wat vervelend dat je zo lang moet wachten zeg, alsof het niet al spannend genoeg is! Ik moet zelf maandag 3 nov bloed prikken voor de NIPT, dit bloed gaat dan naar Gendia in Antwerpen waar ze de test uitvoeren. Ik heb niet zoveel vertrouwen in de Combitest omdat het een kansberekening is vandaar dat ik direct voor de NIPT heb gekozen. Ik weet dan ook eerder of er iets afwijkends is waardoor we wellicht sneller voor vervolgonderzoek terecht kunnen.. Meid ik snap dat je je zorgen maakt maar er zijn zo ontzettend veel verhalen van vrouwen die een verhoogd risico hadden volgens de combitest en alsnog een gezond kindje kregen. ik heb zelf een kennis die ook een negatieve NIPT uitslag kreeg maar uit de VWP bleek alles goed te zijn en ze heeft nu een gezonde zoon. Probeer positief te blijven! lfs, Dorri
Hi Dorri, Bedankt voor je berichtje. Dit is mijn eerste zwangerschap en als ik nu de keus nog een keer moest maken, zou ik de combinatietest inderdaad lekker laten voor wat het is en direct een Nipt laten doen. Dan heb je uiteindelijk dezelfde uitslag, alleen zonder de zwarte 'doemwolk' die nu al 2 weken boven mijn hoofd hangt. Plus dan zou ik het al laten doen in week 10/11, ipv van week 13 en is de tijdlijn gelijk weer heel erg anders. Ik probeer inderdaad positief te blijven maar het is heel erg moeilijk. Hoe langer het duurt, hoe erger het wel lijkt te worden. Jij veel succes met bloedprikken de 3e en ik hoop dat je snel een goede uitslag mag krijgen! Xx
Hier geen ervaring met de nipt in combi met de TRIDENT studie. Ik vind het Nederlandse beleid hier weer enorm bekrompen in, dus wij zijn zonder combinatietest af te wachten richting België gegaan. Zowel Antwerpen als Brussel stuurt het bloed naar Amerika, waar het bepaald wordt. Hier met 10 dagen de uitslag. Wil je heel veel sterkte wensen met wachten. Killing is dat, zeker als je al weet dat je een verhoogd risico hebt. Hou moed hoor! De kans dat het wel goed zit is altijd nog vele malen groter!!!
Dankjewel voor je bemoedigende woorden. Het Nederlandse beleid is inderdaad belachelijk. Ik heb gisteren de stoute schoenen aangetrokken en zelf het Erasmus gebeld. Aangezien het al werkdag 12 was. Maar de dame van de klinische genetica zei dat er nog geen uitslagen waren verstuurd en dat ze nog aan het testen zijn. Dus ik heb me er nu maar bij neer gelegd dat ik niet voor a.s. dinsdag iets hoor. Dat is dan dik 21 dagen na de slechte uitslag van de combitest. Ik vind het echt armoede, zo lang wachten =( Ik probeer zo positief mogelijk te blijven maar de moed zakt me echt met regelmaat in de schoenen. Sorry voor het geklaag/gespam.
Zo herkenbaar dit. Hier ook na een verhoogde kansberekening van de combitest op trisomie 21 ( 1 op 152) de nipt laten uitvoeren in het erasmus mc. Ook ben ik na een verloop van tijd gaan bellen want werd helemaal para elke dag als me mobiel overging en ik herkende het nummer niet of ik hield de wacht voor meneer de postbode hopend op de brief. maandag 13 oktober gebeld en uitslag was bekend zou deze week iets horen. 24 sept laten prikken en 15 oktober de mooie brief in de bus!! Ruim 3 weken moeten wachten
Pfff, wat moeten jullie allemaal lang wachten zeg! Slopend is dat. Blijkbaar zijn ze toch echt nog niet zo bedreven in deze test hier in Nederland. Of het komt omdat het in studieverband wordt getest, waarbij er achter de schermen veel meer getest wordt dan waar je uitslag over krijgt.
Ik ben 42 jaar en heb morgen mijn NIPT test in Belgie (ik ben een Nederlandse die vlak over de grens in Belgie woont). Het is mjin tweede kindje. Ik weet niet of iemand het hier weet maar kun je ook meteen het geslacht laten bepalen? Gaat dat in dezelfde test? En is het wachten ook in Belgie zo lang? Ik vind het een marteling om al te moeten wachten op alle echo-momenten, laat staan op uitslagen. Pfff hopelijk is alles goed. Ik ben zo ontzettend zenuwachtig. Ik zou nu 11 weken en nog wat moeten zijn. Heb met 9 weken en 4 dagen een mooie echo gehad, verder nog niet.
Nog gefeliciteerd met de mooie uitslag Bizzy! Ik heb nog proberen te bellen met Erasmus en gyn maar nemen allen niet meer op. Net voor 5-en zal men het bandje er wel op gooien =( Ik trek het echt bijna niet meer van de spanning. Ga morgen nog wel een keer bellen. Ik vind het van de zotte dat het zo lang moet duren. Ik snap dat het een klinische studie is, maar volgens mij vergeten ze dat ze met mensen en een zeer gevoelig onderwerp te maken hebben. Het stelt me in ieder geval soort van gerust dat een uitslag die 3 weken op zich laat wachten niet ongewoon is. Ik hoop maar dat ik morgen of overmorgen een brief in de bus heb...
