Wij hebben maandag de afspraak voor de eerste prikjes op t cb.. Ben benieuwd hoe dat gaat. Boogschutter. We gaan inderdaad binnenkort verhuizen. We vliegen over 2 weken naar London. Om de laatste dingetjes daar te regelen en huis nog een keer te bekijken. Eind januari/februari gaan we waarschijnlijk helemaal over.
Yupgup: wat is voormelk? Ik geef 2 borsten, al wil ze van de tweede meestal maar een paar minuutjes drinken.
Je melk bestaat uit verschillende bestanddelen. Oa een deel vet en een deel suikerrijke melk (lactose). Het wordt als 1 melk geproduceerd, maar na een tijdje gaat het vet zich hechten achterin de melkkanaaltjes en scheidt de melk zich. Net als hele vette koemelk: laat dat een dag in de koelkast staan en het vet 'drijft' er bovenop. Het lactoserijke deel (voormelk) is makkelijk verkrijgbaar, het vetrijke deel (achtermelk) komt pas los van de kanaaltjes als je baby goed krachtig en lang genoeg zuigt. Je kunt je baby helpen door als ze minder vaak drinkt (begint te sabbelen ipv drinken) de borst mee te masseren naar de tepel toe. Geef 1 borst tot je baby zelf aangeeft er genoeg van te hebben of nog honger te hebben en je borst goed leeg en soepel aanvoelt. Dan kun je evt de tweede borst nog aanbieden als toetje om ook daar de productie op gang te houden. Als je zelf te vroeg afkoppelt en de andere borst aanbiedt, krijgt je baby te weinig vette (achter)melk binnen - terwijl dat juist hetgeen is waar ze op groeien en wat een verzadigd gevoel geeft. Meldt ze zich ook vaak? Spuugt ze veel? Kan zijn dat ik wat termen door elkaar haal. Kijk anders een op borstvoeding.com?
even ego-berichtje... Ik zou eigenlijk op moeten staan en wat dingen doen (katten eten geven, bietjes koken, lichten aan, zooi opruimen) maar ik zit zoheerlijk, mn jochie ligt lekker bij me te slapen, kan m nog even niet wegleggen
boomm spannend zeg! Gaat dat allemaal met inpakken en de kleintjes, of nog niet aan begonnen? Vlieg je ook met beide kinderen er heen? Nou vandaag heeft de kleine man een slaap dag geloof ik, na elke voeding valt hij in slaap. Zal hij wel nodig hebben gehad. Over de borstvoeding klopt het yupgup probeer ook goed te masseren, meestal drink hij ze allebei leeg, zie ook het verschil als hij een mondje terug geeft de voormelk is echt melk melk en de achtermelk is heel dik. (Misschien is dit niet zo hoor haha maar soms zie ik 2 soorten mondjes terug) Laatst met kolven was ik me borst ook aan het masseren en toen schoot er wat los ofzo als of een melk kanaal een propje had en die los kwam, heel raar?
Boomm, spannend hoor! Succes met alles! Voeden, ik er ook voor te zorgen dat hij ze leeg drinkt, maar 2 lukt hem haast nooit. Eén borst wil ik het liefste wel dat hij leeg drinkt en gelukkig gaat dat steeds beter. Vannacht heb ik weer eens heerlijk geslapen. Ik heb gevoed om 10uur en 1 uur en toen sliep S heerlijk door tot 5 uur Was echt fijn om weer een keer wat langer te slapen.
De eerste borst drinkt S. altijd wel leeg geloof ik, 'k zal nog eens wat mee masseren, kan vast geen kwaad. Lizzie lekker van genieten hoor, heerlijk toch!
Ontlasting: van y is die ook groen. Gisteren bij cb vermeld en zij zei dat dat goed is. Maar hier komt het omdat ze half borst half fles krijgt Y heeft vandaag ook een slaapdag. Na elke voeding valt ze in slaap. Even een vraagje over slaapzakje. Vanaf wanneer mag ze hier in? En moet er dan ook een lakentje nog over? Morgen een leuke dag. Winkelen met zijn 3en echt veel zin in, leuke kleertjes kopen voor y, en ik kan mijn eigen kleding weer aan dus kijken voor winterjas en schoenen. Savonds verjaardag van zwager en blijven we eten. Dus voor het eerst de hele dag met y op pad.
@boogschutter bij het kolven kun je het verschil in melk helemaal mooi zien de melk van de eerste 5 min is vaak witter, wateriger. Als je dan een ander flesje zou pakken zie je dat de vettere melk ondoorzichtiger, geler, romiger is. Wat gek van dat losschieten... regelmatig masseren maar dan? Om een borstontsteking te voorkomen? Warmte helpt om de boel los te krijgen, dus anders eerst ff warm douchen. @lizzie, herkenbaar haha. Ook heeeel vervelend dat papa etterende zoon naar bed moet brengen omdat dochter zo lekker bij me slaapt.... pompidom...... @jes, ik schreef eerder dat ik hem wel gebruik. Weet niet wat de voorschriften zijn. Ik heb wel de mouwtjes nog wat dicht gestikt, vond anders de armsgaten te (eng) groot. Mama's met meerdere kindjes, hebben jullie ook het idee dat je sneller herstelt dan bij de eerste? Mijn buikspieren staan bijna weer tegen elkaar aan en hoewel ik nog wel een 4-maandenbuikje heb, ben ik al wel weer op mijn startgewicht.
