Hoi Hypo, Wij hebben allebei een maand adoptie verlof wat je doorbetaald krijgt van het rijk. Maar hier zit ook al de reis naar het land bij in. Dan neem ik 4 maand ouderschapsverlof op, daarbij krijg je een kleine vergoeding per maand van de overheid. Sommige cao's hebben een eigen betere regeling zoals het onderwijs en gemeente. Als ik na 4 maand weer aan het werk ga dan neemt mijn man nog 2 maand op. Het kindje zal 6 maand na thuiskomst dan 2 dagen naar kinderopvang gaan.Ik zou het kindje dan meenemen naar het kinderdagverblijf waar ik zelf werk ,maar dit is afhankelijk van de special needs die wij krijgen.Anders overwegen wij een gastouder. Ik ga 3 dagen werken en mijn man 4 dagen. Maar er is altijd mogelijkheid voor langer thuis te blijven mocht het niet goed lopen met wennen en hechten.
Zelf ben ik al een hele tijd bezig met levensloopsparen. Het is de bedoeling om dat in te gaan zitten voor ouderschapsverlof. Aangezien wij overwegen om uit Kenia te adopteren, zal ik sowieso zo'n 6-9 maanden niet kunnen werken. In die periode wil ik mijn levensloopspaarregeling laten uitkeren. Misschien dat mijn man in die periode wel in Kenia zal kunnen werken, maar dat moet hij nog verder uitzoeken bij zijn werkgever. Ook in de tijd nadat we weer thuis zijn, wil ik denk ik niet direct weer gaan werken. Dan wil ik ons kindje eerst een poosje de kans geven om hier in Nederland te wennen en zich thuis te gaan voelen. Daarna zou ik graag weer twee dagen per week ofzo gaan werken, maar of dat lukt zal afhankelijk zijn van hoe het met ons kindje gaat. Mocht het nodig zijn, dan blijf ik langer thuis. Mijn man zal waarschijnlijk wel gewoon fulltime gaan werken, of wellicht neemt hij nog wat ouderschapsverlof op, zodat hij bijvoorbeeld één dag in de week extra thuis kan zijn. Financieel zou het handiger zijn als ik wel mee ga werken, maar we redden het wel op één salaris als het nodig is verwacht ik. @Hypo, wat vervelend dat de ICSI poging zo moeizaam gaat. Ik denk dat het heel verstandig is om de VIA pas daarna te gaan doen Maar wie weet gaat deze poging wel gewoon slagen, dat zou natuurlijk fantastisch zijn! Ik duim voor je hoor! Voorlopig zijn we in elk geval volop aan het sparen om onze plannen mogelijk te maken!
Hoi Dames, Even een up-date. We zijn vandaag naar onze eerste VIA bijeenkomst geweest. Ik vond het zeer spannend en helaas waren we 15 min te laat door file. Vond het indrukwekkend en een goede ontspannen sfeer. Door deze dag heb ik gewoon nog meer zin en verheug me dan ook zeer op een adoptiekindje. Was ook 'blij' dat er meer stellen waren met de zelfde problemen en ideeen van adoptie. Je voelt je begrepen en ziet veel herkenning. Hopelijk hebben of krijgen jullie het zelfde gevoel. Ben blij dat de eerste stappen zijn genomen voelt zo ontzettend goed. Mijn dag kan niet meer stuk. Groetjes Draga
Hoi Draga, fijn dat je de eerste via dag al hebt gehad, en dat je nog enthousiaster bent geworden. Weer een stapje verder he. Groetjes Herma
@Draga, wat fijn dat het zo goed voelde, de eerste VIA dag ! Wij hebben de eerste volgende week woensdag (16 feb), ik ben reuze benieuwd, heb er veel zin in! Ik hoop dat we er net zo'n goed gevoel bij zullen hebben als jij !!
Hey dames! Fijn om de Via-ervaringen hier te volgen. Kunnen jullie ook iets meer vertellen over de inhoud? (leuk om te horen) Hoe is de groep bij jullie samengesteld? Zijn er vooral kinderloze echtparen of ook mensen die al een biologisch kindje hebben? Xxx Hypo
Hoi Hypo, Je zit in groep van ong.16 personen. Dat kunnen hetero of homo stellen zijn met of zonder kinderen. Wij zaten met 14 personen en alle stellen hadden vruchtbaarheidsproblemen. Sommigen uit behandelt en sommige nog in de mmm. Het merendeel gaat echt voor adoptie en een klein aantal was aan het aftasten zeg maar. De leeftijd lag van 27 tot 39. In de eerste bij eenkomst gaat het eerst een beetje over jezelf en dan over de biologische moeder. Je stelt elkaar vragen en moet dan over ander vertellen. Je ziet filmpjes van de biologische moeder en waarom ze hun kindje afstaan. En je praat over de adoptiedriehoek tussen bio.oudere, adoptiekind en adoptieouders. Ik moet zeggen de 3 uur vliegen voorbij (heel anders dan school) Kan zijn natuurlijk dat iedere begelieder het anders doet. En je hoeft natuurlijk niets over jezelf te vertellen wat je niet wilt. Hopleijk kun je hier iets mee. Ik vind het handboek en procedureboek ook heel helder en heb er veel aan. Groetjes Draga
@Draga, als ik jouw verhaal zo lees krijg ik er alleen maar nog meer zin in ! Het lijkt me eigenlijk ook wel fijn om zo een groepje mensen tegen te komen die in hetzelfde schuitje zitten, die met vergelijkbare gevoelens en gedachten "worstelen" en die gaan voor een positieve toekomst met adoptiekinderen! Is er ook al gesproken over landenkeuze? Hadden sommigen al een duidelijke keuze gemaakt of een duidelijke voorkeur?
