Ja, in de zorg heb je wel een CAO en pensioenopbouw idd. Goede om mee te nemen in m’n overwegingen dat je dat dus niet hebt in het vak van goudsmid. Had ik eerlijk gezegd nog niet zo bij stilgestaan, al denk ik nu: stom dat ik daar zelf nog niet aan had gedacht. Wat jij zegt over een hobby: dat is ook wel hoe ik het zie: bepaalde dingen heeft een mens in zekere mate nodig in zijn/haar leven. Maar dat wil nog niet zeggen dat je dat dan persé in je werkveld moet kunnen halen. En dan is een hobby ernaast, waarin je net dat ene missende aspect van je werk wél kan vinden, een goede aanvulling om toch in balans te blijven/ lekker in je vel te kunnen blijven zitten. Ik zal straks (in de volgende pauze van de film ) ff in een aparte post zetten aan welke beroepen ik denk.
De beroepen waar ik aan denk (in willekeurige volgorde): - edelsmid/ zilversmid/ goudsmid - berger (van autowrakken) - receptioniste/ telefoniste en/of administratief medewerkster - uitvaartverzorger (of evt. werken in een hospice) - hier vergeet ik steeds de correcte term, maar de functie houdt in dat je mensen helpt om het financiële plaatje weer op de rit te krijgen. - en met de deur op een iniminie klein kiertje (vandaar expres een paar regels ertussen): weer iets in de zorg. Met dit werkveld ben ik reeds bekend dus hoef daar iig. geen visie van anderen over te hebben Zoals jullie zien: enorm divers (en dat maakt het er niet makkelijker op)!
Haha mooi (maar zéker helder) omschreven zo We hebben wel wat ondernemers aan de kant van m’n schoonfamilie, dus zal hen ook zeker om hun visie vragen. Zijn sowieso wel goeden om mee te sparren, m’n schoonfamilie Al is m’n schoonmoeder niet zo goed in dingen vanuit meerdere perspectieven bekijken, maar daar kijk ik wel doorheen
Ik kan altijd even kijken of zoiets bestaat voor de richtingen die m’n interesse hebben! Dankjewel voor je bericht!
Kijk eens of bepaalde eigenschappen nodig zijn voor een bepaald beroep. Als je dat weet, dan kun je voor jezelf nagaan of jij deze eigenschappen hebt of hierin leerbaar bent. Zijn deze eigenschappen juist niet jouw sterkste punten, dan moet je je afvragen of je er wel gelukkig van gaat worden als je steeds iets moet laten zien wat eigenlijk niet zo goed bij je past. Zet ook eens op een rijtje wat je graag terug zou willen zien in een nieuwe baan. Hierbij mag je aan alles denken, uren die je wilt werken, taken die je leuk vind en goed kan, waar wil je meer van in je werk en wat de wil je juist niet meer. Succes met je zoektocht.
Dank voor je bericht Goede tips ook. Jammer genoeg voor mij vind ik niet alleen heel veel interessant, maar sluit ik ook bij alle banen die ik heb genoemd goed aan. Dus van daaruit valt er weinig aan het lijstje te schrappen vrees ik.. Je laatste alinea ga ik wat mee doen Zo kwam er laatst nog iets voorbij wat m’n interesse trok, maar toen ik me bedacht dat je dan altijd de drukte in gaat als je naar je werk moet én van je werk af komt, leek het me ineens een minder goed idee om daar tijd in te gaan investeren vwb. onderzoeken of het écht iets voor me zou zijn. Dus hoe snel die het lijstje op kwam, zo snel was ie er dus ook weer vanaf
@Narcisje: zou jij voor mij kunnen beantwoorden hoe het ging toen jouw vader berger was: waren dat heel onregelmatige uren of was er wel een basisrooster?
Er is hier iemand op ZP die uitvaartverzorgster is dacht ik (of de opleiding daarvoor doet, kan ook). Iemand enig idee wie ik bedoel? Zo ja, of je diegene dan wil taggen voor me alsjeblieft
Ik denk dat uitvaartverzorger, administratief bediende/receptioniste en budgetbeheerder/budgetplanner/... wel veel werkzekerheid biedt... Zeker die laatste gaat enorm belangrijk zijn. Ik zou ook kijken naar hoelang de opleidingen zijn? Doe je bv. betaalde stages of onbetaald? Budgetplanner zou ik even contact opnemen met zoiets als het OCMW (= Vlaanderen) gewoon om eens een praatje te kunnen maken met iemand die dat doet. Ik weet niet welke instantie dat doet in Nederland. Uitvaartverzorger denk ik ook dat boeiend kan zijn, eens even bij je in de buurt kijken of je een halfuurtje van iemand zijn tijd mag om even wat vragen te stellen. Wel "grappig": bij een edelsmid en berger denk ik dat er weinig menselijk contact is, bij de andere 3 + je zorg is er veel menselijk contact. Wellicht iets om ook af te wegen. Ik kom zelf uit het onderwijs, nu een bureaujob, waar ik doorgaans blij mee ben maar als er iets is dat ik mis, is het wel het constante contact met mensen...
