4 maanden in loondienst, krijg ik een uitkering?

Discussie in 'Stel je vraag aan het UWV webcareteam' gestart door mama annemijn, 8 jun 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. mama annemijn

    mama annemijn Actief lid

    15 feb 2011
    150
    0
    0
    NULL
    NULL
    hallo,

    ik ben nu ongeveer 4 maanden bij mij nieuwe werkgever begonnen met een oproepcontract. nu heb ik sinds 5 juni zwangerschapsverlof maar ze kunnen nog niet zeggen of ik betaald of onbetaald zwangerschapsverlof krijg omdat ik nog geen 6 maanden in dienst ben. is dit zo?

    groetjes annemijn
     
  2. UWV

    UWV VIP lid
    Medewerker

    Beste Annemijn,

    Als je in de tien weken voor je uitgerekende datum in loondienst hebt gewerkt, heb je recht op zwangerschaps- en bevallingsverlof (WAZO). Je werkgever kan dit voor je aanvragen. Op de aanvraag kan je werkgever er voor kiezen of UWV het verlof aan jou of aan je werkgever betaalt. Dit kun je het beste met je werkgever overleggen.

    Wil je de aanvraag liever zelf doen? Neem dan contact op met UWV Telefoon Werknemers (0900 9294) voor het aanvraagformulier.

    Actuele informatie over de WAZO vind je hier.


    Met vriendelijke groet,

    Robert
    UWV Webcare Team

    www.uwv.nl/webcare
     

Deel Deze Pagina