Had vorige week een enorme productie dip, maar dacht deze weer verbeterd was, maar ik kan niet meer kolven. Slechts 50 Ml en volgens mij wel een goede tsr. Hoe kan dit????
op mijn werk. dus echt na 4 uur. en ja doe borstcompressie, maar is gewoon op. haal voor de zekerheid toch die neusspray, hopelijk is het toch de tsr
Heb je een tijdje niet gekolfd? Door de vakantie bijvoorbeeld? Bij mij was het dan wel eens moeizaam, en werd het wel snel weer beter, alsof je borsten het kolven ontwend zijn. En controleer je kolf en de onderdelen van je kolfsetje goed. Als iets niet meer goed afsluit lukt het soms niet om goed vacuum te maken.
het lijkt alsof die wel goed mijn tepel naar voren trekt.. ik heb donderdag voor het laatst gekolfd, dus valt mee denk ik.. kon net wel janken in die kolfruimte..
Kan het zijn dat je bv-remmende dingen hebt gegeten/gedronken? Zie hieronder: (Borstvoeding: te weinig moedermelk? | Mens en Gezondheid: Kinderen) Verkeerde voedingsmiddelen: Let op wat je eet, want sommige voedingsmiddelen kunnen de melkproductie remmen. Wees matig met koffie, want caffeïne werkt remend op je productie. Cacao werkt ook remmend. Wees zeer matig met deze producten, of consumeer ze in het geheel niet als je met een tekort kampt. Weliswaar geen voedingsmiddel, maar ook heel slecht voor de borstvoeding is tabaksrook. Blijf uit de buurt van sigarettenrook en rook vooral zelf niet. Als je dan toch echt wil roken, beperk dit dan zoveel mogelijk en doe dit best vlak ná een voeding. Rook buiten, en niet in de woning. Alcohol consumeer je best ook niet. En indien toch, net zoals sigaretten het best vlak ná een voeding. Stimulerende middelen: Je kan een stimulerende thee drinken op basis van venkelzaadjes. Andere stimulerende ingrediënten in deze thee kunnen zijn: brandnetel, komijn, anijs, dillezaad. Als je zelf niet goed overweg kunt met kruiden, kun je ook kant-en-klare borstvoedingsmix thee van Weleda kopen. Deze is iets duurder, maar bevat alle nodige kruiden voor een uitstekende stimulatie van de melkproductie. Drink 2 tot 4 koppen van deze thee per dag. Maar pas wel op: als je kindje hierdoor meer krampjes krijgt verminder je deze hoeveelheid het best. Niet alle kindjes kunnen kruiden even goed verdragen. Eet goed, gezond en gevarieerd, zodat je moedermelk de beste bestanddelen en vitaminen bevat. Maak dagelijks een ontspannende wandeling buiten met je kindje, als het weer een beetje meezit. Neem ook dagelijks een ontspannend warm bad of warme douche, en masseer je borsten zacht maar diep. Dit zorgt ervoor dat de melkklieren goed gestimuleerd worden. Als je kindje niet goed wil drinken omdat het niet genoeg geduld heeft bijvoorbeeld, kolf dan na een voeding wat extra af en geef dit meteen aan je kindje, of bewaar het in de diepvriezer.
En lastig, maar niet teveel erover stressen natuurlijk meid, als je eerder wel goed kon kolven komt dat echt wel weer hoor! En stress werkt erg verstorend voor het kolven natuurlijk. Probeer te ontspannen en gewoon te vertrouwen op je lichaam als je gaat kolven (Lastig, ik weet het, maar toch proberen).
Bij mij was de nasleep van mijn dip in het kolven veel langer te merken dan gewoon bij het voeden. Ik heb vanaf weer normaal gekolfd, maar heb wekenlang veel minder dan normaal gekolfd. Ik denk dus dat het gewoon nog bij je dip hoort. Succes ermee!
chocolade en koffie ja.. wist ik niet.. al is koffie echt mijn zonde hoor.. VGG dank je wel.. hopelijk is dat zo.. geeft hoop dat het weer goed komt.. maar moet niet te veel stressen inderdaad heb gelukkig meer dan 6 mnd gevoed.
Meiden bedankt. Net weer gekolfd. Proberen te ontspannen en licht uit gelaten en heb 160 ml. Misschien vanmorgen toch iets met mijn kolf of ik was te gestrest. Merk wel wat het met mij doet het idee van te moeten stoppen. Had ik nooit verwacht dat ik daar echt verdrietig van zou worden.
Fijn dat je nu weer beter hebt gekolfd!! Heb je trouwens ook allemaal foto's van je kindje in je telefoon staan? Mij wil het wel helpen om daar naar te kijken, of om juist mn ogen ff dicht te doen en te visualiseren dat ik aan mn dochter naar hoofdje ruik (hihi sttt niet verder vertellen ) Misschien een shirtje van je kindje van de vorige dag meenemen in je kolftas zodat je daar ff aan kunt ruiken?? Ik weet het, het klinkt erg suf, maar mij wil dit soort 'genante' dingen wel eens helpen
Oja, en nog ff dit: ik zie dat jouw kindje ook ruim 6 maanden is. Ben je net twee week terug gestart met bijvoeding?? Ik heb gelezen dat het het beste voor je productie is om eerst de borst aan te bieden en daarna pas wat vast voedsel. Anders kan het vaste voedsel de borst gaan vervangen en bouw je daar dan al snel je voeding mee af... Ik weet niet hoe jij dit aanpakt, maar misschien geef je eerst vast voedsel en daarna pas de borst??? Als je dat doet, misschien het weer ff andersom gooien zodat je productie weer omhoog knalt????
ben net klaar met menstrueren en had idd een giga dip. ook bij live voeden veel last, maar was deze net te boven.. hopelijk is het kolven een nasleep van deze dip.. haal morgen voor de zekerheid de tsr spray op bij de apotheek.. wie weet geeft het net laatste duwtje
Ik heb (ook) altijd een dip bij de eisprong idd... Fijn dat het beter ging! Niet panieken hoor, je hoeft echt nog laaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaang niet te stoppen als je niet wilt