Hoi allemaal, Ik vertel even mijn verhaal: Ik ben er vorige week achter gekomen dat mijn schilklier wat traag werkt. Ik kwam hier achter nadat ik via de HA verwezen ben (na 4 lange cyclussen van 2 maand elk, ben in maart getopt met de pil) naar de GYN. Ik heb wel een eisprong alleen om de 2 maand. Waarschijnlijk als gevolg van de traag werkende schildklier. Nu ben ik sinds 4 dagen aan de thyrax, moet naar de internist om op de juiste dosering te worden ingesteld. De GYN denkt op een natuurlijke manier zwanger te kunnen worden als de schilklier functie weer op orde is. Wie van jullie maakt dit ook mee of heeft dit mee gemaakt en is na behandeling met thyrax ( snel ) zwanger geraakt? Zou graag ervaringen horen. Alvast bedankt. gr enne
hey, ik ben zelf ook aan de thyrax, en inmiddels goed ingesteld. Mijn zus heeft ook een te trage schildklier, veroorzaakt door hashimoto en die is net bevallen van een gezonde dochter . Je kan gewoon zwanger raken als je goed bent ingesteld, wel moet je goed onder controle blijven staan en als je zwanger bent direct bloed prikken voor controle. Als je zwanger bent is er een verhoogde kans op een miskraam. Het kan wel even een poosje duren voor je goed bent ingesteld trouwens, maar dat ligt aan je waardes. Ik ga zelf nu bijna met de eerste 'echte' ronde beginnen, met clomid. ben dus ook heel benieuwd hoe het gaat hopelijk gaat het snel goed met je schildklier zodat je cyclus weer normaal word!
Hoi, Bedankt voor je reactie. Ik heb al eerder een te trage schildklier gehad een aantal jaren terug. Toen was het niet nodig hier medicijnen voor te slikken .Heb toen elk jaar mijn bloed laten prikken en het herstelde weer. Nu was het weer wat te traag en ivm zwangerschaps wens nu toch maar aan de thyrax. Mijn waarden zijn tsh 34 en t4 6.7. Ik val steeds af ( nog )en was duizelig. Hoe lang duurt zo iets dat instellen, en hoe vaak moet je dat dan contoleren de eerste tijd? Waar hangt dit van af? Heb nu een recept voor twee week 1 tablet, 2 week 2 tabletten en twee week drie tabletten. Verder nog geen internist gezien. Wel de gyn. en de ha dus. Wat waren jou klachten en hoe voelde je verschil toen je met de thyrax begon? Had jij ook wel een eisprong? Ik heb verder nergens last van wat op een te trage schildklier duidt, alleen 4x een cyclus van 45 dagen.
Ik heb ook hypothyreoidie en ben sinds febr. dit jaar ingesteld op Thyrax. Ik ben kort nadien zwanger geworden maar kreeg een miskraam. Ik heb veel goede verhalen gehoord over goed ingestelde hypo-dames die nadien gezond zwanger werden. Hopelijk is dat voor mij ook weggelegd want we wachten al wel errug lang en door de schildklier heb ik nu ook al 3 mk gehad. Omdat bij ons vermoedelijk alleen mijn schildklier roet in het eten gooit, is er lang niets gedaan in de MMM. Nu mogen we alsnog met IUI starten, maar er is geen medische onderbouwde reden voor. Gewoon omdat het een kleine extra kans creëert.
ik heb ook een traagwerkende schildklier. duurt lang voordat het helemaal goed ingesteld is. ik moet om de 6 weken bloedprikken. ik zit nu op 3 tabletten van 0,025 mg. als het goed is ingesteld zou je cyclus ook weer wat regelmatiger moeten worden. bij ons maakt het niet zoveel uit op dit moment, want mn man heeft geen zaadcellen. mijn klachten zijn vooral: onregelmatige cyclus, erg moe, traag, aankomen in gewicht, vergeetachtig, depressief, vocht vasthouden
instellen kan idd wel even duren, maar dat ligt aan je waardes. @enne mijn klachten waren, duf, depri, geen energie, koud ,spierpijn, slechte concentratie, vocht vasthouden en hele droge ogen. Gewichtstoename had ik niet, was juist te dun. Nu voel ik me een stuk beter, maar als ik te druk doe heb ik nog wel klachten. Ik heb geen eisprong maar dat komt omdat ik pco heb helaas. Ik begin deze maand voor het eerst met clomid, dus ben benieuwd of ik nu wel een eisprong ga krijgen. Hoop voor je dat je cyclus snel weer op regel is! en dat je goed ingesteld staat. Misschien kun je vragen of de huisarts je door wil verwijzen naar een internist? Die weet er net wat meer van, ook met betrekking tot zwanger worden enzo. @anouk wat jammer dat het een miskraam is geworden. hoop voor je dat je snel succes hebt met iui en dat alles goed gaat!
Hoi, Bedankt voor jullie reacties. Ik ga donderdag naar de internist ik was door de GYN waar ik vorige week was i.v.m lange cyclus al meteen doorverwezen. Emma, Hoe weet je dan dat je geen eisprong hebt? Bij mij kon mijn GYN aan mijn temp. metingen zien dat het wel zo was maar eens in de 2 maand. En hoe weet je dat je pco hebt? Is toch met meer dan 12 blaasjes die zichtbaar zijn in je eierstok ofzo iets? IK voel me niet depri of extra moe, val af ipv aankomen.En zoveel haar verlies. Ik hoop dat ik snel gewoon spontaan zwanger raak nu ik begonnen ben met thyrax. Voor jou, ik heb veel positieve reacties over clomid gebruikers gehoord. Zijn jullie al lang bezig? Voor de andere meiden, Veel succes kan me voorstellen dat de terleurstellingen erg zwaar zijn en erin hakken.
@enne ik heb een inwendige echo gehad en een bloedonderzoek, en toen zei de gyn dat ik pco heb, ik kan wel heel af en toe een eisprong hebben, 1 keer in het jaar ofzo haha Ik had in beide eierstokken veel follikels inderdaad. Ik heb morgen de laatste primolut pilletjes en dan wanneer ik ongesteld word moet ik beginnen met clomid voor het eerst. Ik ben al wel een jaar en een paar maanden van de pil af.. Mooi dat je bent doorverwezen! Nu hopen dat je cyclus zich snel herstelt @ mari, wat jammer dat het nu niet zoveel uit maakt.. wat is dan nu voor jullie de volgende stap? Fijne dag!