je hoeft dus niet altijd een eigen bijdrage te betalen. Zoals eerder verteld ben ik verzekerd bij groene land (4*), en ik heb echt nergens voor moeten betalen. Ook niet voor de eigen bijdrage, poliklinische bevalling(nu was mijn medisch) etc. Echt ideaal.
In Rotterdam gaan ze nu kraamzorg en poliklinische bevallingen voor minima volledig vergoeden, omdat de kindersterfte daar hoog schijnt te zijn. http://www.ad.nl/rotterdam/stad/2376276 ... inima.html
Ik betaal zo'n 140 p.p bij menzis, dus zo'n (280 samen)maar kreeg wel alles vergoed. een na beste pakket. Vaak vals een 'verplichte'ziekenhuis bevalling daar ook onder hoor.(jongeren) Valt al in de basis.
bij mij zeiden ze ook dat ik niks vergoed kreeg ik heb vandaag me rekening terug gehad. 210 euro moest ik betalen, maar kreeg toch nog mooi de helft terug. dus altijd proberen!
Ik werk zelf bij VGZ en wat velen dus blijkbaar niet weten is dat alles betreffende zwangerschap, bevalling en kraamzorg NIET voor het Verplichte Eigen Risico meetellen. Dus die het wel in rekening gebracht hebben gekregen. Ik zou maar even snel gaan bellen.... Ik geef toe: Ook bij VGZ gaat het wel fout, maar daar worden correcties op gemaakt.....en dus telt het dan niet meer mee voor het eigen risico.
Geldt dat ook voor bloedonderzoek nav zwangerschapssuiker? Want daar moest ik zelf wel voor betalen. Ik ben verder overigens een tevreden VGZ-klant (is ook wel eens leuk om te horen, toch?).
Nee helaas niet..alleen de verplichte bloedonderzoeken. Het is altijd leuk om te horen dat er mensen tevreden zijn. Je krijgt meestal de mensen die niet tevreden zijn aan de telefoon.
ik las iets over collectief overstappen halverwege het jaar. wie weet of dit ook bij het trias kan mijn man is van baan veranderd en zou nu dan bij zijn huidige werkgever collectief kunnen of kan dit ook pas begin van het nieuwe jaar?
zo kreeg ik laatst een rekening, met een bedrag van 12 euro wat stond onder ordertarief. geen hoog bedrag, maar vroeg me wel al wat het was. heeft tot heden niemand mij kunnen vertellen. die dag moest ik naar het ziekenhuis vanwege bloedingen in de zwangerschap. vgz antwoorde mij dat dit niet onder vergoeding valt alleen kosten omtrend bevalling vallen hieronder. wij hebben een aanvullende gezinspolis. het was nog mooier, toen ik een keer belde en een jongen aan de telefoon kreeg die vertelde dat de eerste 150 euro onder eigen risico viel. dit moest ik hem uitleggen dat dat niet zo was. nadat die het na ging vragen gaf die mij gelijk. tja, daar ging dus ook wat fout ja, maar vind het wel een rare fout van een telefonist van vgz. uiteindelijk heb ik het bedrag maar betaald, want als je blijft bellen naar het betaalde nummer kom je onderhand nog duurder uit.
Collectief overstappen kan alleen als hij bij de huidige baas een collectief heeft en naar een andere baas gaat die ook een collectieve overeenkomst heeft. Als hij nu individueel verzekerd is (zonder collectief) kan hij niet zo overstappen, dan moet hij wachten tot 1-1-09
Ik heb gekeken in de voorwaarden van CZ: poliklinisch bevallen in ziekenhuis word wel vergoed bij basisverzekering, alleen komt er een bijdrage bij van 14,50. Bij de jongerenverzekering kan je je daar niet aanvullend voor verzekeren. voor de kraamzorg geldt iets van 3,70 per uur.