En Nederbelgje, geen idee of je het geslacht gelijk kan laten bepalen, vast wel! Weet alleen niet of ze dat er standaard bij doen. Wat ik lees hier is dat de test in België sneller resultaat levert, 10 werkdagen geloof ik. Maar ik zou dat zeker nog even navragen bij het ziekenhuis wat je heen gaat!
Nederbelgje, het is afhankelijk van waar je gaat. Antwerpen doet standaard geslachtsgebonden afwijkingen, Brussel doet dit als extra, alleen als je dat wilt. België is doorgaans heel snel met de uitslag. De meeste dames, incl ikzelf, hebben de uitslag met 10 dagen binnen.
Nederbelgje! Mijn vk doet t prikken dus zelf en stuurt t dan naar Gendia in antwerpen. Ik moest een formulier invullen waarbij ik ook moest aangeven of ik het geslacht wenste te weten. Ik heb vandaag bloed geprikt en heb als het goed is over 10 tot 12 dagen de uitslag! Lfs, Dorri
Pffft toen ik net thuis kwam lag de brief op de mat. Ik ben zooo opgelucht en dankbaar. Lieve dames, jullie bedankt voor jullie steun en de dames die nog op een uitslag wachten, heel veel sterkte!
Bedankt voor jullie reacties. @Dorri: ja ik ga daar eens naar vragen, dat formulier en zou willen dat het ook zo snel gaat als bij jou en de andere Belgische dames. Spanned hoor! Ik ben echt aan het aftellen nu. @ Morin: fijn dat je uitslag zo goed was, gefeliciteerd!
Ik zit een beetje in dubio. k ben nu ongeveer 6 weken zwanger en wij willen zeker screenen. Ik dacht er zelf aan om meteen NIPT te doen in het buitenland, zonder eerst de combinatietest te doen. Eventueel zouden we dan later in de zwangerschap nog een vruchtwaterpunctie willen doen. Nu is het echter zo, dat er in 2015 dingen verzekeringstechnisch veranderen wat betreft screening. Ten eerste mag niemand meer meteen een vlokkentest of vruchtwaterpunctie doen. Iedereen moet eerst een combinatietest doen. Ten tweede wordt de combinatietest ook niet meer vergoed en kost 160,- euro. Dit geldt dus voor alle vrouwen van alle leeftijden! Dat zou dus voor mij betekenen dat ik eerst rond de 500,- euro moet betalen voor de NIPT en dan nog 160,- euro voor de combinatietest, waarna ik de vruchtwaterpunctie mag laten doen. Wat is nu dus wijsheid? Toch dit jaar ook nog maar een combinatietest laten doen? Voordeel is dat het dan nog gratisis, en dat ik dan ook meteen mijn 'toegangspas' heb voor een vruchtwaterpunctie in 2015. Een ander voordeel is dat als de uitslag van de combinatietest niet goed, is, ik de NIPT vergoed krijg in NL. Nadeel is weer dat ik eigenlijk zsm de NIPT wil, en de bovenstaande weg zoveel meer tijd kost!!!
Jemig, jij bent goed op de hoogte! Dat zijn nogal wijzigingen, zeg, en daar heb ik nog niemand over gehoord. Ik heb erop gegoogeld en het lijkt inderdaad te kloppen (ik heb het definitieve besluit nog niet gevonden, maar wel de voorgestelde wijzigingen inderdaad). In jouw geval zou ik inderdaad in 2014 nog de combinatietest plannen en zelf de NIPT laten uitvoeren. Je bent rond kerst 12 weken zwanger, dus als je het nu al aangeeft, moet dat in de week ervoor (als niet iedereen met vakantie is) nog goed te plannen zijn. Dan kost de combinatietest je inderdaad niets en heb je tegelijkertijd het NIPT-traject al lopen. Ook zonder dat de vergoedingen in 2015 waren gewijzigd, had je voor een vroege NIPT-uitslag dat onderzoek zelf, op eigen kosten, moeten uitvoeren.
Ik denk dat ik dat ga doen, ja. Het is wel zo dat als de combinatietest een bepaalde uitslag heeft, je hier in NL een indicatie kunt krijgen voor een NIPT, die dan wordt vergoed. Mochten wij een indicatie krijgen naar aanleiding van de combitest, dan kan die NIPT waarschijnlijk pas in 2015 worden gedaan en dan komt die NIPT sowieso ten koste van je eigen risico (dat is dit jaar nog niet zo: nog een verandering voor volgend jaar!). Als het eigen risico voor 2015 weer 360,- is, dan vind het ik verschil met de kosten van de NIPT bij UZ Gent, nl. 465.- zodanig klein dat ik net zo lief gewoon lekker meteen met 10 weken voor de NIPT in Belgie ga!
En je moet je ook afvragen of je überhaupt op een combinatietest zult vertrouwen. Als je een uitslag van 1:500 krijgt, wat doe je daar dan mee? Dan wordt de NIPT alsnog niet vergoed, maar ben je al wel rond de dertien weken. En volgens mij (het enige wat ik weet over de nieuwe regels, haha), gaat het eigen risico weer 20 euro omhoog. Maar goed, met een zwangerschap heb je natuurlijk sowieso kosten die ten laste van je eigen risico komen: bloedonderzoek bijvoorbeeld. Succes met alles!