So hee, ik ben een beetje traag geloof ik.. maar ik heb jullie gevonden. Ga nog op mijn gemakje bijlezen, maar het is hectisch hier. Mijn meisje is ziek Heel erg verkouden, ze zit vol slijm en stopt dan steeds even met ademen, doodeng. Vandaag naar de huisarts geweest, maar het zit echt in de bovenste luchtwegen. Nu knapte ze vandaag gelukkig op, dus ik weer wat geruster (vannacht de hele nacht op geweest met manlief om haar in de gaten te houden), maar nu spuugt ze net haar hele voeding uit (en ze spuugt nooit) en begint het weer van voor af aan met rochelen en stokkende adem. Bah. Zelf ook nog veel last van kwaaaltjes en vanaf 6 uur springen er hier nog 2 rond. En dat is best zwaar. Jullie horen later meer van me, beloofd. Wel leuk om hier verder te kletsen.
nijntje, jakkes! Beterschap! Daar is niks aan, kan me voorstellen dat dat eng is! Komt dat dan doordat ze zo verkouden is? hopelijk gaat het snel beter! hier vandaag de hele dag geshopt! Heeerlijk!! M is bij mijn ouders geweest! En heeft zich prima vermaakt! Ik heb asociaal veel gekocht was zo leuk! vanavond heeft M om 20.00 uur de fles gehad.. Daarna slaapzak aan gedaan en lekker op bed gebracht! Nu weer een flesje en dan hopelijk een paar uur slapen! afgelopen nacht voor het eerst bij ons op bed geslapen! Hij wou om 03.00 uur niet meer in de wieg slapen! Denk hou hem even bij me, maar zijn in slaap gevallen! Vanmorgen om 8.45 weer wakker! Dus was wel fijn! slaapzakje, daar ligt M nu al zeker een week in! Lekker warm! wat was het vandaag koud buiten!! Pff! Heb gelukkig een nieuwe winterjas gekocht! nog plannen voor het weekend? Wij niet.. Eindelijk geen bezoek! Zo fijn!
Ik wist wrl voormelk enzo maar niet dat ze zo lang moesten drinken. Misschien wisselde ik toch te snel. Heb R. Net eerst borst een helemaal leeg laten drinken en erna borst twee. Hem in zn bedje gestopt en zowaar hij bleef stil. Ben benieuwd hoe laat hij nu weer wakker wordt. Hoe lang duurde het trouwens voor jullie weer ongesteld werden? Ik heb de eerste 6 dagen na de bevalling bloedverlies gehad en een paar kleine stolseltjes. Sinds dien alleen een soort wondvocht wat ik verlies maar geen bloed meer. Is dat normaal?
Was ik net lekker klaar om langzaam naar bed te gaan, had I. al neergelegd maar die bleef wat onrustig maaien met de armen. Ik denk daar zit iets dwars, een boertje ofzo, dus pak haar maar even op en ga terug naar de woonkamer zodat mijn man rustig slaap kan pakken (die was al naar bed). Ben net in de gang, met I. tegen me aan, rustig op haar rug kloppend en ze laat inderdaad een boertje... en daarna komt me er een golf melk achterna. Haar kleren eronder, mijn kleren eronder. Ben hele tijd bezig geweest met haar helemaal verschonen (terwijl zij het natuurlijk op het brullen zette, want omkleden is nu eenmaal niets) en haar daarna weer kalmeren en in slaap krijgen. Arme meid, echt. Ze slaapt nu rustig in de wieg en heb alles ook alweer opgeruimd en de kleding even snel uitgespoeld zodat de vlekken er niet zo intrekken. Pfft. En zo ben je zo een uur of twee later naar bed dan de bedoeling was.
Goedenacht dames, Hier bezig met de nachtvoeding die eerder is dan verwacht ben benieuwd hoeveel tijd er straks tussen zit. Vandaag mijn grote held jarig jeetje 4 jaar wat zijn die jaren voorbij gevlogen. Het grote feest hebben we al gehad dus vieren het vandaag met de opa's en oma's.
Nou meneer kwam kwart over 4 weer. Toch niet slecht 😁 want de vorige voeding was 23:15. Happy me. Nu lekker verder slapen. Succes voor de dames die vannacht nog een keer moeten 👍
Yupgup en exciting heeft de kleine dan ook nog een dekentje er over? of alleen het slaapzakje? En heeft die van jullie korte of lange mouwen? We hadden voor de zekerheid de wekker om 2 uur gezet voor de voeding. De wekker ging niet af dus door geslapen tot kwart over 4. Toen melde y zich. Ga ook geen wekker meer zetten want ze meld zichzelf. Is wel lekker zo door slapen
Hier weer een voeding gaap! Gister avond om 21:15 tot 1:45 en nu om 05:00. Ga straks op iedereen reageren, maar nu ff nog slapen. Als L niet blijft klooien met me tepel.
pff hier weer een voeding! Wat issie toch aan het klooien zeg! Ik weet niet wat er anders gaat dan anders. Hij had er snachts steeds 5 uur tussen, maar gister nacht en vannacht is het opeens 3-4 uur. Snap er niks van. @jes, M slaapt in een winter slaapzak, gewoon met zijn kleertjes aan. Er zitten lange mouwen aan, maar die hebben we er niet op omdat die te groot zijn. Dan heeft ie een laken met deken over. En hij krijgt snachts een kruik mee. Dan leggen we nog een handdoek over de wieg en de kruik want anders gaat de warmte van de kruik verloren aan de buitenlucht. We zijn er achter gekomen dat M echt warm moet liggen anders slaapt ie niet! maar denk dat sowieso alleen een slaapzak te koud is hoor!
Zoooooo en mevrouw ligt weer aan de borst. Exciting ik zie dat M. nu 4 weken is het zouden regeldagen kunnen zijn. baby's zijn moeilijk te snappen en op deze leeftijd echt nog niet betrouwbaar qua tijd, eten, slapen. Balen voor de meiden die extra nachtvoeding hadden. Anna netjes hoor zou fijn zijn als hij dit vol houd