Snap wel dat je erover nadenkt als het bij jullie enigszins te plannen valt en je dus relatief gemakkelijk zwanger kan worden en zeker nu jullie net hebben besloten ervoor te gaan. Dat kan nog wel een maandje wachten natuurlijk.
Wij hebben vorig jaar even gedacht om een maand te skippen of pauze te nemen... Voor de decembermaand die eraan kwam vooral. We hebben dat toen uiteindelijk niet gedaan en daar ben ik wel blij om, ondertussen is het nog steeds niet gelukt. Deze maand gaan wij nu ook niet overslagen, alhoewel ik écht niet graag zou hebben dat het kindje rond kerstmis-nieuwjaar komt... Maar ik wil deze ronde niet graag overslagen, het duurt naar mijn idee zo al veel te lang. Zal je zien dat ik zwanger geraak deze maand hoor... net omdat ik liever heb van niet... Ben benieuwd! Ik vind buiten kerst en nieuwjaar de maanden november tot januari ook zo ongelofelijk donker... Vandaar dat ik die maanden eigenlijk liever niet zou bevallen, maar helaas valt het allemaal niet te plannen! Mijn moeder is 9 dagen over tijd gegaan van mij en daardoor ben ik 3 dagen voor haar verjaardag gekomen... Ze lag nog in het ziekenhuis toen ik geboren was. Uiteindelijk vinden we dat nu nog wel meevallen hoor, we vieren onze verjaardag telkens samen voor familie en vrienden!
Dit! Ondanks het bij ons -en vele anderen- allemaal nog niet vanzelf gaat, zou ik, indien de mogelijkheid er is, ook altijd voor of na december plannen
Wij zouden die periode ook vermijden, we hebben 4 verjaardagen, Sinterklaas en kerst. Dus ik zou het een maandje uitstellen
Wij zijn bezig voor een 2e, als ik nu niet zwanger ben slaan we ook een maand over. Om dezelfde reden als die van jou.
Als je de luxe hebt dat je makkelijk zwanger wordt zou ik er ook rekening mee houden! Wij hebben dat ook een aantal keer gedaan. Ook altijd makkelijk zwanger geworden dus ik besef ook dat het een luxe is om zo ongeveer te kunnen 'kiezen' (ook al weet je natuurlijk maar nooit..) Maar waarom niet!? Veel geluk met jullie derde
Als je de luxe hebt om dat zo te doen, lekker een maandje wachten. Ik ben in april zwanger geraakt en heb een januari kindje (eind januari). Ik was als de dood dat ik bij 37/38 weken al zou bevallen, want dat zou precies met kerst/oud&nieuw zijn! Dochter was er niet minder welkom om, maar ik ben wel blij dat ze had besloten nog even te blijven zitten
Fijn doen wat voor jullie goed voelt! Het is helaas niet altijd te plannen maar proberen mag altijd succes!
Heel eerlijk... Ik zou wel 'plannen'. Toen we voor de eerste keer zwanger wilden worden, hebben we ook even gewacht om december voorbij te zijn. Nu duurde dat op een gegeven moment al een jaar en dan ga je inderdaad geen maanden meer overslaan. Toen ik eindelijk zwanger was, werd het een miskraam. De zwangerschap daarna (oudste zoon) ontstond in een periode waarin zwanger worden van een decemberkindje was uitgesloten, dus hebben we er geen rekening mee hoeven houden. Maar als dat langer had geduurd, hadden we niet gewacht. Toen we voor een tweede wilden gaan, raakte ik eigenlijk al zwanger voor we de knoop echt helemaal door hadden gehakt. Maar ook dat viel in een 'gunstige' periode (uitgerekend in mei). Helaas ging dat ook mis. Toen ik weer zwanger mocht worden, hebben we niet gewacht. Ook niet toen deze tijd van het jaar aanbrak. De jongste is eind november geboren. Natuurlijk zijn wel dolgelukkig met onze zoon! Maar ik vind het wel jammer dat zijn verjaardag zo kort voor Sinterklaas valt. En in een periode waarin wij in onze familie inderdaad buiten de feestdagen die iedereen heeft, toevallig enorm veel verjaardagen en enkele trouwdagen hebben. Maar vooral het feit dat hij binnen een week twee keer een berg cadeaus krijgt, vind ik erg jammer. Ik vond half september - begin december (oudste) ook al niet erg lang. Maar dit is helemaal sneu. En natuurlijk krijgt hij in het voorjaar / zomer ook wel wat. Maar dat is toch anders.
