Hoi allemaal. Zelf heb ik een kindje wat naar mijn idee snel is op verschillende gebieden. Daar ben ik natuurlijk erg trots op, maar merk ook echt behoefte aan andere die met dezelfde dingetjes zitten waar je tegenaan loopt. Ik weet dat er op een andere site ook een forum is voor kindjes met hb, ook voor peuters, maar ik dacht, miss kunnen we hier een club maken met dit onderwerp. Ik weet zo ie zo niet of het mag en hoe het werkt, maar als eerste is het van belang of meerdere mensen dit leuk vinden. Ik hoor dus graag jullie reacties hierover.
hb is hoogbegaafd, bij jongere kinderen heb je het over een ontwikkelingsvoorsprong, hoogbegaafdheid is pas vanaf ongeveer 5 / 6 jaar te testen, een ontwikkelingsvoorsprong kan, en is vaak, tijdelijk. Maar ik geloof dat een ontwikkelingsvoorsprong wel altijd voor hoogbegaafd gaat
Leuk initiatief maar ik ben zelf meestal op het HB-forum te vinden als het over dat onderwerp gaat. De reden is dat daar mensen zitten die je begrijpen en die niet meteen denken "daar heb je weer zo'n opschepmoeder"
Klopt, daarom vind ik dat ook een fijne site, maar de reden om het (eventueel) ook hier te zetten is om met wat meer mensen hierover te kunnen schrijven...
@debbrunschot mag ik vragen waarmee je kindje snel is? Soms heb ik het idee dat ons meisje snel is maar heb weinig vergelijkingmateriaal. Ze kan tot 40tellen, cijfers herkennen en benoemen, plaatjes aan cijfers linken, 3 voorleesboeken (begonnen met voorlezen toen ze 2jaar werd) uit haar hoofd en nog wel meer dingetjes. Ben daarom erg benieuwd
Om een paar voorbeelden te geven: Kleuren kan ze al ongeveer een half jaar ook licht en donker Gebruikt vaak lange zinnen van 7 of meer woorden is normaal voor haar Heel bewust een kleurplaat kleuren, dus voeten, handen, neus (nog niet helemaal binnen de lijntjes hoor) Begrijpt heel erg veel, verbeterd ook continu iedereen zoals kijk een vis, zij, nee is geen vis is een dolfijn. En, ik had haar iets anders gegeven als toetje omdat ze het niet lekker vond, vraag ik terwijl ze nog aan het eten is, was dit wel een lekker toetje, zij nee mama, nog steeds lekker toetje. Getallenrijksen opnoemen doet ze wel 'raar' 1,2,7 tm 17. Maar met bv 3 lammetjes zegt ze wel, kijk mama 3 lammetjes. Verder het blijven vragen, wat is dat,waarom, wat staat daar,etc. maar het pas goed vinden als ze écht antwoord heeft en het ook onthouden. Letters vind ze ook super leuk, wil ze heel graag, ze kan een paar letters goed, dat gaat de laatste paar dagen erg snel. Ook met haar motoriek, zoals koprollen en op 1 been staan (een aantal seconden maar hoor), ze vind zichzelf dan een ballerina,haha Zoals ik al begon, het zijn een paar voorbeelden, weet niet naar wat voor een dingen je op zoek bent.
Hoi, Ik ben met mijn dochter toen ze 2 was via kind en gezin (België) doorgestuurd naar een kinderpsycholoog, omdat ze op kind en gezin vonden dat ze wel heel erg voorliep op haar leeftijd, en dat mijn dochter zichzelf heel hoge eisen oplegde van dingen die ze volgens haar "moest" kunnen. We zijn er toen niet onmiddellijk mee gegaan, maar toen ze ons een half jaar later op school (in België gaan ze vanaf 2,5 naar school) weer aanspraken over die voorsprong, zijn we toch maar gegaan. Er is hoogsensitiviteit uit de bus gekomen, en meerbegaafdheid. Of ze echt hoogbegaafd is, kunnen ze nu nog niet testen. We hebben daar geleerd hoe we haar kunnen helpen en sturen om nieuwe dingen te leren, maar ook hoe we haar moeten opvangen als ze zichzelf weer eens te hoge eisen oplegt. Door haar hoogsesitiviteit had ze het ook een tijdje moeilijk om contact te maken met andere kinderen, maar dat gaat nu gelukkig goed. Ik vind het ook moeilijk om er over te praten omdat je dan over komt als een opschepper. Er zijn dan ook maar heel weinig mensen waar we het tegen verteld hebben, we zullen wel zien hoe het verder gaat.
