hoihoi, Ik hoop dat jullie me kunnen helpen, want ik kom er even niet meer uit! Ons zoontje is precies 6 maanden en heeft nu echt behoefte aan andere voeding (hij pakt het bijna uit onze handen). Ik heb tot 5 mnd volledig bv gegeven en sinds een maand 1 bv vervangen door 1 kv. (dit vnml om zelf even op adem te komen) Vrij vlot heeft hij toen zelf de nachtvoeding eraf gelaten (daarvoor kwam hij nog 1x 's nachts) en 2 weken later ook de late voeding (rond 23u). Ineens gaf ik toen nog maar 3bv op een dag en 1kv. We zijn sinds een week begonnen met rapley, hij vindt het geweldig en wij ook! Maar rapley is echt als bijvoeding en nu zeker in het begin krijgt hij niet zoveel (of niets) binnen. Die 4 voedingen en rapley, dat is toch niet genoeg voor een baby van 6 mnd? Ik zou hem graag nog wat andere voeding willen geven (we vinden rapley super, maar willen het niet ál te strak hanteren) maar wat en hoe? Rijstebloem? Fruithapje? Groentehapje? En wanneer? Ons schema ziet er ongeveer zo uit (in de meest ideale situatie ) 7.00 bv 11.00 bv 15.00 kv 19.00 bv en daarna (niet direct) rapley Pff zie even door de bomen het bos niet meer! Bedankt alvast!
ben vergeten te zeggen (schrijven) dat hij vannacht weer 2x kwam en de avond ervoor weer een late voeding wilde....vandaar ook mijn vraag eigenlijk... misschien dat hij toen toch niet tevreden was (anders nl altijd wel) of is het een sprongetje ofzoiets?
Wij geven sinds een paar weken Rapley. Ik geef nog steeds 5 of 6x per dag bv, waarvan 1 of 2x 's nachts. In het begin is bijvoeding echt BIJvoeding en het vervangt geen bv. In het begin gaat het merendeel op de grond, dat moet je niet erg vinden; het gaat er bij Rapley om dat ze dingen in hun mond gaan stoppen en er lekker van proeven! Je zal zien dat het iedere dag beter zal gaan! Hier dacht ik ook na een week: pfff, gaat er nog wat in? En nu eet hij een volkorenboterham en aardappeltjes, groente en fruit. Bied het maar gewoon aan en geef hem zelf de regie. Hier vinden we het nog steeds een genot om hem zo te zien genieten, want hij lust echt alles! Als ik naar je schema kijk, zou je bijv. na de 11 uur voeding wat fruit of een rijstwafel aan kunnen bieden en bij de lunch een broodkorstje en wat fruit. En die kv zou ik dan voor de nacht doen als je daarna niet meer wil voeden, ze zeggen dat kv zwaarder verteerbaar is en ze er beter op slapen. Denk wel dat ze echt niet zoveel vocht uit dat kleine beetje stukjes- eten halen. 900cc heeft een baby van 6 maanden zeker nog nodig! Bij Rapley hoort eigenlijk niet het voeren met een lepeltje, pap is ook echt niet nodig hoor; brood eten leren ze zo!
@zogelukkig; wat leuk te lezen dat het eten bij jullie kindje zo goed gaat! zoals jij het beschrijft zien wij het ook voor ogen, idd als bijvoeding hoor. maar waar ik dus een beetje mee zit is dat hij ineens weer 's nachts kwam en ik bang ben dat die voedingen ondertussen bij mij zijn afgebouwd maar hij nu dus weer honger heeft. En omdat we rapley (nog) niet als een voeding beschouwen raakte ik even in de war... Ik wil niet dat hij honger heeft en vind het geen probleem om 's nachts te voeden. Ik heb onlangs de kv omgewisseld met de bvtijd zodat ik hem als laatste voeding zelf kan voeden (ook omdat ik binnenkort weer ga werken) rijstewafel is een goed idee, maar het lijkt me zo droog...?
