Hallo!! Ik laat volgende week mijn spiraaltje verwijderen.. MAAR, daar is een heel gedoe over geweest. Een aantal maanden geleden voelde ik dat de draadjes er niet meer zaten. ( om de week voelde ik of ze er nog zaten ) Ik dacht dat ik het wel mis zou hebben, maar ik ging voor de zekerheid naar de dokter. De dokter stelde me gelijk gerust. Hij was nog maar 20 jaar arts en hij had dat nog nooit meegemaakt. Hij kijken.. Kijkt me vriend aan, en dan naar mij.. Hij zegt: Net zoals ik net zei.. ik heb het nog nooit meegemaakt maar dit is de eerste keer.. Ik moest gelijk een zwangerschapstest doen voor de zekerheid. Die was negatief. En ik moest naar de verloskundige om een inwendige echo te laten maken, diezelfde dag nog. Er was te zien dat het spiraaltje "gewoon" nog op z'n plek zat. En toen is het op een laag pitje gezet.. Want het zal wel goed zijn. Nu een paar weken geleden.. Toen we hadden besloten om over een paar maanden zwanger proberen te worden, en we dachten om het spiraal te laten verwijderen.. ging mijn bel rinkelen.. Volgens mij kon ie er niet "zomaar" uit omdat ze niet bij de draadjes konden. Afgelopen week naar de dokter geweest. Hij weer gekeken. En kan weer niet vinden. Ik heb gevraagd hoe het nu verder moest. De dokter zei dat de gyn. het moet doen. En dat het "vervelender" was dan het zetten.. Ik heb het zetten als HEEL onprettig ervaren. Ik was er hartstikke ziek van en het deed me echt ongelovelijk pijn. Ik weet nog dat ik gelijk zei.. dit doe ik nooit meer.. Dus ik ben nu erg bang. Ik heb gevraagd of er een andere mogelijkheid is.. En die is er.. Door middel van narcose.. Wat een verhaal.. haha, nu mijn vraag ( eindelijk ) Zijn er mensen die hier ervaring mee hebben. Hoe is dat gegaan? Hoe ging het verwijderen? Ik heb volgende week maandag afspraak met de gyn. Alleen voor gesprekje.. Maar graag jullie ervaringen. Doula
Ja hoor hier iemand die ervaring had met het verwijderen van de mirena (5,5 jaar gezeten) en waarvan de draadjes weg waren (vanwege operatie dus niet spontaan). De gyn heeft het eruit gehaald. Mijn ervaring: ik voelde er nauwelijks iets van. Zetten was veel pijnlijker net als het innestelen van het spiraaltje de weken erna. Eruit halen was even hoesten en klaar is klara. Zou me er niet te druk over maken. Onder narcose is echt niet nodig. Succes!!!
Mijn HA zei laatst dat de draadjes om je baarmoeder mond heen kunnen gaan zitten en dat schijnt normaal te zijn. Hier gaat hij er vrijdag uit!
Hoi Ja dat zei mijn huisarts ook. Want laatst voelde ik de draadjes ook niet meer(nu nog steeds niet overigens) De dokter kijken. En hij vertelde dus het zelfde verhaal als bij Mama Rianne. Ik hoef ook geen extra controle ofzo.
Hier dezelfde ervaring. Bij al mijn spiraaltjes waren de draadjes verdwenen en de gynaecoloog had ze er in één hoest uit. Het zetten was veel pijnlijker en narcose bij het verwijderen is echt niet nodig! Ik kan me niet eens voorstellen dat ze dat doen bij zoiets simpels.
Hier ook geen draadjes ivm operatie. Fluitje van een cent vertelde de gyn mij afgelopen Maart. En daar vertrouw ik gewoon op.
Ik heb er geen ervaring mee om hem te laten verwijderen, heb hem sinds december vorig jaar ('09).. Maar ben er sowieso al beetje bang van geworden, want het zetten deed me zo verschrikkelijk pijn! Hoop dus ook echt dat het verwijderen minder pijnlijk zal zijn..
Even een update! Ik ben naar de gyn. gegaan. En ook hij kan het niet vinden. Nu moet er een buisje in en dan vervolgens gaan ze "proberen" de draadjes te zoeken. Hij weet nog toen hij het zette bij mij en hij zei ook gelijk: Aangezien jij er zoveel last van had, doe ik het niet bij jou zonder verdoving. Ik krijg een ruggeprik. Dus ik ben meer gerustgesteld. Ook al is het niet zeker dat ze de draadjes kunnen vinden. Maar dan zien we het dan weer. Ik hoop dat het eindelijk lukt. Iemand ervaring met ruggenprik?
Ruggen prik voor verwijderen van de spiraal?? Heb ik nog nooit van gehoord,,Toen ik hem heb laten verwijderen voelde ik er niks van,, Ik zelf heb geen ruggenprik gehad maar de moeder van mijn ex wel en die zei ontspannen en dan voel je hem bijna niet. Liefs