@stillewens wat balen dat je zo een slechte ochtend hebt gehad. hier gaat het nog steeds goed alleen nog steeds zo moe ook begin ik wat last te krijgen met lopen waarschijnlijk mijn bekken, maar weet niet wat ik precies moet voelen maar wat mijn vriendin vertelde kan dat het weleens zijn. het is niet overheersend maar merk dat ik er anders bij ga lopen, dus even in de gaten houden
@ Stillewens O dat is inderdaad wel minder. Nu maar hopen dat het snel over is. Hoop in idd geval niet dat je hetzelfde als mij krijgt. 13 weken lang misselijk geweest. ging voor 1 week weg. Was 14 1/2 week en het kwam 2x zo hard terug, dus nu maar wachten tot het echt voorbij is. Zo fijn idee eigenlijk dat ik over 4 weken alweer terug moet na de vk en dan weer het hartje hoor en 6 dagen later ga ik naar het ziekenhuis voor de 20 weken echo. (Wel komisch dat ik dan ook echt die dag 20 weken ben) meestal is de echo wat eerder of later.
@ stillewens, welkom, ookvan mij, en wat rot dat je je zo naar voelt, hopelijk niet al te lang meer! @ miepkip, gave jurk, ik ben ook zwanger getrouwd in maart 2011, vond het zo leuk! Was toen 30 weken,dus heel duidelijk zwanger. Wat groeit je buikje mooi zeg! Vandaag naar bekkenfysio geweest en kan merken dat het nu al meer pijn doet, ze zei overigens wel dat het nog kan overgaan als ik nu een poos goed rustig aan doe.....ik hoop het, maar ben wel wat sceptisch, vooralsnog lijkt het echt erger te worden, maar goed, ik kan nog lopen en doen wat ik moet doen, dat is al heel fijn.
Hallo allemaal, Mag ik me hier ook nog aansluiten? Zo'n gezellig en druk forum! Even 'kort' iets over mezelf. Ik ben 29 en morgen 14 weken zwanger van ons 1e kindje! Uitgerekend op 11 oktober. Woon en werk in het mooie Brabant. Ik heb intussen 2 echo's gehad en een combinatietest. Voor dat laatste hebben we vandaag de uitslag gekregen en die was iets minder leuk dan ik gehoopt had. Kans op Down 1:130. Ik wil nu een vruchtwaterpunctie laten doen om meer zekerheid te krijgen. Mijn vriend heeft namelijk een lichamelijk gehandicapte broer en wij vinden gezondheid dus nogal belangrijk . Uitslag heeft me wel wat bang en verdrietig gemaakt, maar 1 op 130 is natuurlijk nog steeds laag (blijf ik tegen mezelf maar zeggen). Zoooo, wil niet meteen al mijn zorgen hier uitspuien. Verder verloopt de zwangerschap goed. Misselijkheid en vermoeidheid zijn over (yay!) . Heb nu alleen na het avond eten altijd een opgeblazen gevoel en hoef de hele avond niks meer te eten (terwijl ik toch best een snackje lustte eerst ). Maar goed, hopelijk gaat het bij jullie allemaal goed en kunnen we allemaal in oktober volop genieten .
@pleunie welkom en van mij mag je rustig meekletsen. allereerst van harte gefeliciteerd met je zwangerschap. wel balen dat je combinatietest niet zo best is maar wat is nou 1 op 130 denk ik dan natuurlijk snap ik jouw angst wel. en als ik de brutale vraag mag stellen stel dat je beebje een handicap heeft wat doe je dan? en wat je keuze dan zal zijn je het is jouw keuze,
@ Inge, thanks! Antwoord op je vraag heb ik eerlijk gezegd nog niet, ben er zelf nog niet over uit. En inderdaad 1 op 130 is maar 0,77% kans, dus het is echt heel laag. Maar die onzekerheid en angst blijft toch. Misschien na een nachtje slapen kan ik het beter relativeren (normaal gesproken ben ik echt koningin relativeren, dus dat komt wel goed ).
