Ik gebruik al zeker vijf jaar geen shampoo of conditioner ook niet bij de kinderen, dit werkt super voor mijn giga krullenbos, ik gebruik alleen een beetje gel en crulcreme die makkelijk uit te spoelen is, maar nu... Mijn meiden hebben luizen Ik heb hun net beiden behandeld met speciale lotion en gekamd, vooral de oudste had er echt veel en grote Maar nu wil ik zelf iets in mijn haar doen voor als ik toch neten heb, ik kan nu niets zien zitten of lopen gelukkig maar mijn haar kammen met zo'n fijn kammetje is gewoon geen optie. Het liefste maak ik zelf een goedje en smeer dat ik mijn haar... maar wat?! Heeft iemand een idee? Iets zonder olie, waar mijn haar niet droog of zacht/pluizig van word?
Ik moest meteen denken aan die luizenkap die pas is ontwikkeld maar volgensmij moet je daar wel olie in doen hoor... Was verder wel natuurlijker dan die gif shampoo. Moet je ff googelen miss kan er ook ander spul in?
Misschien heb je hier iets aan: https://www.greenjump.nl/Catalogus/Zoeken?search=Luizen En verder: kammen, kammen, kammen... TeaTree olie als preventie. Werkt als een trein (wel echt 100% pure pakken).
Enige dat écht werkt is kammen, kammen, kammen... zo'n lotion/shampoo is echt ter ondersteuning van het kammen. Hier werkt het goed om het haar ver te maken met kokosolie, en dan te kammen. Wel echt dagelijks totze 14 dagen weg zijn.
Ik zou toch echt wel proberen te kammen hoor en dat gaat het best met veel conditioner in je haar. Ik begrijp dat je dat normaal gesproken niet gebruikt, maar voor mij zou die keuze snel gemaakt zijn.
Half uur listarine mondwater met menthol in laten werken, uitspoelen, dan half uur appelazijn in laten werken en daarna uitspoelen en dan kammen, kammen kammen. Tea tree olie werkt ook goed.
Ik was er al bang voor, ik ga azijn proberen en dan met conditioner een poging doen tot uitkammen. Manlief is niet thuis en de oudste zag wel witte puntjes in mijn haar...
Nou ik zou toch echt een luizenshampoo gebruiken, doe iets met dimeticon en dan ben je er zo vanaf, azijn lijkt me ook niet echt lekker in je haar. Ik zou niet gaan experimenten want die mormels moet je zo snel mogelijk uitroeien want anders heb je straks een hele horde op je hoofd lopen
Wat hier goed werkte laatste keer: handdoek nat maken, flinke scheut alcohol erop (ik heb wijn gebruikt, had niks anders bij de hand), om je hoofd knopen en kwartier laten intrekken, uitspoelen/wassen en kammen
Ik heb 40 minuten azijn laten in trekken daarna bijna een uur onder de douche gestaan... kammen lukte niet, er was geen doorkomen aan met dat kleine kammetje ondanks de conditioner. Morgen is manlief thuis, zal hem even laten kijken anders ga ik toch maar voor de luizen shampoo...
Was toevallig laatst een programma (gezond verstand) over op NPO. Daar gingen ze natuurlijke middels testen. En wat bleek: kokosolie bleek een wondermiddel. Je kan er even op googlen. Zelfs de huisartsen die meewerkten aan dat programma waren razend enthousiast en zouden kokosolie vanaf nu aanraden bij hun patienten.
eerst met een gewone kam of borstel en daarna met een netenkam. Ik heb de laatste keer dat de kinderen ze hier hadden geen luizen shampoo met gebruikt. Met alleen kammen kan het echt. Overigens is het ook niet zo dat als je no poo bent je alles teniet doet als je wel een keer iets gebruikt. Ik hanteer ook de no poo methode (ik gebruik haarkruiden of allepozeep en spoel na met verdunde azijn of met citroensap). Ik kan inmiddels ook met 5 dagen toe. Maar heel soms ben ik het gepruts beu en gebruik ik petal fresh shampoo en conditioner (zonder siliconen, sulfaten en parabenen). Mijn dochter is wel volledig water only. misschien 2 keer per jaar ofzo dat ze shampoo gebruikt maar dan is het echt niet eens een probleem ofzo.
Geen een middel werkt zonder het kammen. Je kunt namelijk wel de levende luizen doden, maar neten niet. En deze moet je eruit kammen voordat ze eruit komen (en verder gaan vermenigvuldigen) Volgens mij bestaat er tegenwoordig een electrische luizenkam.
Als je écht niet kan kammen (zelfs na conditioner etc) dan zou ik Prioderm (dimethicon) 3-4 keer gebruiken, met tussenpozen van 5 dagen (4 dagen ertussen en op de 5e dag weer dat spul erin). Dit om de levenscyclus van de luizen te doorbreken. Aangezien je geen neten eruit kan kammen (in jouw geval) en omdat Prioderm nooit alle neten doodt.
Je zou kunnen overwegen om naar de Luizenkliniek te gaan. Daar maken ze je haar hoofdluisvrij. Het is wel kostbaar maar je hoeft geen shampoo te gebruiken. Ik heb er zelf geen ervaring mee maar was een tijdje geleden in de media. https://www.luizenkliniek.nl/behandeling/wij-doen-het/