die rijstewafel valt super mee en is niet droog. Juist het speeksel maakt het sappig. Misschien daarna een klein slokje water geven om weg te spoelen? kan je gelijk met de oefenbeker van difrax oefenen. Goed voor de mond moteriek. Anders liga. super om te proberen en te oefenen in het begin. Merk je dat hij echt bijvoeding wil kan je het altijd combineren. Ik geef nu prakjes en stukjes. Eerst een bodem leggen met het prakje en daarna met ons lekker oefenen. Heb zo een makkelijke eter nu. (me = happy)
Hoi, ik heb mijn oude schema even opgezocht en dit was het bij mij, ik denk met 7 maanden. 8uur bv- 10uur fruit 12.30 bv- 13.30 brood 16.30bv- 18.00 groente 20.30 bv TOen luca zes maanden was, ben ik begonnen met het fruit om 10 uur, dat zou je ook kunnen doen en bij de lunch een rijstwafel. Brood is moeilijker verteerbaar, vandaar de rijstwafel.Is erg lekker om op te knabbelen en babys vinden t niet droog, hoor. Luca dronk ook niet vaak maar wel voldoende borstvoeding. Avond eten deed ik denk ik vanaf zeven maanden, maar als je kindje al wat lust, kun je t gewoon proberen, Ze eten niet meer dan ze nodig hebben.
't Is op zich heel normaal dat ze wat meer borst willen als ze net beginnen met bijvoeding. Moedermelk helpt door de enzymen namelijk bij de vertering van het voedsel, en dat voelen ze instinctief aan. De eerste tijd als je bijvoeding geeft is het beste: 1 borst, meteen de hapjes, daarna een toetjesborst.
bedankt voor jullie reacties! ik ga zo gelijk rijstewafels kopen, hebben jullie nog voorkeur van een merk? en die liga, is dat 1e of 2e stap? @sweetlakecity: goed idee van die beker! gaan we zeker proberen! @sannaa: bedankt voor je schema, heb hem vanmorgen fruit gegeven en wil dan 's middags een rijstewafel gaan geven @dirksmama: dat wist ik niet van die enzymen...interessant! en het verklaart een hoop!
begin eerst met een eerste stap liga. Kijk hoe die gaan en stap bij te volgende pak over op 2e stap liga's. Daar zit tarwe in en een mooie stap richting brood om te wennen. ik haal rijstewafels bij de natuurwinkel, daar zit echt geen zout in. anders zonnatura
Ik haal rijstwafels ook bij de natuurwinkel, ze hebben daar met zout en zonder zout. Ik heb niet de ronde, maar de rechthoekige van het merk Lima. In een rijstwafel zit alleen rijst. In een liga zit ook suiker en zout en toegevoegde vitamines. Een bv-baby heeft echt geen toevoegingen nodig; hij krijgt alle goede stoffen via jou binnen! Wij dachten ook dat een boterham slecht zou gaan met de vertering, helemaal omdat ons zoontje 3 maanden lang heel erge last van zijn darmen heeft gehad. We begonnen met 6 maanden met een fijn volkoren korst en nu werkt hij zelfstandig een hele dikke volkorenboterham weg en hij heeft geen last van winden of krampen en maakt een mooie brij! Gewoon aanbieden en kijken wat hij ermee doet!
fijn dat ik zo op jullie kan 'terugvallen' ik heb hier niemand in mijn omgeving vandaar! ga morgen toch maar naar de reformwinkel, hier hebben ze het niet... ben geen voorstander van al die toevoegingen (de kv is ook van de reformwinkel), er zit geen zout in liga (1e stap) maar idd wel suiker e.d.... oja, met rapley of andere bijvoeding blijven jullie dan bv op verzoek geven of kijken jullie ook wel met een scheef oog naar de klok? en hoeveel dagen bieden jullie hetzelfde aan (ivm allergieën) voordat je een volgend stukje/soort aanbiedt?
