ik heb weer een vraagje onze kleine man dronk net weer vrolijk in 25 minuten zijn flesje van 135 cc op en daarna was hij nog aan het happen en zoeken, wat moet ik dan doen? meer geven? ik ben net met hem op de weegschaal gaan staan en het verschil tussen mij alleen en hem erbij is 3,7. vannacht had hij dit trouwens ook, toen had hij ook 130 met gemak gedronken en wilde meer, toen dacht ik laat ik het eens proberen om nog een flesje te geven en kijken wat hij doet en daar dronk hij nog 100 cc van! is dit allemaal niet veel voor hem? hij heeft trouwens ook voedingen ertussen zitten die lang duren en waarvan hij maar 60 of 70 drinkt. om een voorbeeldje te geven sinds gister: 6.30 70cc 9.15 70 cc 11.45 135 cc 14.15 135 cc 17.25 60 cc 19.25 60 cc 0.15 130 en daarna nog 100cc 5.45 90 cc 9.50 135 cc wat zouden jullie doen?
Ja, dat lijkt me inderdaad nogal veel. Dat betekent dat hij in korte tijd 230 ml opgedronken heeft en dat lijkt me niet goed voor zo'n kleintje. IK vind het wel knap trouwens, dat zie ik onze dochter niet doen Het lijkt mij logisch dat hij de ene keer meer drinkt dan de andere, zeker als ik naar de tijden kijk. Die van 17.25 + 19.25 zijn samen gewoon één "volle" fles. Dat hij om 0.15 zo'n enorme honger had, vind ik ook niet gek, van 19.25 af is het een hele ruk! Misschien toch proberen er meer regelmaat in te krijgen? Of hem gewoon laten komen en hem geven wat hij op dat moment nodig heeft. Dat kan ook. Hij is nog jong, waarschijnlijk is hij nog aan het "zoeken" naar z'n ritme. Ik zou hem alleen er niet aan laten wennen om 's avonds zoveel tijd tussen de flesjes te laten. Het lijkt mij dat hij dan meer moeite heeft om in een dag/nacht ritme te komen. Persoonlijk zou ik hem dus om 23.00/23.30 uur wakker maken en een flesje geven en dan in de nacht wachten tot hij komt. Voor jezelf ook fijner, want nu ben je twee keer per nacht wakker en daar word je vast wel moe van succes ermee.
En als hij niet genoeg heeft aan die 130, geef hem dan een speentje. Mogelijk is het alleen zuigbehoefte, wat je dus kan opvangen door een speentje te geven.
we zijn idd heel erg op zoek naar een ritme, geen dag is nog hetzelfde.. gisteravond twijfelde ik ook heel erg of ik hem wakker moest maken rond half elf/elf uur. want meestal als ik hem wakker maak voor zn voeding drinkt hij niet genoeg of moet ik hem steeds wakker houden. ik voed trouwens op verzoek, maar dat hadden jullie denk ik wel begrepen. een speen werkt ook wel goed, maar als hij in slaap valt met speen valt de speen er binnen no time uit en moet ik de speen weer erin doen, als ik dat niet doe word ie kwaad. ik geef hem de speen pas sinds kort, dus het zal ook wel wennen zijn voor hem maar ik zie mezelf geen 100 keer de speen terug in zn mond doen, en daar word hij zelf ook niet vrolijk van. hij heeft trouwens net (daarom reageer ik nu pas) 80 cc gedronken. het is wel al na 2 uur maar hij had al zo'n trek. dank jullie wel trouwens dat jullie met mee denken.
Ik denk dat het ook heel erg van het kind afhangt. Dat ritme komt vanzelf, echt waar. Wij voedden niet op verzoek, omdat ons meissie dertien dagen in het ziekenhuis heeft gelegen en daar gewend geraakt was aan om de drie uur een flesje. Op advies van de kinderarts zijn we dat blijven doen toen we thuis waren. En toch, op een gegeven moment had ze ineens een regeldagje, er was echt geen touw aan vast te knopen, ze gaf op de gekste tijden aan dat ze honger had en op de tijden dat ze "moest" dronk ze bijna niet. Ik ben toen een tijdje wel gaan voeden op verzoek en binnen no time ging ze van 7 flessen van 100 ml naar 5 flessen van 135 ml. Ze kon meer op, er kwam ca. 4 uur tussen de voedingen en de nachtvoeding verviel. Volgens mij was ze toen iets van vijf weken. En sindsdien zit ze lekker in het ritme. Het komt dus vast nog wel. Hij is nog erg jong.