zwaar. Over precies een week zou ons meisje 1 jaar worden. En alle onzekerheid nu.. alles komt samen op een grote emotionele berg. Hormonen erbij, dus af en toe voel ik mezelf een pudding. Hoe gaat het met de anderen? Girl, voel je je al wat beter? En Manieki wanneer heb jij je eerste echo?
Hai! Ik ben inmiddels ruim 37 weken en voor alsnog gaat het best aardig hier. Ik denk dat girl inmiddels bevallen is?! Die liep een aantal weken voor op mij. Hopelijk gaat het goed met je! Mardaisy ik zag inderdaad net 'dec 2014' staan en dacht; dit zal nu niet gemakkelijk zijn al die emoties/gedachtes bij elkaar.. neem je tijd/rust en laat het maar komen zoals het komt. Sommige dagen zullen beter zijn dan anderen, maar onzekerheid is altijd killing! Bloesempje hoe gaat het met jou en de kleine meid?
Gaat supergoed met N. gelukkig! Echt genieten. Zo dankbaar dat ze gezond is! Met mij gaat het ook goed. Ups en downs blijven natuurlijk. Het gemis en het verdriet worden niet minder helaas. Ik ben sinds 2 weken weer aan het werk, dat is echt fijn. Ik ben kapot na 3 dagen, maar het is echt fijn om er weer uit te zijn en niet alleen mama te zijn. Girl is nu ruim 39 weken zag ik, of al bevallen (hoop ik), spannend!
Fijn wat van jullie te horen. Het zullen moeilijke weken zijn voor je Mardaisy. En wat fijn dat je een goede echo gehad hebt! Wij hebben onze eerste echo komende dinsdag, vind het idd erg spannend. Ook hebben we op 22 december de intake voor de vlokkentest al. Die dag zal dan ook de definitieve datum voor de vlokkentest gepland worden. Erg spannend allemaal. Nou ja, eerst maar eens zien dat de echo dinsdag goed is.
Hoi allemaal.. Ben blij voor jullie mardaisy, ondanks dat de komende periode weer even extra zwaar zal zijn. Ik weet helaas hoe het voelt. Ondanks het verdriet komt er hopelijk gauw mooie momenten aan! Zo ook is dit bij ons gebeurd: op 26 november ben ik bevallen van een (gezonde) dochter genaamd Britt. Alles is goed gegaan. Met 39.2 ben ik ingeleid om 10.00 uur en om 12.53 is onze prinses geboren. De bevalling is supersnel gegaan, vanaf 12.15 kreeg ik pas echte weeën. Het nadeel hiervan is wel dat ik s avonds en s nachts pijnlijke naweeën had. Maar ach, ik mag niet klagen. Ik werd ingeleid, omdat ik het emotioneel niet meer trok. We genieten, ondanks het verdriet, volop van ons meisje. Ik kom gauw weer even meekijken en mee-lezen! Iedereen succes en sterkte met alles. Liefs..
Gefeliciteerd! Wat heerlijk zeg, dat alles goed gegaan is en dat je ondanks de pijn en het verdriet toch zo geniet, zeker blijven doen!