Hoi hoi, Zoals jullie zien ben ik bijna 14 weken zwanger en volgens mij is het nu wel belangrijk wat dingetjes te gaan regelen voordat de kleine er is. Nu vraag ik me af wat er allemaal moet worden geregeld en hoever van te voren je alles moet regelen? Even op een rijtje wat bij mij nu als eerste naar bovenkomt: - Kraamzorg - Kinderopvang - Kindje erkennen - Verzekering voor het kind? - en? Wat hebben jullie allemaal al geregeld en wat mag je absoluut niet vergeten. Ik zie even door de bomen het bos niet meer..
Als je straks opvang nodig hebt, is het verstandig om dat ook alvast te regelen. Wachttijden voor KDV kunnen erg lang zijn.
Ik ben net even wezen kijken in mijn woonplaats voor kinderopvang en ga een informatiepakket aanvragen. Maar wil wel graag dat ons kindje naar een goede opvang gaat welke voldoende tijd en aandacht in het kindje stopt. En wat ook nog enigszins bijdraagt aan de educatieve ontwikkeling.. Hoop dat je er zelf als onders eerst even zou mogen kijken dan! Want we gaan er minimaal 3 dagen per week gebruik van maken..
kraamzorg moet je op tijd aanvragen hoor! Dat is nu wel echt een van de eerste dingen. In veel plaatsen hebben ze het liefst dat je het voor de 12e week al aanvraagt. Gaat trouwens heel makkelijk, even verzekering bellen en die vertellen wat je moet doen. Ik hoefde alleen maar een formuliertje op internet in te vullen (groene land)
Ik zou zeggen doe het ook rustig aan en geniet vooral van je zwangerschap, dat regelen komt vanzelf wel! Af en toe heb ik ook van die regelbuien, maar merk dat alles van zelf wel gemeld wordt/ is (door bv. VK) en het komt wel goed! En dat je best gestresst kan raken als je teveel wilt regelen.
verzekering is gewoon na de bevalling een telefoontje naar de verzekeringsmaatschapijy en zeggen dat je kleine er is Kraamzorg t liefst in de eerste 12 weken, meestal op internet t formuliertje invullen en dan krijg je vanzelf een pakketje Kinderopvang, kijken wat je t fijnste vind gastouder, kdv, enz enz. Overal info opvragen of langsgaan. Wachtlijsten kunnen wat langer zijn, ligt eraan waar je woont Kindje erkennen, samen naar de gemeente gaan. Paspoorten mee en dan is t binnen 10 minuten gepiept. hier koste dat 10euro, zijn ook gemeentes waar t gratis is. Erkennen maakt niet zoveel uit wanneer, alleen word geadviseerd er niet te lang mee te wachten. Stel er gebeurt iets en je vriend heeft de kleine niet erkend dan is dat mss qua gevoel heel vervelend. ook als de kleine eerder komt moet je zelf naar t gemeentehuis. Je krijgt op t gemeentehuis dan ook meteen uitgelegt hoe t werkt met t ouderlijk gezag. Meubels en wagen. Ligt eraan wat en waar je wil, anders ff kijken met de levertijd. Bij verschillende zaken heb je verschillende levertijden. Scheelde bij ons op de wagen 10 weken!
Kraamzorg heb ik ook al heel vroeg aangevraagd. Zilveren kruis, via de site een formulier ingevuld. Meubels zit een levertijd op van 12-15 weken, dus die zijn ook al besteld. Wagen ook 12 weken dus die is ook al besteld. Veel fabrieken gaan in juli/augustus 3 weken dicht dus dan duurt het nog langer. Dat vertelden ze in de babywinkel (burgerhout) Ga over 2 weken trouwen dus erkennen is dan ook gebeurd, maar ook daar zou ik niet te lang mee wachten. Kwa opvang heb ik me moeder dus scheelt weer in de kinderopvang om me aan te melden.
dat klopt dus niet hé je moet de verzekering bellen en zeggen welk kraamburo je kiest zodat ze je het aantal uren toe kunnen wijzen.
dat wat ik schreef gaat over t aanmelden bij de verzekering, zodat je kind ook ziektekosten verzekerd is. Ik heb t hier niet over de kraamzorg. Dat moet je liefst in de eerste 12 weken doen zoals ik ook in mijn stukje schreef
Ik zou vooral nu snel achter kraamzorg en kinderdagverblijf aan gaan. VOoral de betere KDV hebben wachtlijsten. iK heb onze 2e knul al met 6 weken op moeten geven om zeker te zijn van een plekje op dezelfde vestiging als mijn oudste.
Hi, Ik heb met 10 weken een rondleiding gehad op het kinderdagverblijf en me meteen aangemeld. Je kan het beter maar vroeg doen. Kraamzorg moet je hier voor de 16e week aanmelden, dat ga ik volgende week doen, ik hoef volgens de verloskundige niet de verzekering in te lichten, dat doet het kraamzorgbureau, maar ik ga ze toch maar even bellen volgende week. Erkennen hebben we ook rond de 10 weken gedaan, ik moest toch naar het gemeentehuis voor een nieuwe id-kaart... kon aan dezelfde balie en kost hier niets. Ik zou het wel voor de 16e week regelen. Tuurlijk moet je ook lekker genieten, maar ik vind het door het regelen van deze dingen wel steeds concreter worden en kan er ook erg van genieten! Liefs, Snoopy
wat hebben jullie allemaal je kindje vroeg laten erkenne denk dat ik dat ook maar is ga doen. wilde dit doen rond 30 wk maar ja loop er volgende week maar even binnen dan.