@Pleuni: Welkom! Tja, een kans van 1:130 dat is niet de uitslag die je hoopt. Je hoopt natuurlijk een uitslag te krijgen van 1:10000... Ik teken voor een kans van 1:130. Wij hebben namelijk een kans van 1:13! op een kindje met Down. En dan ook nog eens een kans van 1:50 op trisomie 13. Wees blij met je mooie uitslag! Je hebt maar een kans van 0,77%! Wij laten geen vruchtwaterpunctie doen. Aan een VWP zit een risico. Wel eens waar klein, maar wel een risico met grote gevolgen. Deze informatie komt dus met een prijs. 3 tot 5 op de 1000 puncties eindigt in een miskraam. Hierdoor komen ook gezonde kindjes te overlijden. Alle miskramen die binnen 3 weken na de punctie plaats vinden krijgen als reden de VWP mee. Je zit dus 3 weken in spanning of het wel goed gaat. Ik zou niet met mezelf kunnen leven als het fout gaat. Wij hebben goed gepraat met onze gynaecoloog. Wij krijgen morgen een GUO. Dit is een uitgebreid echo onderzoek waarbij alles aan het kindje heel goed nagekeken wordt. In het geval van (ernstige) Down zie je vaak hart afwijkingen en er zijn nog andere lichamelijke afwijkingen te zien. Is deze echo goed dan gaan ze met 20 weken nog eens goed kijken. Ik kan me voorstellen dat je, zoals je zelf zegt, met een lichamelijk gehandicapt familielid gezondheid belangrijk vind. Maar ik begrijp dat niet zo goed in combinatie met het willen van een VWP omdat de uitslag van de combinatie test aan geeft dat jullie een verhoogde kans op een kindje met Down hebben. Ik ben zelf lichamelijk gehandicapt en ik vind gezondheid ook heel belangrijk. Maar wees eerlijk, vind niet iedere (toekomstige) moeder dat? Ik denk dat de vraag van Inge heel erg goed is. Wat wil je doen in het geval dat het kindje Down heeft? Ik begrijp dat het een hele moeilijke vraag is. Maar het is wel heel belangrijk om een goede keuze over de VWP te maken. Als een kindje met Down welkom is in jullie gezin en jullie besluiten er voor te gaan waarom zou je dan het risico op een miskraam nemen? Wat je ook beslist, het is jouw beslissing en ik weet uit ervaring dat het geen makkelijke keuzes zijn. Veel succes!
@ laupio dankjewel haha zal het zo meteen veranderen. @ Pleuni welkom, en O dat is wel minder. Je moet maar zo denken je moet dan wel net toevallig die ene van de 130 zijn. En die kans is echt klein. Het komt in ieder geval wel goed! Hier ongelovelijk veel last van mijn rug en bekken. Niet leuk meer!
Oktober 2012 mama's 1 Chybou - 1e kindje - j/m 1 Laupio- 2 e kindje - geslacht blijft een verrassing! 2 Dalia03 - 3e kindje - j/m 2 Trotter - 28 jaar - 1e kindje - j/m 2 Miepkip - 1e kindje - j/m 3 Vijgje - 34 jaar - 1e kindje 4 Cindybaby71 - kindje - j/m 5 BellaSwan - 5e kindje - j/m 5 Mawaikee - kindje - j/m 5 Loussa - 1e kindje - j/m 5 Miekie0402 - 28 jaar - 1e kindje - j/m 5 Baileyy - 1e kindje - j/m 6 Danelie - kindje - j/m 7 Super Mummy - 26 jaar - 3e kindje - j/m 8 Charity2010 - 2e kindje - j/m 9 Joyce82 - 3e kindje - j/m 10Emmy80 - 2e kindje - j/m 10 Engeltje23 - 1e kindje - j/m 10 Minniemouse1974 - 37 jaar - 4e kindje - j/m 10 Sweetlove - 3e kindje - j/m 10 Annemarie87 - kindje - j/m 10 Rommel - 3e kindje - j/m 11 Pleuni - 29jaar - 1e kindje - j/m 12 Ds85 - 26 jaar - 1e kindje - j/m 13 RiverNL - 1e kindje - j/m 13 Marianne78 - 1e kindje - j/m 14 Veere - 3e kindje - j/m 15 Sweetchocolate - 25 jaar - 2e kindje - j/m 16 Damabo - 1e kindje - j/m 18 Barb - 30 jaar - 1e kindje - j/m 18 Romy2003 -31 jaar -3e kindje -j/m 19 Roompje25 - kindje - j/m 20 Maia - 28 jaar - 2e kindje - j/m 20 Esmaralda - 24 jaar - 2e kindje - j/m 20 Rinnie - kindje - j/m 20 Jessie84, 27 jaar, 2e kindje, j/m? 20 Ingearts - 1e kindje - j/m 21 Ilayda - kindje - j/m 21 Ukkie1985-1e kindje 22 Annigje - 27 jaar - 1e kindje - j/m 23 Mandyilana - 2e kindje - j/m 25 SuzieQ - 1e kindje - j/m 28 FvK - 1e kindje - j/m Onbekend Bas1759 - 3e kindje - j/m Zwanger 40 Afspraken 18 april - Miekie0402 - controle vk 24april - Maia- controle vk 26april - Ingearts - afspraak vk 05mei - Ingearts - Pretecho met geslachtsbepaling 09mei - Miepkip Controle vk 15mei - Miepkip 20 weken echo
Ik zal eens de link opvragen van mijn vriendin die heeft een heel mooi verhaal over haar beeb mss kan dat je helpen. haar zoontje had ook een hele kleine overlevingskans. ze heeft er n dagboek over bijgehouden en heeft een artikel gehad op de site van de hartstichting mss heb je er wat aan als ik hem heb kom ik erop terug.