3 dagen hetzelfde aanbieden en eerst de veilige produkten. Zoals dirksmama al zegt eerst de borst dan het voedsel. Maar...ik ben er vanaf geweken. Ik kon na lange tijd op verzoek voeden eindelijk langzaam in een schema. Volgens mij doe jij dit ook. Verder gaf ik ook wel op verzoek maar veel wilde ze dit niet. Ik legde op de dagen dat ik thuis was gewoon extra aan. Uiteindelijk weigerde ze dat en voet ik op schema en als ze meer wil op verzoek. (gebeurd dus nu weinig) Doe waar jij je het beste bij voelt. Maar begin eerst met de borst en daarna voedsel. Merk je dus dat je kind echt honger heeft kan je eerst eten en dan de borst geven. Zo kan je ook langzaam kijken of je borsten er tegen kunnen om minder te produceren. Jammer he dat er geen liga van de reform zaak is. Uiteindelijk lekker soepstengels geven?
Ik geef Rapley ook op verzoek. Na de eerste ochtend-voeding (de allereerste is tussen 4 en 6 in bed), zo tussen 9 en 11 krijgt hij fruit en/of rijstwafel. Dan gaat hij weer max. 2 uurtjes slapen en gaan we samen lunchen aan tafel. Bij deze ronde krijgt hij na het eten de borst, omdat ik anders van m'n graat ga. Gaat goed hoor, hij drinkt dan goed en gaat dan weer slapen. Dan krijgt hij alleen borst en ga ik eten maken. Soms gaat hij tussendoor dan nog slapen. Heb gisteren en vandaag weer eens tijden bijgehouden. Zit echt nog totaal geen ritme in! Hij krijgt ook een nieuwe tand, dus een beetje onrustig. Gisteren amper geslapen, vandaag echt heel veel. Oh en ik geef vanaf het eerste moment eigenlijk iedere dag een nieuwe groentensoort. Hij heeft tot nu toe nergens allergisch op gereageerd! Wil je echt kijken of er geen allergieen ontstaan, dan zou je minimaal 1 week, liefst 2 weken hetzelfde moeten geven. Kindjes die last hebben van een koemelkallergie of gluten oid, moet je dacht ik wel een paar dagen van hetzelfde geven.
oke dus ik blijf het nog even zo doen, eerst de borst en dan groenten/fruit. en idd ik wil ook wel eens voeden op míjn verzoek soms moet dat gewoon. en het zou fijn zijn als er straks toch een soort van schema zou komen, zeker als ik straks weer ga werken. er zit hier dus nog niet echt een ritme in. soms wel en dan hebben we dus een soort schema vanaf 7u. maar aangezien hij nu weer 's nachts komt verschuift heel de boel, al komt hij wel netjes om de 4u. reformwinkel had geen rijstewafels, zag in de supermarkt wel van bambix, maar daar staat op vanaf 8mnd (???) dan gaan ze zeker uit van niet-rapley-kindjes?? en in die van zonnatura zat zout... jammer dat er hier niet een grote reformwinkel in de buurt zit, er zal toch wel meer te krijgen zijn (als alternatief voor liga misschien...?) afijn, van de week doen we wel weer een nieuwe poging
Wat fijn om al deze informatie te krijgen, bedankt! Onze zoon is over 1 week 6 maanden en lijkt echt zin te krijgen in vaste voeding. We willen dan ook zeker voor Rapley gaan, nadat een collega ons er helemaal enthousiast over heeft gemaakt. Al veel proberen te lezen op internet en dit lijkt ons ideaal. Alleen in de omgeving wordt nog wat vreemd gereageerd en zit ook echt met de vraag: hoe begin je nu? Want het is dan echt de combinatie van starten met bijvoeding en dus ook starten met Rapley, misschien wel een extra grote stap voor een baby? Gisteren hebben we hem