Huhm. Ik vraag mij af vanaf wanneer je borsten gaan lekken. Gaan ze uberhaubt wel lekken. En wanneer weet je ongeveer, dat je borstvoeding goed op gang komt ja te nee. Ik heb eerlijk gezegd geen idee.
Bij sommige lekken ze al binnen 20 weken, bij anderen helemaal nooit. Je weet pas dat het goed op gang komt, als je baby een paar dagen oud is en hij/zij goed drinkt, een paar keer per dag plast en van zwarte poep naar donkergroene naar lichtgroene of gele poep is gegaan...
bij mij lekken ze al een aantal weken, maar das volgens mij bij iedereen verschillend, en zegt niks of weinig over hoeveel melk je gaat hebben, pas na de bevalling komt je borstvoeding geloof ik echt op gang. Sommige mensen lekken zelfs helemaal niet, en hebben geen problemen met borstvoeding
Bij mij sinds een kleine 2 weken nu. Als ik erop druk komt er steevast melk uit, en ook snachts en soms overdag lek ik altijd een beetje, maar bij anderen is dit niet zo dus geen zorgen
Bij mijn zoontje lekten ze helemaal niet en nu ben ik 38 weken zwanger en heb ik er zo'n week of 3 last van dat er melk en vocht uitkomt. Het hoeft dus niet altijd hoor.
Bij mij lekten ze ook helemaal niet, zelfs vlak na de bevalling leek het niet of daar enig activiteit was. Maar zodra ze aanleggen komt het vanzelf langzaam op gang. Eerst heel weinig, ze kreeg maar een paar druppeltjes de eerste dagen. Maar nu gaat het heel goed. Succes ermee!
Bij mij lekken ze al vanaf een week of 10 (dacht ik), in ieder geval al vreselijk lang. Bij de minste druk beginnen ze absurd veel te vloeien... Soms best beschamend, zeker tijdens seks, want dan is het vriendlief die plotseling een complete slok binnen krijgt (zonder enige moeite) :x Niet zo erg, omdat we hopen dat dat straks voor de beeb ook geldt.. Maar toch Geen zorgen over maken. Ik ken inmiddels genoeg mensen die nooit last hebben gehad tijdens de zwangerschap, maar wel voldoende borstvoeding konden geven aan hun kleintje.
bij mij lekte ze bij mijn zoontje helemaal niet, maar toen hij eenmaal geboren was had ik melk in overvloed !
Ik heb bij allebei de kids nooit lekkende borsten gehad in de zwangerschap. De oudste heb ik 11 maanden bv gegeven en de jongste is nu nog aan de borst en is ruim 6 maanden. Als je bevallen bent moet je zorgen als je bv gaat geven dat de kleine het liefst binnen het uur aangelegd worden. Dit i.v.m. dat ze dan nog lekker wakker en alert zijn. Daarna is het zoveel mogelijk aanleggen tijdens de dagen die erna volgen. Daarmee komt de bv op gang. Maar de kraamverzorgende zal je daarmee helpen (ben zelf kraamverzorgende). In ieder geval in het begin om de 3 uur, maar als de kleine het aangeeft kan het natuurlijk ook eerder. 8 tot 12 voedingen per 24 uur is in het begin normaal.
Bij mij heeft er nooit iets gelekt in de vorige zwangerschap en zie mijn banner. Zegt dus niet over de hoeveelheid melk die je gaat maken. Is het mischien handig om een bvcursus te gaan doen ? Dan leer je n.m. hoe de bv op gang komt. Of lezen op www.borstvoeding.com
bij mij lekken zo ook ( nog ) niet ! Ben benieuwd of het inderdaad nog zal komen of niet ... we wachten het maar af...
Ik kreeg al vocht uit e borsten toen ik net zwanger was en lekken doen ze snachts als ik op me zij gelegen heb! xxx
Mijn borsten zijn nog nauwelijks gegroeid (ik heb nog steeds cup A), mijn tepels zijn helemaal niet veranderd en ik lek ook nog geen melk. Ik weet wel dat er wordt gezegd dat het niet uit maakt, maar toch zegt mijn gevoel wat anders. Maar ja, we zullen het wel zien.
Mijn borsten zijn ook niet super gegroeid hoor heel ietsje maar! maar vocht had ik al heel snel , xxx
Ik heb eergister toevallig een bvcursus gedaan en daar kwam deze vraag ook aan bod. En zij zeiden dus dat het bij iedereen verschillend is en dat het wel of niet lekken tijdens de zwangerschap, niets zegt over het slagen van de bv of niet. Pas als de baby geboren is en ze aan gaan leggen, komt de bv op gang. de eerste dagen idd maar een paar druppeltjes (daar is je baby op voorbereid met lekker veel babyvet ) en na een paar dagen komt het goed op gang. Ik zou je zeker een dergelijke cursus aanraden!
Mijn borsten hebben tijdens de zwangerschap nooit gelekt. Sasha was geboren, dan moet het nog op gang komen. Na een week ofzo spoot het er echt uit. Moest echt met hydrofieldoeken gaan voeden hihi.
Toch geloof ik die praatjes nooit zo hoor. Ik heb het idee dat die mensen alles zeggen wat maar pro borstvoeding is. Het is zo ontzettend eenzijdig.
Tijdens mijn eerste zwangerschap had ik echt lekkende borsten , nu helemaal niet.. mijn borsten zijn ook niet voller geworden deze keer :S dus is verschillend hoor
Nou meid echt nooit 1 druppel gelekt vorige zwangerschap maar wel een overproductie gehad. Dus het is echt waar.