Hoe bouw ik actief de nachtvoedingen van mijn 17 weken oude zoon af. Hij gaat 19.00 uur naar bed, slaapt dan tot ergens tussen 21.30 en 00.00 en krijgt dan een fles. Dan komt hij tussen 2-3.00 uur weer. Krijgt dan bv (ik combineer bv en fv) dan wordt hij half 5 vaak wakker, dan probeer ik niet te geven en dan echt wakker rond 06.30? Hoe help ik mijn zoontje s nachts afbouwen? Wat zijn jullie ervaringen? Later geven? Minder geven? Welke voeding eerst laten vallen?
Ik zou de fles voor de nacht op n vast tijdstip geven. Dus om bijvoorbeeld 22.00 uur of 23.00 uur. Daarna wachten tot ie echt komt voor n fles. Soms kan het ook zuigbehoefte zijn. Ik zou nog niets weglaten als hij t nodig heeft gewoon geven, hij gaat vanzelf langer slapen. Hier n slaapkoppie, ze krijgt om 22.00 uur de laatste voeding en slaapt gerust tot 09.30 uur.
Gewoon borst blijven geven, en vooral de avondfles niet te zwaar maken. Je kind stopt vanzelf met nachtvoedingen als ze niet meer nodig zijn. Je kind is nog erg jong en heeft die nachtborst gewoon nodig. Vergeet niet dat borst meer is dan alleen maar eten!
Prijs je gelukkig, mijn mannetje van 15 weken komt nog om de twee uur s nachts komt vanzelf goed lijkt me!
Dat 's nachts opstaan is echt slopend he? Ik weet er alles van... Wat wij gedaan hebben is gewoon proberen geen fles te geven als hij wakker werd. Misschien wordt hij namelijk wel helemaal niet wakker van de honger en gaat hij met een knuffel en kus wel weer terug slapen. Gewoon eens proberen. Zo is het ons in ieder geval wel gelukt En wat ook helpt is een droomvoeding geven. Dus niet wakker maken voor de fles, maar in zijn slaap voeden. Dan slaapt hij (als het goed is) gewoon verder zonder eerst helemaal wakker te zijn geworden. Je legt hem daarna dan gewoon weer terug in bedje. Ik zorgde dat "de laatste fles" dan rond 19/20u u gegeven werd en dan gaf ik hem rond 23u een droomvoeding. En dan kijken tot hoe lang hij het volhoudt...
Nachtvoedingen zijn ook erg goed voor je productie! Mijn ervaring :ze slapen door als ze er klaar voor zijn! De laatste fles groter of zwaarder maken...tja. Ga jij zelf graag naar bed met een volledig gevulde maag?
Hier slaapt mijn zoontje pas sinds een maand redelijk door en dan heb ik het over een hele nacht en niet over 5 uur achter elkaar, wat eigenlijk al doorslapen is. Accepteren is het beste wat je kunt doen. Ik geef ook nog BV en vind het super makkelijk. Even aanleggen en klaar. Succes!
Eens, zo hebben wij het ook gedaan en nog steeds. Zoontje werd ook 2 keer per nacht wakker, en ik dacht dat het honger was en gaf m dus steeds een fles waar hij amper van dronk. Nu, als hij wakker wordt, pak ik hem even op en valt hij gelijk weer in slaap. Soms is zelfs zijn handje even vasthouden al genoeg. Het is meer dat hij even wil weten dat hij niet alleen is, lijkt het. De nachtfles van 24:00 is er bij ons ook al af en zoon slaapt sinds 3 weken van 20:00 tot 6:00. Dus deze manier werkt voor ons zeker! Mijn zoontje is trouwens ook 17 weken.
Mijn ervaring is dat afbouwen van een nachtvoeding niet werkt, zeker niet met 17 weken. Hij heeft die borst echt nodig, geef die voeding gewoon. Als hij eraan toe is gaat hij vanzelf doorslapen. Mijn dochter liet met 12 weken opeens de nachtvoeding vallen, toen sliep ze klokjerond. Hier hebben we tot 6 maanden van kunnen 'genieten', na de start met vaste voeding kwam ze soms 2-3 keer voor een nachtvoeding. Ik heb hier altijd aan toegegeven, want ze had het nodig. Tot 12 maanden, toen was het ook niet echt drinken maar meer even zuigen en weer in slaap vallen. Toen heb ik besloten tussen 12 en 6 geen borst meer aan te bieden. Dit ging eigenlijk direct goed, papa ging troosten en ze accepteerde het snel. Gewoon accepteren en erin mee gaan. Als het met 12 maanden nog zo is kan je het nog eens bekijken, maar nu heeft hij het echt nodig. Met een kleintje slaap je die eerste jaren gewoon niet zo lekker, als je je daarop instelt kan het alleen maar meevallen
Niet afbouwen. Hij is nog veel te jong. Het is echt beter voor je kindje om te voeden wanneer hij daar om vraagt en dus nodig heeft ( om wat voor reden dan ook).