@blackie: jeetje, wat snel inderdaad. leuk hoor. Hier een mannetje dat heel trots net kan staan en met ondersteuning loopt (is zijn favoriete bezigheid). maar hij heeft het evenwicht nog niet, dus als wij er niet bij zijn dondert hij om. @jmay: veel plezier met de shoot. @kapper: hier vond Tim de kapper erg interessant en bleef rustig zitten. kreeg ook en speeltje in zijn hand. Heb thuis zijn haar al eens bijgeknipt inmiddels en inderdaad, een speelgoedje in zijn hand en dan is het goed. @blind bakken: dan maak je dus de bodem, daarop leg je wat aluminiumfolie of bakpapier en dan stort je het vol met bonen (gedroogd, of keramiek). Dan bak je het dus zonder de vulling en de bonen zorgen ervoor dat er geen luchtbobbels komen,die houdt dus tijdens het bakken het deeg op zijn plek. Altijd met een vork even wat gaten in je bodem prikken. Dit doe je als je een gebakken bodem moet hebben, maar de vulling niet gebakken hoeft te worden.
@sammie wat spannend de echo. Kan me voorstellen dat je twijfelt hoor met vertellen. Bij mij zag je het met 9weken al dis misschien bij de tweede helemaal. Kun je niet facetimen of skypen?! Mmm dr markt, nu zeg je wat. Ga ik ook ff heen als L wakker is. @mf, je hebt de juiste kies gemaakt. Als je meisje er duidelijker rustiger onder is dan is dit het beste voor har. Knap van je hoor! Xx @jmay wat gave foto's! Leuk die staart Succes met de foto shoot! @blackie wauw wat een leuk mannetje! En wat een gave hond!!hij is echt mooi! @maia mmmm lekkere recepten. Ik ga er ook een proberen een gezet dagen. Jammie @hier vannacht helaas niet doorgeslapen maar we zijn gister op visite geweest en ze heeft daar geslapen. Misschien dus en beetje anders dan anders natuurlijk.aar we waren om 22.00 thuis dus zijn allemaal meteen op bed gegaan. Toen was t 4.00 en 8.15 dus prima. @ik heb voor het fietsen een buggy gekocht op mp. Dan kan ik ook met de fiets de stad in. Zittend vind ik haar nog iets te klein voor,zakt onderuit maar liggend gaat prima! Scheelt dat ze altijd ligt te tukken als we aan t wandelen zijn wakker liggend vindt ze ook niet heel erg. Voor lange stukken gebruik ik gewoon de joolz. Mc alleen nog in de auto.
@ Sammie, fijn de sleutel! Hier zit V al 4 maanden ofzo in de kinderwagen (Maxi Cosi Mura), riempjes zitten zeker niet op het strakst. Idd, bastogne als bodem . Ik zou bellen denk ik. ZOu ze iig wel als eerste iets willen laten weten. Als je risico loopt dat het er eerder uitkomt kan dat vervelend voelen. Maar het leukste is natuurlijk in 'het echt' vertellen . @ JMay, leuk die haartjes zo! @ Kapper, voor een jongen, kan je dat gewoon met de tondeuse doen? Nooit gedaan...V krijgt denk ik krullen, heel schattig om te zien. Je ziet het vooral aan de zijkant, maar bovenop is het best lang en stijl. Wil misschien even alles de gelijke lengte geven. @ Cin, douchen kan je evt ook met de Ikea kinderstoel. Ergens als tip gelezen. Zet 'm gewoon onder de douche met je kindje er in en je hebt je handen vrij . @ Maia, jeej! Het klinkt allemaal lekker! @ MF, fijn dat het gesprek goed ging. Twee deuren verder bij mij woont een meisje in een appartement waar ook het huis als risico is aangemerkt. Politie komt nu veel vaker voorbij rijden en ook wel eens koffie drinken daar (heb met agent gesproken, vroeg mij of ik ook wat in de gaten wilde houden). @ Blackie, wat een heerlijk mannetje! Hier gaat alles goed. Ik heb gister uitslag gekregen van uitstrijkje voor bmhk onderzoek. Was niet meteen goed, heb p.ap 2 uitslag (ze hebben wat afwijkende cellen gevonden ofzoiets, heb de uistlag nog niet thuis gekregen, werd gebeld door doktersassistente). Nu moet ik over 6 mnd weer een uitstrijkje laten maken. Volgens de assistente kwam het veel voor en heb ook al flink gegoogled, maar schrok toch wel even. Blijft toch een beetje in mijn hoofd hangen. En ik wil eigenlijk voor een 2e kindje gaan, maar dan kan je geen uitstrijkje laten maken als je zwanger bent volgens mij. Pffff.
hoe delen jullie de dag een beetje in met de kleine? laten jullie hem of haar zelf spelen of moet je continu de clown uit hangen ? en wat voor spelletjes of dingen doen jullie samen?