Ik zou op een bedrijf eerder meelopen en als je wat naar je gading vindt eens navragen wat er bij komt qua studie (als t uberhaupt nodig is). Maar goed ik werk in de IT als duizendpootje, zonder IT achtergrond maar t nerdlevel is hoog genoeg en aldoende leer ik nieuwe trucen en zo her en der wat certificaten aan t sprokkelen.
Toen ik jullie CAO moest doen als salarisadministrateur vond ik t ook om te janken wat voor beloningen er tegenover stonden. Was voor mij ook echt een prehistorische CAO zowat...en nog discriminerend qua parttime/fulltime ook (melding van gemaakt overigens). Ik liet de fulltime bonus in overleg met de werkgever pro rato uitkeren naar de parttimers. CAO of niet, aan sommige zaken moet je je vingers niet branden al was werkgever natuurlijk iets minder happy over de kostenpost.
Mijn vader werkt nog steeds als vrachtwagenchauffeur/berger. Hij werkt voor een allround bedrijf maar doet vooral ANWB ritten, waarbij hij dus auto's ophaalt die in het buitenland zijn gestrand tijdens bijv een vakantie. Hij vertrekt maandagochtend rond 6.00u en komt als hij geluk heeft op vrijdagavond thuis, en anders op zaterdag. Dit lijkt me voor jou niet echt haalbaar maar er zijn ook collega's die alleen binnenlandse ritten doen natuurlijk. Mijn vader vindt dat fysiek te zwaar, waardoor hij dus alleen lange stukken rijdt.
Daar heb je wel een goed punt: vooral berger heeft natuurlijk een stuk minder persoonlijk contact. En een edelsmid idd. ook minder dan de andere beroepen. Ik heb een poosje boekhouding gedaan, nadat ik uit de zorg kwam. Dat was ook wel even schakelen… Die werkzekerheid is ook waar m’n man het gisteren over had. Vind ik ook zéker een belangrijk punt om mee te nemen in m’n overwegingen.
Weet niet welke branche je in specifiek bedoelt? Waar ik werkte was geen Cao (en geen pensioenopbouw), was heel klein bedrijf. Maar andere bedrijven wellicht wel (juweliers vaak wel geloof ik).
Dank voor je berichtje Haalbaar zou het in theorie nog wel kunnen zijn, maar wenselijk allerminst zo met een gezin met 2 jonge kinderen… Ik vind het dus wel suuuperleuk om auto te rijden. En berger heeft me van jongs af aan al gefascineerd. Vrachtwagenchauffeuse spreekt me dan weer niet aan. Misschien toch maar eens rondbellen voor wat meer info en evt. een dagje meelopen
Als goudsmid kan je juist wel ook heel persoonlijk contact hebben met mensen. Denk maar aan samen met klanten zitten om een ontwerp te maken voor een sieraad. Denk maar aan bijvoorbeeld trouwringen maken/vermaken, of een sieraad ter herinnering aan iemand. Maar je kan inderdaad ook ergens terecht komen qua werk waar je alleen maar het werk uitvoert aan de werkbank, nieuw en/of reparatiewerk. Zilversmid is trouwens meer grotere voorwerpen smeden, veel hamerwerk. Was op de opleiding echt specialisatiejaar na het goudsmeden. De benaming is verwarrend, een goudsmid werkt echt niet alleen met goud
Zeker doen, vooral als je er van jongs af aan al zo over denkt. Mijn vader werkt bij een groot bedrijf in Brabant maar dat is voor jou een beetje uit de richting, anders kon je daar misschien een keer mee rijden voor een dagje.
Daar komt het wel op neer ja (maar het heeft volgens mij een net even andere benaming). Je hebt iets van 3 of 4 beroepen die allemaal in dat straatje zitten. De zwaarste is curator en dan heb je er dus nog 2-3 onder. Staat wel op m’n laptop, maar die heb ik niet zo vaak aan staan.
Ik ben geen uitvaartverzorger, maar ik werk in een hospice. Overdag werken ze daar met vrijwilligers en alleen 's nachts is er een betaalde werknemer. Voor de zorg overdag komt er iemand van het thuiszorgteam. Ik vind het erg leuk, je hebt echt veel 1 op 1 contact met de gasten. Maar het kan ook enorm rustig en saai zijn. Over het algemeen slapen die mensen de hele nacht en moet je ze misschien 1 of 2 keer helpen met toiletgang. Pas als ze slecht liggen kan het zijn dat je meer te doen hebt, omdat je dan bijvoorbeeld morfine moet toedienen. Ik heb tijd om series te kijken in de nachtdienst, omdat het op het moment dus weer heel rustig is. Ik werk sinds mei in het hospice en heb nog niet meegemaakt dat iemand kwam te overlijden in mijn dienst, wel dat iemand net was overleden. Mocht iemand komen te overlijden in mijn dienst heb ik wel een aantal regeldingen, maar de laatste zorg wordt gedaan door het uitvaartpersoneel. Er is een vrijwilliger die gaat werken als uitvaartverzorger en ik moet eerlijk zeggen dat dat beroep mij ook wel wat lijkt. Maar voor nu, met de kinderen, vind ik de nachtdiensten heerlijk.