Bruto denk ik? Anders moet iedereen heel snel naar de veiling rennen en daar in de rij gaan staan voor een baan. Salaris hangt meestal af van zwaarte van de functie (risico's, hoeveelheid besluiten en keuzes) en dan is de branche erg verschillend. De best betaalde banen op hoog mangement niveau zijn in het bankwezen, consultancy, commercieel etc. Maar soms kan minder geschoold werk ook heel goed betalen. Hoe gespecialiseerder, hoe gevaarlijker hoe beter betaald meestal. Daarnaast natuurlijk ook van huis zijn, nachtdiensten, weekenden etc etc. Ook commerciele functies kunnen heel goed betalen zonder dat zij hoger management zijn. Maar wat is veel? Dat zal ook per persoon verschillen... Mijn echtgenoot werkt commercieel, is geen management maar zit toch over c de ton. Ik deed hoger management in de zorg en kreeg (ft) 85.000
Yep. Commissioning en reparatie werk op booreilanden als bijvoorbeeld Sakhalin verdient echt belachelijk goed. Maar ja, Sakhalin is dan ook echt een hel om te zitten, ik ken mannen die zelf tuc koekjes en bifi worstjes meenemen Dan kun je beter op een booreiland bij Noorwegen zitten, daar hebben gewoon jacuzzi's voor het personeel
Nee hoor Netto.. Hij krijgt op 2 nachten 200% daardoor is zijn loon hoger. Plus zijn nacht toeslagen zit hij op een behoorlijk hoog salaris. ( overigens is het bedrijfs afhankelijk want bij zijn vorige werkgever deed hij het zelfde werk en kreeg hij 1350 netto )
Ik zeg vooral de binnenvaart en dan met name de tankvaart als zijnde kapitein/ schipper Mbo niveau 4. Daar lopen er velen weg met een nettoloon van minimaal 3000 euro in de maand uitlopend naar de 4000 euro. En dat voor 14 daagjes van huis weg en 14 dagen vrij. Met aan boord werkdagen van 8 - 12 uur Reiskosten en inwoning vrij. Helaas voor de werkgevers.
Niet lullig bedoeld, maar belachelijk eigenlijk! Ik werk me nu helemaal rot om mijn HBO diploma te krijgen om voor de klas te staan. Als ik dan een baan zou hebben verdien ik in de eerste schaal bruto 2290,-. In het onderwijs verdien je dus niet veel. Tenminste...tuurlijk is het genoeg geld, maar ik vind dat het niet echt opweegt tegen de tijd/moeite die je in je opleiding stopt. Plus het feit dat het, in mijn ogen, een heel belangrijke baan is. Belangrijker dan bloemen klaarzetten op een veiling...sorry! Maar goed ik vind het voor de klas staan erg leuk. Dus daar moet ik me maar aan vasthouden! Hahaha!
Volgens mij verdien je als je in de haven lichamelijk zwaar arbeid verricht (bijv. als lasser ofzo) dan stijgt je loon in de eerste paar jaren snel. Een vage kennis die dit soort werk doet verdiende op zijn 23e al 2500 netto. Dat is inclusief toeslagen... en het zijn ook de toeslagen dat je loon zo hoog maakt. In de verzekeringsbranche/financiele dienstverlening begin je laag. De lonen gaan vervolgens wel gestaag omhoog... oud collega die nog in de verzekeringsbranche werkzaam is, vertelde mij dat je in de verzekeringsbranche veel kan verdienen. In de financiële dienstverlening moet je continu opleidingen volgen om je werk goed te kunnen doen. Dat kan je 'duur' maken.
Dat is extreem veel en vind ik erg bijzonder. Ik ken dit werk en ik, ken de veiling en ik kan me niets voorstellen bij dit salaris.
Hoezo dat je kan toch boven gemiddeld verdienen mijn man zit ook netto een 500 euro boven zijn collega's
En hij werkt zich niet rot met zijn LTS? Er zijn genoeg banen op lager niveau die veel zwaarder zijn dan een HBO functie.. Ik vind het best erg dat jij het belachelijk vindt dat iemand met een lager niveau een dergelijk salaris verdiend, sorry!
Maar als boxmedewerker bij een transportbedrijf ben je toch niet in dienst van de bloemenveiling zelf? Ik heb zelf ook jaren bij de bloemenveiling gewerkt overigens, verdiende daar niet bijzonder goed, maar ook echt niet slecht.
Klopt ik heb ook nergens gezegd dat hij voor de veiling werkt. Ik heb gezegd dat hij OP de veiling werkt dat zijn twee verschillende dingen haha
Henkie... wat heeft dat er nu mee te maken? En het klinkt ook een beetje afgunstig vind je ook niet? Het is niet waarschijnlijk dat er voor dat werk (zoals omschreven) in die omgeving voor een regulier contract ( dus 8 uur per dag op reguliere tijden) zoveel wordt verdiend. Daar hoef je geen raketgeleerde voor te zijn.
ik afgunstig op jou? nou meid geloof maar niet in dat sprookje. btw je weet helemaal hoe hooggeschoold ik wel niet ben. nou laat ik je vertellen. ik ben idd niet hooggeschoold. maar als ik lees wat jij en je man verdienen kan ik je zeggen dat wij als lompe boeren in jouw ogen meer verdienen als jullie. dat zeg ik niet om uit de hoogte te doen maar om mensen zoals jij de ogen eens te laten openen dat je niet perse hooggeschoold en een topbaan hoeft te hebben om een riant salaris te hebben. wij werken wel meer als 70 uur per week en in sommige perioden nog meer dus misschien wel meer uren dan jullie maar dan nog. dus doe niet altijd of je de wijsheid als enige in pacht hebt