Dank voor het welkom @ Chybou, ten eerste succes met je GUO vandaag! Dank voor je uitgebreide reactie De kans is inderdaad heel erg klein en misschien til ik er ook wel te zwaar aan. Ik weet het niet. De lichamelijke handicap van mijn zwager is behoorlijk ernstig. De doktoren zeiden vroeger dat hij de 20 nooit zou halen. Hij is inmiddels 35 maar zijn gezondheid wordt er niet beter op. Hij heeft vorig jaar o.a. zijn onderbeen moeten laten amputeren. En zo zijn er nog meer zware aandoeningen. Mijn vriend heeft vroeger veel meegemaakt in het gezin met een broer die niet kon doen wat hij (zijn broer dus) zou willen. Wildvreemde kinderen scholden hem uit etc etc. Dus ja, mijn vriend is redelijk sterk in zijn overtuiging. Ik iets minder We hebben besloten de VWP wel te gaan doen. Omdat we niet tegen die onzekerheid kunnen. Ik ga er van uit dat het gewoon goed is en dat ik daarna weer volop kan genieten (zonder onzekerheid) van deze zwangerschap. Afspraak is gemaakt op de 23e, een week later krijgen we dan de uitslag.
@ingearts, vervelend dat je lopen zo moeilijk begint te worden al. Draag je al een stevige buikband? Heb je daar wellicht wat aan? Vanochtend heb ik gelukkig zelf een veel betere ochtend! Wat een verschil met gisteren zeg. @miepkip, vervelend dat je zo enorm misselijk bent en zo'n last van je rug en bekken hebt. Ik voel mij gelukkig vanochtend weer aardig goed! Daar kan ik mij weer even aan optrekken en van genieten. En je 20-weken echo komt al in zicht, spannend hoor! @Laupio, ook al zo'n last van je bekken! Vervelend dat het zich al zo vroeg uit. Bah toch. Hopelijk wordt het niet erger en krijg je het stabiel. @Pleuni, Welkom! Gefeliciteerd met je zwangerschap. Ik snap je gevoel over de combinatietest, poeh toch even schrikken. Maar zoals je al zegt is 1 op 130 nog steeds een kleine kans. Wellicht dat het vervolgonderzoek je helemaal gerust kan stellen. Ik ga enorm hard duimen voor jullie. En fijn dat je misselijkheid over is! @Chybou, Oeh jullie hebben een nog grotere kans met de combinatietest te horen gekregen. pittig allemaal hoor. Ik wens jullie veel succes in ieder geval en zal toch duimen voor een kindje zonder Down. Dat is inderdaad wat iedere moeder het allerliefste ziet. Wat niet wegneemt dat een kindje met Down bij jullie ook vast heel welkom zou zijn en enorm vertroetelt zal worden. Sterkte. Hopelijk geeft de uitgebreide echo jullie al iets meer informatie. Hier gaat het zoals gezegd, vanochtend gelukkig erg goed. Kindjes spelen rustig samen, gezellig. Ik heb 19 april de nekplooimeting echo voor de combinatietest. Vorige week al bloed voor geprikt. Even afwachten voor ons dus nog, spannend. Fijne dag allemaal!
