Ik heb nu een moederfiets de sparta amazone trendy. Die ik heb ik alleen te klein gekocht (kleine maat wielen en ben behoorlijk groot) en framemaat ook te klein. Nu ben ik dus aan het orienteren voor een nieuwe fiets. Me eigen fiets wil ik dus gaan verkopen. Nu heb ik 3 kids. De oudste is 6 maar fietst zelf. Als we ver gaan fietsen gaat ze bij haar vader achterop. De ene oudste is 3.5 en de jongste 5 maanden. Op zijn vroegst kan ik dus pas fietsen als de oudste 4 jaar is. Die gaat dan bij mij achterop en de jongste voorop. Nu was me oog gevallen op de gazelle bloom moederfiets. Dacht moederfiets toch het beste. Maar na nadenken dacht ik de jongste is 4 als ik gaat fietsen dus over 2 jaar kan ik die niet meer mee nemen op de fiets 2 kids. Ook vind ik mijn moederfiets super zwaar fietsen, vind de fiets ook echt loodzwaar. Ik dacht dat dit kwam omdat ik ene ''te kleine'' fiets had. Nu ben ik dus naar de fietsenzaak gegaan en die zei tegen me, mevrouw als ik u was zal ik een normale fiets nemen. Want ook al koopt u een nieuwe grotere moederfiets het blijft zwaar fietsen met die fietsen. Hij had me dus een andere gazelle fiets laten zien de gazelle orange oa. Deze hebben ook een lage instap zal maar zeggen. HIj zegt mogen ook gewoon kinderzitjes aan en het is een fiets voor een langere tijd. (dacht verkooppraatje? maar de moederfiets is duurder dus dat viel in mijn ogen af) Nu vraag ik me dus af, wie heeft er hier een ''normale'' fiets met kinderzitjes erop. Gaat me in ieder geval om het voorzitje, hoe bevalt dat? En hoe zit het met de ruimte wat je over hebt? Ik ben zelf niet meer dik dus ben benieuwd hoeveel ruimte ik zal hebben. Erg benieuwd naar de ervaringen, en iemand toevallig een gazelle orange met kinderzitje? Bedankt alvast
Hier een gewone gazelle, met kinderzitje voorop. Bevalt prima, is even wennen met opstappen en afzetten, maar daar ben je zo aan gewend. Ruimte zat tussen zitje en mezelf. Ik vind moederfietsen eigenlijk vooral een slimme uitvinding om voor veel geld een fiets te verkopen...
Ik heb ook 3 kinderen en bij mij hebben ze altijd voorop en later achterop gezeten op een normale gazellefiets. Nu schijnt het idd te zijn dat je er wel slank voor moet zijn, aangezien je anders niet tussen voorzitje en zadel te kunnen, maar daar heb ik dus nooit problemen mee gehad.
Hier ook een gewone fiets. Zoontje zat tot voor kort nog voor op. Ik moest in het begin wel even wennen, is toch een andere manier van op en af stappen doordat je wat minder ruimte hebt. Maar je hoeft echt niet heel slank te zijn om op te kunnen stappen hoor, ben ik immers ook niet en mij is het ook elke dag weer opnieuw gelukt
Ik heb ook een gewone fiets, omdat alle mama-fietsen veel te klein waren. Ik heb wel een moederstuur, zodat de instap groot blijft.
Hier ook onlangs een gazelle orange gekocht. Voorzitje zit erop en nog ruimte genoeg. Ben ook niet slank. Ik heb het ook uitgetest bij de fietsenzaak. Ik heb er wel een zadel op laten zetten die een beetje naar achteren kan. Geeft ook weer wat meer ruimte.
Super word helemaal vrolijk van dit topic. Wil inderdaad nog even trug naar de fietsenzaak en vragen of ik met een zitje voorop mag fietsen dan weet ik het zeker hoe en wat. Jullie hebben ook geen last van de benen tegen het zitje aan dus?
Nee, geen benen tegen het zitje, maar moet ik eerlijk zeggen dat ik een hoog model heb en mijn stuur op de hoogste stand, dan zit ik beter rechtop nl.
Ik heb een gewone fiets maar dan met een moederstuur erop, zoals iemand anders ook al eerder schreef Meer fietsplezier, voor jou én voor je kind - Moederstuur.nl
ik kan niet met mijn knieën recht vooruit fietsen, je moet ze iets wijd doen. Daar heb ik geen probleem mee.
Ik heb op mijn gewone gazelle fiets een moederstuur gezet en dat werkt perfect. Fiets was gloednieuw, weinig op gefiets en vond het zonde om daarom een moederfiets te kopen. Mijn gazelle stuur stond echter vrij dicht op het zadel dus daar kon geen zitje tussen, nou ja dan kon ik er bijna niet meer bij, dus dat moederstuur is de ideale oplossing.
Nu vraag ik me af, is de balans van dat ene moederstuur niet lastig. Of is dat gewoon hetzelfde als een normale stuur? Maar moet zeggen als het me goed gaat lukken met het normale stuur wil ik denk ik dat erop houden. Al vind ik dat moederstuur er wel super gaaf uitzien
ik heb ook gekeken op die site van het moederstuur. Wat ik me afvraag; hang je niet een stuk naar voren als je stuurt, omdat het stuur verder weg is?
Dat gevoel heb ik ook vaak. "Vroeger" werd er ook volop met kinderen gefietst en dat gebeurde gewoon zonder speciale fietsen. Alle verbeteringen waardor de veiligheid toeneemt ben ik voor hoor, het is heus met dat alles miet zoals vroeger. Maar de moederfiets (waar zijn de vaderfietsen eigenlijk?) heb ik nooit begrepen. Ik heb ook gewoon een normale fiets. Inmiddels zit mijn zoon achterop, maar ook voorop ging wat ruimte betreft prima. Met opstappen moet je even opletten dat als je over het frame stapt, dat je tenen dan niet naar voren wijzen maar naar opzij. Je knie draait dan vanzelf mee en zo kun je goed opstappen. Ik heb wel kleine aanpassingen gedaan aan mijn fiets: er zit een echt goede dubbele standaard op. En toen onze zoon naar achteren ging, heb ik wel een bagagedrager verlenger genomen zodat ik zowel het stoeltje als fietstassen kan gebruiken.