Juist kinderen kun je dat leren. Ik heb een jongen met ADHD, is zelfs in zn slaap nog druk. Maar hij heeft mindfullness aangeleerd bij de speltherapeut. En ondanks dat ik dacht: ja hoor...werkt het dus echt.
Idd, mijn moeder doet al jaren yoga en soms komen er gewoon types bij die gewoon zijn zoals ze zijn en echt niet zomaar veranderen. Bv een vrouw die wanneer de rest écht allemaal stil zat alleen maar aan het kriebelen, zuchten, draaien etc was... Zij werd trouwens een vriendin van m'n moeder dus kwam wel eens bij ons thuis, maar moest dan bewust een beetje afstand nemen van haar, letterlijk... Want die vrouw praatte gewoon met haar armen en benen en alles pfff. Ik raak gelijk overprikkeld als ik eraan terugdenk!
Nochtans kan af en toe eens helemaal niets doen (serietje kijken, …) ook heel nuttig zijn. Iets met zelfzorg enzo
Ik omschreef het niet helemaal goed. Ik kan dat niet overdag. Ik de avond als voor mijn gevoel alles gedaan is wat gedaan kan/moet worden lukt dat me wel. Ik kijk elke avond voor het slapen 1 of 2 afleveringen van een serie. Wel vaak een serie die ik al gezien heb zodat ik niets mis als mijn gedachten weer alle kanten op schieten.
Je kunt toch ook juist ontspannen van dingen doen? Voor mij werkt dat in ieder geval 100x beter dan ‘bankhangen’ of yoga ofzo. Daar word ik enkel kriegelig van.
Mee eens. Dat heb ik met schoonmaken. Daarvan ontspan ik 100x beter dan van overdag op de bank nietsen. Dat schoonmaken zorgt niet voor lichamelijke rust maar absoluut wel voor geestelijke rust, mijn hoofd is die paar uurtjes namelijk even helemaal leeg en mijn gedachten staan dan volledig uit.
Haha ik typ net zo een beetje hetzelfde. Ik vind het wel jammer dat ik niets heb (op een massage na, maar dat doe ik niet meerdere malen per week of zelfs wekelijks) waarmee ik en lichamelijk en geestelijk helemaal even tot rust kom en alles op "uit" staat.
Ow ja herkenbaar, hier ook.een rusteloos typje haha. Ik heb in therapie wel geleerd hoe ik met dit gevoel kan omgaan. Ik heb nu twee dagdelen in de week waarin ik verplicht niets doe, behalve de kids, koken enzo. Maar dan ga ik echt lekker luieren verder. De rest van de week knal ik wel gewoon lekker door haha. Maar ben al heel blij zo, hierdoor voel ik m niet meer overspannen.
En kun je die 2 dagdelen ook echt je verstand op 0 zetten? En wat voor oefeningen heb je gedaan om dat te leren bij therapie?
Wat ik trouwens doe om te ontspannen, behalve Netflix. Twee keer in de week een uur wandelen en dan lekker in bad. Ook heb ik een bij baantje buiten huis, om even andere praat te hebben. Dat geeft ook energie.
Ja eigenlijk wel. In therapie heb ik cognitieve gedragstherapie gehad waarin je je eigen gedachten en overtuigingen onder de loep neemt. Mijn vader vond mensen die op de bank hangen altijd lui. Dus als ik dat deed kreeg ik onbewust een rot gevoel. Dat kwam daar dus weg. Dat soort dingen. Doordat ik mezelf echt toestemming geef om die twee dagdelen te relaxen, kan ik me eraan overgeven en het levert me ook veel op. Maar dit proces duurt al wel twee jaar, van overspannenheid tot ontspannen op de bank. Niet gemakkelijk, wel belangrijk
Wij hebben ook een bad en zelfs daarin kan ik niet ontspannen. Dan kijk ik om me heen en zie ik altijd wel iets in de badkamer in dit geval wat ik kan doen en dat doe ik dan ook weer meteen als ik uit bad stap. Meestal is dat dan ook eerder dan gepland door die gedachten die in mijn hoofd over uren maken.