Oktober 2012 mama's 1 Chybou - 1e kindje - j/m 1 Laupio- 2 e kindje - geslacht blijft een verrassing! 2 Dalia03 - 3e kindje - j/m 2 Trotter - 28 jaar - 1e kindje - j/m 2 Miepkip - 1e kindje - j/m 3 Vijgje - 34 jaar - 1e kindje 4 Cindybaby71 - kindje - j/m 5 BellaSwan - 5e kindje - j/m 5 Mawaikee - kindje - j/m 5 Loussa - 1e kindje - j/m 5 Miekie0402 - 28 jaar - 1e kindje - j/m 5 Baileyy - 1e kindje - j/m 6 Danelie - kindje - j/m 7 Super Mummy - 26 jaar - 3e kindje - j/m 8 Charity2010 - 2e kindje - j/m 9 Joyce82 - 3e kindje - j/m 10Emmy80 - 2e kindje - j/m 10 Engeltje23 - 1e kindje - j/m 10 Minniemouse1974 - 37 jaar - 4e kindje - j/m 10 Sweetlove - 3e kindje - j/m 10 Annemarie87 - kindje - j/m 10 Rommel - 3e kindje - j/m 11 Pleuni - 29jaar - 1e kindje - j/m 12 Ds85 - 26 jaar - 1e kindje - j/m 13 RiverNL - 1e kindje - j/m 13 Marianne78 - 1e kindje - j/m 14 Veere - 3e kindje - j/m 15 Sweetchocolate - 25 jaar - 2e kindje - j/m 16 Damabo - 1e kindje - j/m 18 Barb - 30 jaar - 1e kindje - j/m 18 Romy2003 -31 jaar -3e kindje -j/m 19 Roompje25 - kindje - j/m 20 Maia - 28 jaar - 2e kindje - j/m 20 Esmaralda - 24 jaar - 2e kindje - j/m 20 Rinnie - kindje - j/m 20 Jessie84, 27 jaar, 2e kindje, j/m? 20 Ingearts - 1e kindje - j/m 21 Ilayda - kindje - j/m 21 Ukkie1985-1e kindje 22 Annigje - 27 jaar - 1e kindje - j/m 23 Mandyilana - 2e kindje - j/m 25 SuzieQ - 1e kindje - j/m 28 FvK - 1e kindje - j/m 28 StilleWens - 3e kindje - j/m Onbekend Bas1759 - 3e kindje - j/m Zwanger 45 Afspraken 18 april - Miekie0402 - controle vk 19 april - StilleWens - nekplooimeting 24april - Maia- controle vk 26april - Ingearts - afspraak vk 05mei - Ingearts - Pretecho met geslachtsbepaling 09mei - Miepkip Controle vk 14 mei - StilleWens - Controle vk 15mei - Miepkip 20 weken echo
En Pleuni,ook welkom en sterkte met alle moeilijke keuzes, maar ook van harte gefeliciteerd met je zwangerschap!
@ Chybou succes vandaag meid! Duim voor je. Haha heerlijk hoor het idee dat de 20 weken echo alweer eraan komt. Kan nu al niet meer wachten! Het lijkt net of mijn misselijkheid periode nu pas echt ingaat. Vannochtend ontbijt op. 5 sec. later ren ik alweer naar de wc Vreselijk! Ik ga binnenkort ook maar alvast een buikband dragen. Misschien dat, dat inderdaad gaat helpen.
@All: Bedankt voor alle steunbetuigingen. Wij hebben de uitgebreide echo achter de rug. Alles helemaal dik in orde. Het kindje groeit goed, ligt precies op schema. De hersenen zijn goed aangelegd. Het schedeltje ziet er mooi uit. De organen zijn allemaal aanwezig en functioneren goed. Het hartje zag er helemaal goed uit er waren al heel duidelijk twee kamers en boezems te zien, zelfs de aorta was zichtbaar. Kindje heeft 10 vingertjes en 10 teentjes. Het ruggetjes (ivm mijn spina bifida wel heel belangrijk) is mooi dichtgegroeid. De arts zei dat het kindje bijna geen trisomie 13 of 18 kan hebben. Dan waren er rare dingen op de echo te zien geweest. Ook zei ze dat, op basis van de beelden, de kans op Down nu heel erg klein is. Ik ben zó! blij dat we gekozen hebben voor deze echo en geen VWP laten doen. Alles zag er zo mooi uit! We zijn vandaag heel erg gerust gesteld en we weten nu in elk geval dat het kindje geen grote lichamelijke afwijkingen heeft. Het was echt zo'n mooie echo! We hebben zelfs heel goed het gezichtje kunnen zien. Zo bijzonder! Ennnnnnnn... We weten wat het wordt. Liefs!