Een poosje geleden was er een topic over voeden in het openbaar. Verschillende dames hier gaven aan dat zij dat regelmatig doen en ook zo, dat niet de hele wereld ziet dat zij aan het voeden zijn / geconfronteerd wordt met hun borsten. Nu de borstvoeding bij mij op gang lijkt te zijn en de eerste pittige opstarttijd achter de rug, hoop ik ook meer in het (semi-) openbaar te kunnen voeden. Nu is mijn vraag: wanneer konden jullie dat, of voelde je je zelfverzekerd genoeg? Tot nu toe is mijn bv-strategie: mijn baby geeft aan dat ze eten wil, ik trek alle bovenkleding uit (en kleed soms mijn baby ook uit, dan drinkt ze beter), ga zitten op bed met een zorgvuldig gebouwde stapel kussens en samen concentreren we ons een half uurtje op aanhappen en doordrinken. Niet echt geschikt een geschikte methode voor in de woonkamer als er visite is, laat staan voor op een bankje in het park . Ik ga er van uit dat we langzaam steeds geoefender worden en we ook met kleren aan kunnen borstvoeden . En zonder stapel kussens. Ik heb geen enorme haast, maar ben wel benieuwd: Hoe lang duurde dit bij jullie? Tips om 'netjes' te voeden? En ook tips voor kleding? Ik heb nl. 1 voedingsbeha van de prenatal en het is een onding. Heb een kraambeha van de kraamverzorgster (soort ahbra), die is fijn, maar geeft niet heel veel steun, dus op termijn en vooral als ik naar buiten ga, wil ik iets anders.
de mammea voedingsbeha (oa bij boobs-n-burbs! ) Hemdjes van WE kun je makkelijk naar beneden trekken, daarover heen een vestje, zo deed ik het vaak. Evt nog een sjaaltje om. En verder kun je natuurlijk thuis het op je eigen manier blijven doen, als ze dan goed drinkt. Drinkt ze in het openbaar dan wat slechter, kun je het altijd thuis weer inhalen Evt oefenen voor een spiegel, van bovenaf zie je veel meer bloot dan dat iemand die tegenover je zit ziet. Je leert elkaar steeds beter kennen, het wordt echt steeds makkelijker
Voor mij was dat moment met twee a drie maanden. Toen kon dl geheel zelfstandig aanhappen. Ik merkte dit omdat ik tijdens de nachtvoeding het licht ook niet meer aan hoefde te doen. Ik legde haar bij mij en zij deed gewoon de rest. Toen had ik genoeg vertrouwen om het ook eens buiten de deur te proberen. Dan hoefde ik alleen een tepel te ontbloten en haar in de buurt te houden en dan dook mijn kleine piranha er zelf op hahaha
Ik voedde met 2 weken al wel bij familie en met 3 weken voor het eerst in een lunchroom en op verjaardagen (de maand aansluitend op haar geboorte was nogal druk met verjaardagen). Ik droeg toen wel voedingstops (noppies, boob, h&m) en voedingsbeha's (eerste weken zonder beugel van noppies). Echt heel erg netjes ging het niet altijd ivm overproductie en spugende baby, en ik vergat ook een keer zoogcompressen . Ik had altijd wel een extra shirtje bij me in de luiertas voor mijzelf. Op een verjaardag zocht ik wel altijd even een rustig plekje op.
Ik zou "oefenen" bij familie of goede vrienden om te wennen aan het idee van mensen om je heen tijdens het voeden, en van je familie kun je misschien feedback krijgen over hoeveel ze kunnen zien... Helaas is het bij mij mislukt en was ik genoodzaakt om na ruim twee weken vechten echt te stoppen. Had graag minimaal een half jaar gevoed!!
Bij sommige familie vanaf het begin maar dan zagen ze idd mijn hele borst (nooit gedacht dat ik er makkelijk in zou worden) Vanaf 3 weken in het openbaar, dus lunchroom. ik geef er nu niks meer om waar ik voed. Probeer het wel te bescheiden te houden omdat andere mensen zich ongemakkelijk kunnen voelen. Ik heb voedings bh's van noppies. En heb altijd eigenlijk wel 2 dingen over elkaar aan. Dus of 2 hempjes met vestje, of hempje met shirt/trui erover. ik doe bh los en trek onderste hempje naar beneden. Trek bovenste hempje/trui/shirt omhoog dat ie nog net wel de tepel bedekt. Dan leg ik de kleine goed en hoef ik bovenste shirtje nog maar stukje omhoog te doen en ze kan aanhappen. Moet er wel bij zeggen dat bij sommige gezelschappen (bv vrienden van mijn vriend) ik zelf zo mn best doe dat niemand iets kan zien dat me dochter hapt en weer los laat enz. Ik heb het idee dat ze mijn "angst" voelt en dus zelf niet relaxt ligt. Dan ga ik vaak aan de keukentafel ofzo zitten met de rug naar woonkamer en gaat het beter. In het echte openbaar, dus terras ofzo leg ik er nog een luierdoek ofzo overheen als ze eenmaal drinkt.