En als je dan een serie gaat kijken of een boek gaat lezen? Met een lekker kopje thee erbij, maskertje op, beetje tutten.. ik kon het eerder ook niet. Maar oefening baart kunst haha. Succes, is niets aan als je aldoor in je hoofd zit.
Dat soort dingen lukken me alleen in de avond laat, als alles wat ik die dat wilde doen gedaan is en het liefst nog als ik al voorbereidingen heb getroffen voor de dingen die ik de dag erna wil doen. Overdag lukt het me niet. Beetje met dezelfde onderliggende gedachte die jij noemt. Niets doen en op de bank zitten overdag voelt voor mij ontzettend lui. En ik moet denk ik leren dat af en toe lui zijn niet erg of zelfs goed is. Mijn beste vriendin is dus ontzettend "lui" die is weer jaloers op mijn nooit uitstaande gedachten en het altijd doorgaan. Ik zou juist weer wel wat van haar luiheid willen hebben.
Ik houd nu al van dit topic. Ik ben ook zo. Kan absoluut niet stil zitten en een film afkijken is echt een ding. Geef mij maar series, dat gaat net aan. Alleen als ik geen afleiding heb dan gaat het iets beter. Altijd bezig zijn. Ik mis af en toe de uit knop..
Dank voor alle reacties. Heb weleens pilates gedaan en dat vond ik wel lekker op zich. Maar daarna ging ik dan nog ff spinnig doen, Haha schildklier is weleens geprikt en was goed. Helaas is de jongste weer gaan spugen vandaag. Als 3 weken af en aan ziek, pff. Twee weken terug 1 dag gespuugd, toen 2 dagen uitgeziekt, vorige week vanaf zaterdag 3 dagen koorts en enorm hoesten. Woensdag en vandaag weer uitzieken en net dus weer gaan spugen, wanneer houdt dit op? Morgen even de HA bellen... gelukkig is je steeds niet super ziek maar ik begin me nu wel zorgen te maken. Ben altijd doodsbenauwd voor hersenvliesontsteking... Steeds als er eentje ziek is dan was ik beddengoed op 90 graden, knuffels ook. Alle handgrepen ontsmet ik en extra toilet schoonmaken en veel ventileren... Maar toch weer ziek, heb dit nog nooit gehad, 3x achter elkaar. Dus morgen weer een hele dag thuis... s Avonds kan ik wel goed niksen hoor, lekker Netflix of docu’s kijken. Maar overdag vind ik het lastig. Vandaag op m’n gemakje gepuzzeld met de jongste, 1 op 1 bewuste aandacht voor de kids vind ik belangrijk omdat ik weet dat ik anders constant bezig ben. we zien wel hoe we morgen doorkomen. Het druist tegen m’n principes in om m uren achter de iPad te zetten maar denk dat ik dat morgen toch maar een keer toelaat...
Herkenbaar. Ik werk 3 dagen en volg een studie. Jongste gaat nog niet naar school. Zit dus 2 dagen thuis en ik ben kapot aan het einde van de dag. Ik MOET iets doen. Begin bij opstaan gelijk met huishouden. Is dat klaar? Hup, op de fiets of in de buggy en ergens heen. Bibliotheek,visite, speeltuin, zwemmen etc etc. Genoeg op pad geweest? Hup weer verder in huis. Ramen zemen, keuken, badkamer. Altijd wel iets wat ik van mijzelf moet doen. Als het regent en weinig mogelijkheden heb om buiten dingen te doen vind ik mijn dag ook laaaaaang duren. Al ga ik rustig in de stromende regen de fiets op om ergens naar toe te gaan , alles om maar niet de hele dag binnen te zitten. Echt, ik ben kapot aan t einde van de dag
Zo herkenbaar. Dit was de voorbode voor mijn burnout / depressie. Jaren zo geleefd. Nu ik een burnout heb lukt het me nog niet goed te niksen. Idd, het gevoel enorm lui te zijn.