Ja dat is iets wat je kunt doen als je graag verwijderd wilt worden. Kijk als je naar priveterrein van iemand gaat hoor je je aan die regels óf je kiest ervoor om ergens anders heen te gaan. Zelf zou ik dan voor het laatste kiezen.
In principe is het toch zo dat van iedereen die op je foto staat, je toestemming moet hebben voor je de foto mag publiceren? In principe mag je dus nergens foto's maken als er ook andere mensen op staan, toch?
Ik vind het overdreven . Als ik foto's van mijn kind wil maken op onze vakantielocatie aan het zwembad vind ik dat niemand daar iets op te zeggen heeft. Geloof me, ik wil 99% van het andere volk niet in zwembroek of bikini op m'n foto's. Alleen mijn familie en die ene Brad Pitt figuur. Als er mensen in de weg staan ver op de achtergrond maak ik portret fotos. Dan is alles behalve mijn zoontje wazig.
Was geen aanval hoor voor degene die zich aangevallen voelen,, ik vind het gewoon nogal bijzonder dat je zo ver gaat met je kind weghouden van internet dat je zelfs ervoor gaat staan als iemand in de verte een foto maakt waar je misschien wel een beetje te zien zou zijn en vroeg mij dan ook oprecht af hoe je er dan over denkt als je kinderen in de pubertijd komen. Ik zou zon locatie dan ook zeker vermijden. Op zwemles hier mogen andere kindjes niet op de foto maar dat is ook niet mijn intentie maar wil wel graag fotos kunnen maken. Ik probeer technologie op alle fronten dan ook te omarmen ipv te vermijden. Dus be at peace. Geen haat maar gewoon oprecht verbaasd
Nou ja dit dus. Ik vind het allemaal weer een beetje hysterisch. Als ik foto’s van mijn mannen op het strand maak, of in het zwembad, WIL ik niet eens iemand anders er op. Kssssttt denk ik dan, en maak ik foto’s vanuit de goede hoek. Iedereen kan foto’s van je kinderen maken, ongezien met een telelens en vanuit elke hoek. Ik weiger er bang van te worden, of van alles in mijn hoofd te halen. De meeste gekken lopen helaas nog los, en foto’s is echt 1 van de laatste dingen waar ik me druk om kan maken.
Geweldige regel! Een vriend van mij werkt bij de zedenpolitie en komt in zijn werk nog weleens zogenaamde onschuldige zwembadkiekjes tegen. Deze foto’s worden onderling verspreid en uitgewisseld in pedofielen netwerken. Vast niet om over de nieuwste mode badkleding te discussiëren . Het heeft mij wel wakker geschud. Ik wil graag de kans zo klein mogelijk maken dat foto’s van mijn kinderen in badkleding gebruikt worden voor iemands zieke seksuele fantasie. Wie garandeert mij dat iemand alleen foto’s van zijn eigen kinderen maakt? Er zijn genoeg ouders die daar geen rekening meehouden. Een algeheel fotoverbod in het zwembad is veel makkelijker te handhaven dan achteraf iemands camera te gaan checken.
precies, dat overdreven gedoe allemaal. Stel nou ik plaats een vakantiefoto bij het zwembad online, en er staan mensen op de achtergrond die liever niet op internet komen te staan, dan vallen die mensen niet eens op. Niemand in mijn omgeving kent die mensen dus zal denken he daar heb je "miep" op de achtergrond wat is die lelijk in haar bikini zeg!
Ik denk dat niemand wil dat pedofielen zich lekker maken over de (bewerkte) foto van haar kinderen. Maar ik kan er ook niet wakker van liggen (als in wat niet weet wat niet deert) Gelukkig is het een foto en ik ben van mening als ze die foto willen hebben ze hem toch wel krijgen door stiekem fotos te maken op het strand of bij zwembaden waar het wel mag. En dan heb ik liever dat het een random foto is die ze van internet plukken en bewerken dan dat ze bewust mijn kind uitkiezen om fotos van te maken.
Ook dat maar echt niemand zal dat denken want iedereen kijkt naar het onderwerp van de fotos en dat is niet Miep die is helaaas voorbij gekomen en staat net op de achtergrond. 99% kans dat niemand opvalt dat er een miep op staat.
Ook dit. Een foto is snel gemaakt. Enige wat je kan doen om dit tegen te houden is gewoon elke vorm van media verbieden buitenshuis. Want hoe snel kan je stiekem een foto maken? Niemand die dit doorheeft. Dus gezinnen mogen geen foto's maken van hun gezin omdat een pedofiel verderop in zijn eentje zogenaamd lekker aan het lezen is op zijn of haar smartphone? Terwijl hij of zij daadwerkelijk even snel 100 shots maakt van je kind. Niemand die dit doorheeft.
Misschien was mijn eerste uitleg niet duidelijk dus nog een poging. In zwembaden vind ik het helemaal en no-go omdat je inderdaad niet weet waar de foto's terecht komen en je kinderen en jezelf relatief bloot zijn. Maar potentiële profielen zijn niet mijn enigste bezwaar (maar wel een grote) tegen dat ongebreidelde fotograferen en publiceren. Ik hou van mijn privacy. Ik wil niet alles delen met iedereen. Ik vind mijn leven en dat van mijn naasten niet interessant genoeg om 24/7 te delen (kijk ik drink water, kijk ik zit op de wc) en ik wil dus ook niet dat iemand inderdaad iets op Dumpert zet of er dan ook. En bovenal gun ik het mijn kinderen ook op te groeien met alle fouten en domme acties en verkeerde vriendjes zoenen in de kroeg zonder dat het bewijs daarvan 20 jaar later nog op het internet door iedereen te zien is. Dus mensen moeten eens ophouden met dat vastleggen van hun oninteressante levens en mij daarin meezuigen. Ga leven in.p.v. fotograferen.
Ik maak nooit foto s waar anderen op staan bij bv strand of zwembad dat zijn Gewoon geen mooie foto's... En of je je kind nou in zwemkleding op een foto zet of in een jurkje ik denk dat als iemand kwaad wilt het dan niet uitmaakt