Ik had nooit gedacht dat er zoveel andere ouders ook zo over dachten! En zelfs moeders die met behandelingen bezig zijn! Wauw... Bedankt allemaal voor jullie inzicht! Het is ook een luxe positie, ik snap zeker in het geval van bijvoorbeeld de meiden die hier schrijven waar het al langer als een jaar duurt, dan maakt die december maand natuurlijk niet veel uit, dan is de wens groter als de drukke maand. En niet alles is te plannen... Dat absoluut! Maar dit is dus een minder "taboe" onderwerp als dat ik dacht...
Bij de eerste twee was ik allebei in ronde 1 zwanger. Bij de derde dacht ik ook te kunnen plannen, ik wilde graag een lente- of zomerkindje. Maar na een aantal rondes heb ik het maar losgelaten. We hebben er nu een mid-winter kindje bij!
Ik begrijp je wel hoor! In december jarig zijn is nu eenmaal niet heel praktisch en altijd even leuk. Toch zou ik zelf misschien nog wel liever een december kindje hebben dan een zomerkindje. Ik ben zelf van begin augustus en heb daardoor niets met mijn verjaardag. Als kind kon ik pas in september op school trakteren, maar dat vond ik altijd zo gek - een maand na je daadwerkelijke verjaardag. Nooit gedaan dus. Kinderfeestjes heb ik ook bijna nooit gevierd, om dezelfde reden: iedereen op vakantie in de zomer en daarna duurde het te lang. Mijn verjaardag viel daarnaast vaak in de periode dat we zelf op vakantie waren, en ik vond dat in één woord: afschuwelijk. Kreeg je daar je cadeautjes op de camping! Onbekende vakantiegangers die voor je gingen zingen, geen familie erbij. Later toen ik ouder werd hielden mijn broers en zussen natuurlijk ook geen rekening meer met mijn verjaardag, waardoor ik alleen met mijn ouders en oma zat. In mijn tienerjaren ben ik daarom helemaal gestopt ben met het vieren. Achteraf iets wat ik erg jammer vind. Ik was dus liever in december jarig geweest, maar misschien is dat ook wel enkel wishful thinking
Ik begrijp je helemaal; ik sla zelfs het liefst de hele winter over om te bevallen, vind dat gewoon geen fijne tijd. Herfst, lente en zomer vind ik prima. Maar ja, helaas idd niet altijd en voor iedereen te plannen.
Ik begrijp je wel. Als wij voor een 2e gaan houd ik in november/december mijn benen bij elkaar. Wij hebben namelijk in augustus /september binnen een maand 9 verjaardagen van familieleden van mijn kant (inclusief mijn broertje, ikzelf en mijn dochter binnen 1 week) wij hadden niet verwacht direct zwanger te reken maar mijn uitgerekende datum was op de verjaardag van mijn broertje. Onze families houden van de gezellig decembermaand . Als her dus even kan dan gaan we die maanden overslaan.
@NavyCrimson: midden in de zomervakantie periode is inderdaad ook niet leuk. Mijn moeder is dan ook jarig. En ja, we zijn haar verjaardag zelfs wel eens vergeten omdat het op een reisdag viel. Toen begon ze zelf in de auto te zingen. We hadden overigens wel cadeautjes ingepakt hoor. Maar op de ochtend zelf niet aan gedacht. Het voordeel van een zomerverjaardag is denk ik wel dat de cadeautjes meer gespreid zijn. Dat is zeker voor kinderen wel fijner, denk ik. Maar als je wat ouder bent, worden de cadeaus minder belangrijk en gaat het ook wel om de gezelligheid met familie en vrienden. En dat heb je bij een december verjaardag vaak wel. (Ook al zijn mensen het feesten dan misschien ook wel zat )
Bij ons ging het zwanger worden niet makkelijk, maar ik heb er eigenlijk nooit bij stilgestaan dat het kindje dan in december geboren zou worden, het boeide me gewoon niet. Nu dus in december jarig na als feestdagen en gelukkig komt iedereen gewoon langs en haar feestje Is ook nooit een probleem, iedereen die ze uitnodigt kan gewoon.
Het zou mij persoonlijk jeuken. Ik vind verjaardagen niet zo belangrijk. Feestdagen ook niet. Zelf in dezelfde week als vader jarig en dat is nooit een probleem geweest.
Vind je andere verjaardagen niet belangrijk, of die van je kinders? Want hier leeft dat wel echt heel erg hoor, die verjaardagen van de kids! Ze hebben het er bij wijze van 9 maanden voordien al over en 11 maanden nadien nog 'ik heb nog uitnodigingen van mijn verjaardag!'
Ik heb heel graag een lente kind willen krijgen, omdat ik december niks vind 🙈 zelf 12-12 jarig. Het wordt nu eind sept - begin okt 😬 Ik zou indd 2 maanden pauzeren, maar wel eenmalig anders blijf je aan de gang 😂