Ik heb de eerste week al buiten op een bankje gevoed, rustig in het park. Dat had ik niet vooraf zo gepland, maar de afspraak bij de huisarts liep vreselijk uit en de kleine man had écht honger. Dus heb ik het gewoon maar geprobeerd. Het viel me alles mee. Ik kreeg zelfs een oudere dame die stilstond om de baby te bewonderen tijdens het voeden, want ze vond het zo'n mooi gezicht. (Dat was voor mij helemaal onverwachts, en ook wel even wennen, moet ik zeggen.) Ik had me er niet op voorbereid, dus moest mijn trui echt omhoog doen, en mijn rekbare bh aan een kant naar beneden. Omdat ik ook een jas aanhad, was het toch wel redelijk verscholen te doen. Die hing er half voor, zodat je eigenlijk weinig zag. De afgelopen weken heb ik ook een keer buiten in het bos gevoed, omdat ik lekker wilde wandelen en de pauzes tussen zijn voeding zijn gewoon nog best kort. Ook toen geen vervelende reacties gekregen. Wel had ik toen een voedingsbh aan (van de lidl, waren vorige week in de aanbieding). Dat vind ik minder makkelijk voeden, omdat de vrije ruimte rondom de tepel kleiner is, maar het ziet er wel netjes uit. Ook zoek ik wel echt een rustig bankje op. Dat voelt toch net iets meer ontspannen dan aan een doorgaande weg. Eigenlijk zie je alleen iets met aanleggen, met spugen, en met het opbergen. Want tijdens het voeden zelf (toch de langste tijd), ligt de baby er gewoon met zn hoofd voor. Thuis voed ik overigens met meerdere posities, dan in bed, dan op de bank, dan op een stoel. Dus ik was al wel gewend om hem makkelijk aan te leggen, zonder kussens of andere steuntjes.
ik weet het niet meer precies. als eerste vrij snel bij mijn ouders, wat later schoonouders. met 3 maanden voor het eerst buiten... in het bos maar alleen papa en de hond om ons te bewonderen.
Ik gebruik wel voedingsbeha's, maar geen speciale tops. Ik heb een hempje aan die ik makkelijk wat naar beneden kan trekken en een shirt die ook rekbaar is, zodat ik deze naar boven kan doen. Zo zit ik niet in mijn blote buik. Een poging om uit te leggen hoe ik dit aanpak: Als ik wil gaan voeden, doe ik eerst onder mijn shirt mijn hempje wat naar beneden, dan mijn voedingsbeha los/open en pas als ik mijn dochter op mijn arm heb en ervoor heb 'hangen' doe ik mijn shirt omhoog en haar snel naar mijn tepel toe. Als ze loslaat, doe ik snel mijn shirt weer over mijn tepel heen en haal haar dan pas bij mij weg. Daarna doe ik alles weer goed onder mijn shirt. Zo zien anderen niets! Ik heb al regelmatig verbaasd de opmerking gekregen: 'Was je aan het voeden?' Dus ik denk dat ik het wel aardig onder de knie heb inmiddels! Mijn tip is om vooral eerst thuis te oefenen. Probeer het eens zonder de kussens, probeer het eens zonder dat je alle kleren uit doet, steeds verder tot je voor je gevoel genoeg geoefend hebt om het uit te proberen met anderen erbij. Of vraag je man eens om te kijken wat hij allemaal ziet, of ga oefenen voor een spiegel. En mocht ze die keer wat minder drinken, dan haalt ze dat bij een andere voeding wel weer in. Dat is het mooie van borstvoeding! Ik voelde me na 2 maanden genoeg op mijn gemak om het buitenshuis te doen. Ik had wel de eerste keren een hydrofiele luier eroverheen gehangen. (Een punt om mijn behabandje gehaakt, zodat hij bleef hangen.) Maar mijn dochter wilde absoluut niets over haar hoofd heen hebben, dus dat was na 2x al voorbij...
Heel herkenbaar. Vooral bij onze eerste dochter bouwde ik ook het liefst een hele stellage om me heen als ik ging voeden. Maar probeer het eerst eens gewoon thuis zonder je stapel kussens, gewoon op de bank ofzo. En als dat een beetje lukt is het niet zo heel veel anders om buitenshuis te voeden. Ik ben wel een groot fan van voedingsshirts. Bij de H&M hebben ze die, en ook bij prenatal en die van boob zijn ook super (maar wel prijzig). Voedings-bh heb ik gewoon bij de hema gekocht. Die vond ik prima. Het belangrijkste als je buiten de deur gaat voeden is denk ik dat je het zelf prima vindt. Want als je bang bent dat mensen naar je kijken of nerveus, dan heb ik altijd het idee dat je kindje dat ook voelt en daar gaan ze dan heel onrustig van drinken. En dan ga jij je nog nerveuzer voelen en zo wordt het een soort vicieuze cirkel. Dus blijf in ieder geval lekker ontspannen.
