Het schijnt zo te zijn dat het beter is voor moeder en kind om de uitdrijvingsfase (dus de persweeen) bewust en met pijn mee te maken ivm bepaalde hormonen die dan vrijkomen.
Maria, de persweeen vallen erg mee vergeleken met de onsluitingsweeen, ik zelf heb met die fase van de bevalling geen moeite gehad. Maar heb ook bij allebei geen ruggeprik gehad of genomen. Zitten toch ook behoorlijk wat risico's aan had ik begrepen. Je kan beter persweeen bewust ervaren, ik vond dat veel makkelijk persen. Je persweeen doet dan al het werk en anders ben jij de gene die dat moet doen, kan het niet zo goed uitleggen, maar ik heb dus allebei ervaren. Voor mij hoeft er ook geen topic geopend worden in de lounge hoor. Maar ik geloof dat dat voor de gene is die heel erg vroeg bevallen. Maar plaats het dan bij zwangerschap of zo denk ik wel eens. Maar goed dat je het vraagt. Wie van ons gaan er eigenlijk thuisbevallen?
Ik ga niet thuis bevallen, maar poliklinisch. Voornamelijk uit praktisch oogpunt: ik heb een waterbed en geen plek voor een extra bevalbed.
Nee zeg, voor mij ook geen topic in de lounge hoor! Vind het vaak ook niet de juiste locatie ervoor. Het is eigenlijk alleen misschien handig bij mensen die iedereen kent (zoals toen Caruli bijvoorbeeld). Maar ook dan hoort het meer bij ´zwangerschap´ dan in de lounge inderdaad. Goeie vraag Maria! [[ Maarja, nu ik er over nadenk... ben jij eigenlijk inmiddels ook wel een BF-er (Bekende Forummer), hihi! ]]
Ik ben blij dat jullie voor mij geen topic hebben aangemaakt hoor! Ik ben sowieso niet vaak in de lounge te vinden.. daarnaast gaat mijn verhaal niet iedereen aan.. weet dat het een publiek forum is, maar toch.. vind het fijn om met jullie te kletsen.. dus hier is prima.. En probeer nu wat meer te weten te komen over prematuur.. vandaar dat ik mijn verhaal nu ook daar heb geplaatst.. maar verder.. no thanks
haha ja toen ik mij hier aanmelde wel ja was ik nog maar zo jong , hihi maar da's alweer een poosje terug ben nu onderweg naar die 5 haha ja wordt dus nog ff mama op mijn 45 ste
Nou nou zo beroemd ben ik niet hoor...eerder berucht hahahaa Ruby en Ikke81 zitten er volgens mij ook heel vaak....
Redelijk op leeftijd dus hope! Heb je ook speciale onderzoeken laten doen? Of ws je allang blij dat je zwanger was? Je hoeft geen antwoord te geven als je niet wilt hoor. Ik heb overigens niet 'serieus' nagedacht over een ruggenprik. Ik weet dat het in MMCV (ziekenhuis) waar ik wil bevallen het 24upd kan.
Zover ik weet, wordt hij op elk moment gegeven, ookal kom je net binnen. Vanaf 7cm ontsluiting geven ze hem niet meer, omdat de tijd dat te kort is. De werkingstijd is tussen de 10 en 20 minuten maar bij mij werkte die meteen. Van hevige pijn ging het bij mij naar een kleine beetje zeurderig. echt een verademing
Wat hopen jullie? Een mooi kind zonder een stel hersenen of een minder mooi kind met wat meer intelligentie? Zij stond duidelijk in de verkeerde rij vooraan.... http://www.youtube.com/watch?v=lj3iNxZ8Dww (net bij sbs6)
Ester ik ben het hier niet mee eens. Mijn ruggeprik bleef zelfs aan staan tijdens mijn pers weeen. Dit is niet zoals het hoort. Maar normaal gesproken zetten ze hem uit zodra je persdrang hebt en dan mag je voorzichtig mee persen
Maria wat het nut is voor een ruggeprik. De weeen die heel heel heftig kunnen zijn worden minder pijnlijk. Echt ik zou liever 24 uur persweeen willen hebben dan 24 uur ontsluitingsweeen. De ontsluitingsweeen doen veel meer pijn. En als je persweeen krijgt kan je lichaam eindelijk iets doen. Dit zal je pas echt snappen als je bent bevallen. Ik heb een keer zonder en een keer met prik gedaan. En allebei heeft voordelen, alleen de laatste keer heb ik erom gevraagd omdat mijn weeen vanaf moment een heel heftig waren en aanbleven vandaar
Bedankt voor je uitleg Linda. Ik weet natuurlijk niet wat ik zal doen. Ik weet alleen dat ik de mogelijkheid heb om er 1 tje vragen. Vandaar.