@Penny, bij Ruben haal ik van kleins af aan al de tondeuse er overheen. Ik zette hem in de kinderstoel voor de tv en dan ging het prima. Maar met krullen is het misschien leuker om het wat langer te houden. Balen van je uitstrijkje Hoeft niks te betekenen, maar het geeft toch een hoop onzekerheid en het schopt je plannen in de war. Volgens mij heeft een uitstrijkje inderdaad geen zin tijdens de zwangerschap. Sterkte! @JMay, Sofie kan best een poosje zelf spelen, maar ik zit ook wel vaak bij haar. Dan probeer ik echt te oefenen met staan, optrekken, kruipen. En we spelen ook met de koektrommel of iets dergelijks of we kijken samen een boekje. Verder gaan we regelmatig naar buiten. Met de oudste van en naar het kdv, boodschappen doen of schommelen in de tuin. Als ik echt even mijn handen vrij wil hebben, zet ik even de Teletubbies of zo aan op tv
@ Penny ik weet niet wat die uitslagen betekenen maar zou je daarom wachten met zwanger worden? Kan dat uitstrijkje dan niet na de zw ? (ik heb er geen verstand van hoor ) @ MF haha hier ook moet ik flink me best doen wil ze blijven liggen tijdens het verschonen. S kan zich heel goed zelf vermaken. Ze speelt dan lekker op de grond en ik lees een tijdschriftje ofzo. Verder stappen we door de kamer, speel ik met haar en is het eigenlijk altijd lachen geblazen. Ze trekt zich ook overal aan op en stapt zo een stukje langs de bank bijvoorbeeld. De spullen voor de taart heb k gehaald en een pizzasteen. Ben benieuwd! Ga het van het weekend proberen aangezien dat deeg zo'n 2 uur moet rijzen.
@Sammie, met zo'n uitstrijkje wordt gekeken of je baarmoederhalskanker hebt. Nu blijkt dat er afwijkende cellen zijn. Stel dat het wel kanker is, dan moet dat behandeld worden en dat gaat niet samen met een zwangerschap. Dus het lijkt mij dat je eerst een volgend uitstrijkje wil afwachten.
Jeetje mina, nu ben ik redelijk actief hier altijd, maar ik heb nu echt veel moeten bijlezen zeg, niet normaal! Sorry heb ook niet alles onthouden hoor!! JMAY: Wat een schattig meisje heb je zeg! Leuke foto's!! Blackie: Wat een stoer mannetje zeg! Heerlijk dat hij zo aan het stappen is! Sammie: mmmmzzz lastig zeg! Kan me voorstellen dat je het je ouders liever persoonlijk vertelt! Maar persoonlijk vind ik wel dat je ouders het eerder moeten weten als de rest van de familie. Kan je het niet verhullen met je kleding tot ze terug zijn? En zijn ze nu al weg? Anders vertellen voor de echo? Als ze wel al weg zijn.... misschien op een leuke manier via Skype vertellen? Bijv je uk de echofoto laten showen aan ze? @ Penny: Kan me voorstellen dat je daarvan geschrokken bent meis! Mijn vriendin had ook PAP2, maar dat is gelukkig weer verdwenen, hopelijk bij jou ook! En misschien kun je met je ha bespreken wat het inhoudt voor jullie kinderwens en of het nu beter is om even te wachten tot je de volgende uitslag hebt of dat het niet uitmaakt. Knuf! MF: Hopelijk blijft je ex nu op veilige afstand van jullie.... Vind het echt zo rot voor je dat het zo heeft moeten lopen! Verder zag ik allemaal heerlijke recepten voorbij komen.....Lekker hoor!! Hier weinig nieuws.... heb zelf een terugval al een week en daar probeer ik nu weer uit te kruipen. Vrijdag de eerste keer EMDR, ben er best zenuwachtig voor....denk ook dat mn dipje voorbij is als die eerste keer achter de rug is! Ben nu op het ogenblik gewoon weer veel te veel met de bevalling bezig...... Met mn vader gaat t ook nog niet echt best....over twee weken moet hij naar de cardioloog, tot die tijd rust houden.