Heb het wel gelijk bij familie thuis gedaan. In het begin met sjaaltje of kleedje over. In openbaar groei je in en dan trek je je er niet veel van aan. Heb meestal wel kleedje of sjaaltje over.
Ik kwam deze foto toevallig tegen, waar ik hartelijk om moest lachen. Voor de moeders die zich niet zo druk maken over "onopvallend voeden", en een baby hebben met een koud hoofd. Pinterest: Pin by mamalooks on maternity and breastfeeding friendly fashion | Pi
hahaha die is leuk!! Ik voedde eerst ook met kussens, maar ik was langer bezig met die kussens schikken dan met het geven van bv. ik vond het ellendig die kussens. Dus ben ik het zonder gaan proberen en dat vond ik veel handiger. Gewoon je benen over elkaar dan heb je wat steun. Hoe groter je baby, hoe makkelijker ook zonder kussens denk ik. Ik doe het ook met een rekbaar topje onder, daarover een shirt of topje en dan een vestje. Onderste omlaag, bh los, baby in de aanslag, shirt/topje omhoog en aanhappen. Met 8 maanden heb je nog zoń leuke periode dat ze steeds omkijken als ze iets leuks horen.. met een speeltje in de hand gaat het al wat beter. In het begin zat ik bij familie altijd in een hoekje met mijn rug naar de familie toe. Zo kon ik toch wat meer concentreren op het aanhappen met iets meer bloot. Je kunt er ook een hydrofiel doek overheen drapperen of je sjaal die je om hebt. Dan kun jij kijken maar de familie of andere mensen niet. Ik vind openbaar voeden nu wat minder omdat het minder geaccepteerd wordt hoe groter je kind. Ik doe het alleen in noodgevallen, anders even in de auto.
Wanneer ik bij vrienden op bezoek ben vraag ik altijd of ze het goed vinden dat ik voed waar ze bij zitten, omdat ik anders even een rustiger plekje op zoek. Tot nu toe nog geen problemen mee gehad. Eerste keer semi-openbaar voeden was bij mij op school. Ik was even een dagje langs met de kleine en ze moest eten. Er is daar nergens een ruimte waar je rustig kan zitten, gezien die afdeling van de school in zijn geheel in een grote, open ruimte zit met als enige 'hokje' een wc en daar voed ik toch niet graag Dus toen met veel gehannes haar aangelegd en niemand heeft het door gehad! Het hoofd van de opleiding was zo enthousiast dat ik langs kwam dat hij nog fotos heeft staan maken en die op onze facebook groep heeft gegooid
Heel leuk! En hier zie je ook meteen hoe weinig je echt ziet! Heb afgelopen weekend nog openbaar gevoed. Dagje uit in Limburgs museum voor de oudste. Daar in de cafetaria een kop koffie besteld en rustig (zover mogelijk) hoekje gezocht. Ik neem buitenshuis wel altijd een klein kussentje mee. En zorg dat ik een bluose aan heb die ik gewoon open kan knopen. Verder draag ik de meegroeibh van prenatale en hemdje van HEMA. Heerlijk zacht en rekbaar dus. Enige lastige vind ik dat ik met tepelhoedje voed. En die moet ik er dus eerst opzetten voor ik kan aanleggen. Is maar kort, maar vind dat altijd gek uitzien. Weinig belangstelling gehad overigens. Een paar nieuwsgierige blikken van kinderen. En dat vind ik prima.
Met grotere kinderen kun je ook makkelijker om de bv heen plannen. Bij honger een boterhammetjes of fruithapje geven, en dan thuis weer melk.
Bedankt voor alle antwoorden! Kwestie van oefenen dus . Ik doe rustig aan en het stelt me gerust dat veel van jullie er bij 2/3 maanden aan toe waren. Ik heb 2 voedingsbeha's gekocht, wel dure van Anita, maar dat is omdat mijn cup/breedtemaat niet beschikbaar is bij H&M/Hema. Ik hoop er maar lang mee te doen, want die dingen zijn prijzig .
Ik heb ook 2 van Anita door mijn riante voorgevel en ze zijn nu nog steeds perfect qua pasvorm. Draag ze nu een half jaar, ben er helemaal fan van!
Dat vond ik ook heel rot toen ik nog met tepelhoedje voedde. Wat een gedoe dan en iedereen kijkt toch. Toen ze ineens zonder. Kon, werd het voeden ook een stuk makkelijker. Ik deed het overal. Ik had zo'n hele grote doek die ik om mijn schouder deed en daarnaover mijn kindje. Ideaal! Nudrinkt ze alleen haar ontbijt en haar avondslaapdrankje bij mij, dus voed ik alleen nog in onze luien stoel .