@timonneke: mja daarom zijn veel mensen van hier ook deels opgeschoven naar dat andere forum gewoon omdat je daar normaal bent ipv een opschepper en dat mensen daar inzien dat het kunnen rekenen en lezen als je 4 bent weldegelijk een probleem kan zijn ipv enkel handig
Mijn dochter loopt ook ver voor en nee niet om op te scheppen. Mijn zoontje loopt 6 tot 12 maanden achter. Mijn dochter wordt bijna 5 kan schrijven, rekenen met aftrekken en optellen, lezen van woordjes, deed in groep 1 opdrachtjes van groep 2 en nu van groep 3, kon met 3 fietsen zonder zijwieltjes en met 4 naast me op der eigen fiets naar school rijden, kan der eigen veters strikken, legt puzzels van 100 stukjes zonder problemen.ze gaat net zolang door tot iets lukt en zolang ze een uitdaging heeft verveelt ze zich geen seconde er gaat er hellemaal voor. Op peiterspeelzaal legde ze al puzzels van 30 stukjes. Kan zelfstandig op de pc website opzoeken om te spelen, etc. Of ik hier trots op ben, ja tuurlijl maar of het voor haar leuk is. Nee. Haar klasgenootjes zijn nog lang niet zover waardoor ze zich snel verveeld. Hun leren nu het alfabet terwijl zij het al kan Schrijven. Hun spelen nog met kleine puzzels terwijl zij zich dood verveeld en ze zo neerlegt zonder na te denken. Als groep 1 kleuter kon ze het prima vinden met groep 2. Nu al haar vriendjes naar 3 zijn noemt ze school saai terwijl ze het altijd leuk vond al deed ze sl groep 2 opdrachten. Het is deze week begonnen en de juf kwam vandaag naar me toe dat ze zich niet lang kan concentreren omdat ze het allemaal al kent. Terwijl klasgenootjes vol spanning leren over de dagen en de cijfers etc zit zij zich dood te vervelen. We gaan het nog even aankijken en anders wordt ze getoetst voor groep 3 en mag eventueel alsnog instromen. Mijn dochter is dol op nieuwe dingen en leert graag. Ze kan zich goed concentreren zolang het leuk is en ze het echt nog moet leren. Ik heb altijd geroepen dat ik haar niet korter wil laten kleuteren maar kom er nu op terug. Als het voor haar beter is ga ik dit zeker doen. Ze moet nu nog 5 worden maar volgens de juf zou ze groep 3 makkelijk aan kunnen
@lovewinnie: spannend wel En alles beter dan niet op je plek zitten in de klas zijn wij inmiddels wel achter
Nouja mij maakt het niet uit.. ik schuif wel aan als je er toch eentje maakt Frustratie genoeg voor wel 6 fora
Ik doe mee hoor! Hier ook zo'n snelle, sinds een paar weken leest ze haar eerste woordjes met hakken en plakken. Het gaat gewoon razendsnel, ze pakt het zo snel op. Ik probeer ook steeds gewoon weer andere niet-schoolse dingen te verzinnen, om de schoolse stof ook maar gewoon straks op school te laten gebeuren. Maar onbewust leert ze gewoon al ontzettend veel... Spelen is leren! Het lijkt me heel interessant om mee te kletsen over onze guppies!
Hier geen hoogbegaafd kindje (voor zover ik weet), maar wel een snelle. Hier ook al een aantal woordjes lezen én schrijven. En ze raakt zoooo gefrustreerd als ze niet meteen een letter juist kan schrijven!! Dus nee, dat is zeker niet altijd leuk. Vind het wel een interessant onderwerp. Trouwens wel 'eng'; ze heeft een geheugen als een olifant en haalt moeiteloos feiten terug van 2 jaar geleden, die andere mensen zijn vergeten. Ook bijvoorbeeld een liedje wat ze 'ooit eens' heeft gehoord kan ze meteen benoemen en/of meezingen. Eénmalig heeft ze zelfs verteld dat ze naar het ziekenhuis geweest is en wat er daar allemaal gebeurd is. Ze was toen 3 maanden. (weet dat het raar klinkt, veel mensen geloven dat ook gewoon niet )
Lucia, gewoon toch eens naar kijken. Je hoeft je echt niet opschepperig te voelen als je zegt dat je wel denkt dat je kindje HB is. Het kan gewoon zo zijn! Je meisje loopt in ieder geval voor hoor, lekker laten gaan!
@lucia: mja zo weet onze dochter nog precies welke zwembroek ze had toen ze een half jaa roud was dat wij ons die vroege tijd niet meer kunnen herinneren.. betekent denk ik niet dat je als klein knid die vroege tijd ook niet kunt herinneren.. voor hen is het veel korter geleden en zeker een ziekenhuisopname is best heftig. en sowieso zijn peuters/kleuters officieel nooit hb dus dat scheelt stickertje doet er niet toe.. lezen en schrijven nog voordat ze naar school gaat betekent in ieder geval dat ze voorloopt op de gemiddelde kleuter
@Saskia; ze gaat wel naar school. België. Maar de juf zegt ook dat ze wel erg pienter en volwassen is voor haar leeftijd.(Daar is lezen en schrijven ook helemaal nog niet aan de orde, in de volgende klas beginnen ze langzaamaan met hun voornaam schrijven. Aan het einde van de 3e kleuterklas 'moeten' ze die kunnen schrijven. Zij schrijft vlot haar voor- en achternaam. ) Ja ik geloof er ook echt in dat ze zich dat kunnen herinneren! Maar ik stelde hier eens de vraag of het zou kunnen dat ze zich dat herinnerde, omdat ze ALTIJD krijste als iemand nog maar in de buurt kwam van haar oor (was ooronderzoek toen) of ze een witte jas zag, en 90% reageerde gewoon dat dat helemaal niet kon. Gelukkig is ze nu wel over haar 'trauma' heen.
oh sorry.. even niet gezien waar je vandaan kwam nouja.. zolang het goed gaat gaat het prima toch? hier is het hoop gedoe omdat het op school wel goed gaat aldsu de juffen.. maar thuis is ze helemaal de weg kwijt zegmaar dus wij vinden het wel een probleem denk overigens dat meeste kinderen het niet zouden herinneren.. maar ik kan me NIET voorstellen dat zoiets geen indruk maakt wellicht geen bewuste indruk.. maar wel onbewust eentje die lang nog invloed kan hebben. mijn dochter is trouwens gek op artsen.. (snap er niks van) maar laatst moest de vervangende arts in dr oor kijken.. nou half uur later had ik het al opgegeven en hij had nog niets gezien pas toen hij aanbood dat ze bij hem mocht kijken gaf ze toe. (hij hd ook verschrikkelijk harige oren.. dan had ik ook gezegd van prima.. als ik dan niet in die oren zou hoeven kijken.. )