voor het eerst een stronkje broccoli aangeboden om alvast wat te oefenen, maar meer dan 3 groene speldeknopjes zijn er niet ingegaan. Daarom ook de vraag van hoe snel moet je verbetering gaan zien? En doe je dit altijd (eerst) na een borstvoeding? Daarnaast nog het 'probleem' dat we beiden 4 dagen werken. Onze voorkeur gaat dus nu nog even uit naar het zelf introduceren bij onze avondmaaltijd zodat hij ons ziet eten en zelf dan ook meteen kan meedoen zonder hier nog de opvang mee te 'belasten'. Nu is het schema nog: 7 uur BV 11 uur BV 15 uur BV 19 uur BV 3 uur BV En is het slim om aan een van deze voedingen pap toe te voegen of rijstebloem oid? Kolven doe ik nl toch genoeg al dus ik heb afgekolfde melk. Maar tot op heden maakte het geen enkel verschil in doorslaaptijd. Owja, en wakker maken om 11 uur heeft ook geen zin, dan neemt ie deze voeding extra... Kortom een hele hoop vragen, maar volop moed om een nieuwe fase te starten! Hopelijk hebben jullie nog wat tips...
er is een rapley hyves. Het boek van borst tot boterham kan wat rapley info geven. Maar die vind je ook terug op www.borstvoeding.com onder voedselintroductie hoe je begint: nou zoals je nu bezig bent. Lekker laten mee smullen als jullie eten. lekker stronkje van de broccoli geven of bloemkool ect. Als je echt wilt weten of de kleine op iets reageert kan je het beter in de middag doen. Maar wij deden groente ook altijd gewoon in de avond. de bedoeling is dat hij wel rechtop kan zitten in de stoel. Pap geven voor doorslapen is onzin. Pap is om extra aan te komen en daarbij rijstebloem pap en borstvoeding verschillen een klein beetje in calorieen. Ik deed eerst rapley maar merkte dat mijn kindje er geen voldoening bij had en heel vaak bij mij kwam drinken. Ik heb rugklachten en kon dit niet handelen. Ik geef en prakjes en ook lekker smul stukjes. Voordat je iets gaat merken ben je zo wel een aantal weken verder. OPeens gaan ze het door hebben! armande> klopt die van zonnature hebben zout. Het Cb beveelt ze wel aan. Het blijkt niet echt super veel te zijn. Ik neem ze alleen niet meer......Balen dat jullie natuurwinkel geen rijstewafels hebben. Hier genoeg van allerlei soort. Mais, gierst ect.
Gewoon stukje groente, aardappel, fruit en/of brood aanbieden vanaf 6 maanden. Het is geen EXTRA grote stap. Bijvoeding is gewoon een volgende stap, no matter op welke manier je dat doet. Broccoli-prut van een lepel gevoerd krijgen zou je dan net zo goed een EXTRA grote stap kunnen noemen! Dat duurt wel even hoor. Rapleyen vergt geduld! Als je gehaast bent of je bent bang dat je kindje te weinig binnen krijgt (wat dus niet zo is, want het is slechts BIJvoeding en je kind haalt alle voedingsstoffen nog uit de bv) moet je je afvragen of het wel zo geschikt is voor jullie gezin. Ja, beter van wel. omdat ze van het (leren) eten verzadigd en moe kunnen zijn en daarna geen zin meer kunnen hebben in bv en dat is natuurlijk niet goed voor je productie, want minder vraag = minder aanbod! Je hoeft 's avonds niet perse groente te geven hoor; fruit en/of brood is ook prima, leer hem maar kennis maken met zoveel mogelijk smaken en texturen! Waarom zou je? Gewoon lekker een boterhamkorstje geven! Hier at ons zoontje na een paar weken een hele volkorenboterham! Oefening baart kunst!