@penny jeetje dat is schrikken zeg..ik zou idd ff overleggen met de ha, misschien kan die wat duidelijkheid geven. @spelen.. hier kan ze zich echt heel lang vermaken, en soms vind ze het niet eens leuk als ik mee doe, speelt ze met der keukentje. ik vroeg het omdat ik dacht dat ze misschien wel te veel alleen speelt. maar blokken bouwen , verhaaltje lezen enzo doen we wel samen. @engeltje waarvoor heb jij EMDR? ik heb dat ook ooit gehad...vreselijk
Hé, wat naar Penny! Ik kan me voorstellen dat je daar van schrikt! Echt niet leuk.. Ik ga duimen voor een goede afloop! Ik speel afwisselend met Fer.re. 's Ochtends moet hij zichzelf wat vermaken, want dan ben ik druk met de paarden. 's Middags gaan we vaak leuke dingen doen.. Ons mannetje staat alleen nog maar. Ook aan de hand, springt en danst hij meer dan dat hij loopt haha! MF: Fijn dat je er een goed gevoel aan over hebt gehouden Ziet hij haar nu helemaal niet meer? En heb je al een beeld van hoe dat in de toekomst gaat zijn?
@ Jmay: Heeft het je wel goed geholpen? Waar had jij het voor? Ik heb PTSS overgehouden door de bevalling en de tijd erna...ik bleef steeds flauwvallen, waardoor ik dus uiteindelijk ook paniekaanvallen kreeg. Ik durfde nog amper met Quinten in mijn armen te lopen, laat staan traplopen of autorijden. Verder continu een heel opgejaagd en gestressd gevoel, echt verschrikkelijk. Heb eerst cognitieve gedragstherapie gehad om te stabiliseren voordat ik de EMDR aan zou kunnen.
Voor degenen die trouwens niet al te ver van Delft vandaan wonen.... In het Delftse Hout zit een waterspeeltuin met grote kinderboerderij..... Is echt superleuk! Zijn er gister eventjes geweest.... Heb een paar fotootjes in mijn album gezet.
@engeltje jeetje dat is heftig zeg ! hier ook PTSS .. of het geholpen heeft? hmm ik kan het eigenlijk nog steeds niet echt zeggen.. ik denk het wel hoor. maar ik vond de manier van EMDR zo vreemd, moest steeds lachen tijdens de sessie *OEPS*
Ben je nu wel van je klachten af dan? Hier gaat t gelukkig al een heel stuk beter dankzij de andere therapie, alleen sommige beelden blijven maar terugkeren en ik slaap daardoor ook nog steeds erg slecht vaak.
@Penny Jemig meis! Das idd schrikken maar zit niets anders op dan afwachten op de volgende. @Engeltje, jemig meis dat klinkt allemaal ook erg heftig zeg! Pfff @lopen Jari liep met 10 maanden heb hem hem wel wat gestimuleerd maar meer op een gezonde manier. Hij stond wel eens tegen de leuning van de bank naar buiten te kijken. Daar trainde die toch zijn beentjes weer mee. Nu cb....dat word wat We zullen zien! En daarna auto bij de garage ophalen die konden we gister ook nog even weg gaan brengen....zucht...
Goeiemorgen! Jammer dat je in een dip zit engeltje. Dikke knuf!! En ik hoop voor je dat het meevalt morgen. Ik zal aan je denken igg. Klinkt wel leuk trouwens die waterspeeltuin. Ga zo ff in je album spieken Blackie, Succes bij het CB! Moet hij prikjes?
Engeltje balen meid van je dip! En vervelend dat het met je vader niet lekker gaat!! Hopelijk krijgen jullie snel meer duidelijkheid en een gerichte behandeling Wat een heerlijke foto's!! Penny jeetje meis das schrikken!! Laat je goed informeren en schrijf je vragen op!! Hoop dat het allemaal meevalt!! Sterkte en dikke knuffel! Blackie grappig dat je ventje al stapt! Hier veel langs de tafel en bank en meneertje probeert 'over te steken'... staat nu ook geregeld los zijn evenwicht te zoeken! Slapen: B slaapt in de ochtend 1,5 uur en in de middag ook ong. 1,5 uur op schooldagen en in t weekend meestal 2 a 2,5 uur. 's Avonds ligt hij dan wel uiterlijk half 7 op bed en slaapt tot half 7 volgende ochtend. Hier rustig dagje, kids lekker op school dus ff rust! B ligt lekker te tukken. Heerlijk ventje hihi!
Heeft B zijn eigen keukentje Jedabo? Wij hebben amper speelgoed voor S haha. Ze vermaakt zich wel hoor, maar we hebben echt maar een paar speeltjes. Ik denk dat we als we verhuisd zijn we wel een keer wat leuke dingen gaan aanschaffen. Qua vertellen, bedankt voor jullie input. Ik wil het mijn ouders gewoon als eerste vertellen. Ze zijn alleen op wandelvakantie, zonder internet of telefoon. Over 5 dagen zijn ze weer in de bewoonde wereld en dan smsen we altijd ff. Dus skypen gaat m niet worden Ik ga het zo lang mogelijk voor me houden en als het echt niet meer lukt dan bel ik ze op. Gelukkig gaat mijn zus (tevens beste vriendin) volgende week vrijdag op vakantie voor 2 weken. Dat scheelt weer haha.