@Lien, nee niet echt over voorkeur gepraat. Je hebt verschillende thema's zeg maar. Staat ook in het handboek. Ik denk dat dat nog komt. Je kunt wel vragen stellen wat niet meteen betrekking heeft op het onderwerp. Over leeftijd grens enzo. Mijn man is 39 dus als het nog 4 jaar duurt krijgen we dan een kind van 3? Of kan het op mijn naam dus dan een baby? Dat soot vragen kun je stellen. Maar je blijft authomatisch dicht bij het onderwerp. Nu zie je ook een stukje uit Spoorloos maar daar beleef je het anders dan thuis want je praat dieper over het onderwerp dus nu voelt het dichterbij. Dat geld voor mij dan en sommige vrouwen in de groep werden okk zeer emotioneel.
Wij hebben vandaag ons inlees gesprek gehad, het rapport. Het was heel positief. Wij kregen een half uur om deze in te lezen en mochten dan feedback geven maar er was niks dat er niet goed instond. Ze heeft ons precies zo neergezet al dat wij zijn en hoe we het gaan doen. Met dit rapport zijn wij zeker bemiddelbaar. Wij mogen gaan voor een kindje tot 3 jaar met een medische aandoening. Wij geven zelf aan tot 2 jaar te gaan. We hebben nu officieel de beginsel toestemming. KInd en toekomst gaat voor ons bemiddelen voor China. Wat een super dag vandaag, ook nog peettante geworden van mn zus haar kleine. Dubbel geluk!!!
@Herma: Proficiat met dit goede nieuws !! Toch weer een belangrijke stap gezet op weg naar jullie kindje ! Fijn dat het een positief en herkenbaar rapport is geworden voor jullie! Nu gaat het pas echt serieus worden. Heb je al enig idee wanneer jullie bij K&T terecht kunnen voor intake? Ook proficiat met je petekindje !
Dank je, voor Cina moet je 2 jaar getrouwd zijn en wij zijn pas bijna 1 jaar getrouwd. Het duurt dus nog wel minimaal een half jaar voor wij op intake mogen. Dan zal het papierwerk komen en rondje den haag. Als wij 2 jaar getrouwd zijn gaan onze papieren en rapport naar China. En dan is het wachten op een voorstel.
Herma proficiat met jullie goede nieuws. Jullie zijn al verder dan ons dus kunnen we weer lezen hoe het verder gaat. Toch leuk dat je ervaringen van anderen hier kunt lezen en delen. En ik wist ook niet dat je voor China 2 jaar getrouwd moest zijn dus weer wat geleerd. Bedankt voor het delen van jullie goede nieuws. Groetjes Draga.
@Herma: gefeliciteerd met jullie beginseltoestemming! Het klinkt allemaal heel positief; wat fijn voor jullie! Xxx Hypo
Heel goed Herma! Ik zeg altijd maar zo....alles vieren wat er te vieren valt! Wij hebben het handboek en de planning van de VIA in huis. We beginnen op 16 mei in Arnhem. xxx Hypo
Even een up-date Vandaag de 2e via bijeenkomst gehad. Vandaag het verhaal gehoord van een adoptiemoeder. Was zo leerzaam en herkenbaar wat ze allemaal vertelde. Dat was zeker het beste deel van vandaag. Zij kwam na de pauze en voor de pauze lieten ze kindertehuizen zien. Weer wat geleerd over adoptie. We zijn zo blij dat we nu zijn begonnen want weten nu gewoon voor de 100% dat we voor adoptie gaan. Nou dat was het dan voor vandaag. Misschien niet zo'n spannend verhaal maar wou het effe met jullie delen Groetjes Draga
Hey draga! Fijn dat je ons op de hoogte houdt! Leuk om te horen dat het voor jullie alleen maar een bevestiging is om het wel te gaan doen. xxx Hypo